Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Relaxarea regimului de vize pentru romanii care calatoresc in Canada

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Ai cancer? Ai avut? Iti spun eu ca nu supararea il provoaca, nici stresul.

 

 

Foarte multi medici in ultima vreme incep sa spuna asta pacientilor: sa aiba grija la stresul prelungit si suparari mari.

Inainte dadeau pilula si se scapau usor de tine. Acum cei mai seriosi fac legatura intre minte si corp si se ingrijesc de toate aspectele pacientului.

 

Citeste cartea asta: Shawn Talbott, Cortizolul - hormonul stresului.

 

hormonul-stresului.jpg

 

Nu numai cancer provoaca, ci si boli autoimune. Sigur si alti factori pot sa fie, cum ar fi predispozitii genetice (dar mereu activate de mediu), poluare, E-uri, pesticide din mancare, samd.

 

 

Daca vei face si tu niste munca de cercetare pe net vei afla ce s-a mai descoperit in ultimii ani in oncologie, spre ce concluzii duc noile cercetari.

 

Am prieteni bolnavi de cancer  si discut cu ei ultimele cercetari medicale.

Stresul (mai precis distresul) este boala civilizatiei umane, cauzata de presiunea tehnologica si de aglomerarile sociale, de cerintele sociale prea mari si de anxietate. 

Editat de choronzon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Propun schimbarea titlului topicului in "Relaxarea si combaterea stresului pentru romanii care calatoresc in Canada"

Tematica: Cortizolul - Hormonul Canadei - Efecte si Solutii 

Lectureaza: Dr. Choronzon, PhD, Md, Btt, QxZ, PdMd, ADHD, ACDC, faimos calator, aventurier si explorator al lumii, de renume mondial.

:o:

Editat de Naeema
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii. Chiar si eu m-am molipsit cu chestia asta. Aici spun astia sorry si daca intri tu in ei cand mergi pe strada. Zice sorry ala care intra si zice sorry si ala daramat pe jos. :rot:

Sa ma auzi pe mine cand merg cu ala mic in carucior la cumparaturi si trebuie sa manevrez carutul printre rafturi. Sorry....sorry...OMG I'm so sorry....sorry...

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate pen' ca tre' sa invete sa spuna sorry mereu, asa, in spirit canadienesc.

 

Mai mult sorry se spune in UK decat in Canada dar si in State care si pe mine ma enerveaza ca eu nu le arunc la stanga si dreapta  ca nu-s obisnuita cu aplecaciunile.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×