Sari la conținut
Forum Roportal
resemnat

falanga 3 deget mijlociu umflat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara!

Povestea suna cam asa: in seara de 09.10 mi.am taiat degetul mijlociu de la mana stanga (falanga 3, cea de jos) definitiv cu toporul, ma rog degetul a mai ramas prins doar intr-o bucata de piele. Imediat am ajuns pe masa de operatie, operatia a decurs bine, chiar f bine pot spune pt ca degetul a fost pus la loc cu ajutorul unei brose (tije). La 3 sapt. de la operatie am facut radiografie la mana iar dl. doctor a spus ca se prezinta bn. La 4 sapt. de la operatie mi.a scos tija din deget (care a fost prin interiorul osului) si totodata atela gipsata. Din a-5a saptamana dupa operatie am inceput sa fac fizioterapie (10 sedinte, adica 2 saptamani) iar degetul meu este la fel de umflat in zona unde a fost taiat si operat ca si atunci cand mi.a fost scoasa tija din deget, cu alte cuvinte efectul sedintelor de fizioterapie este egal cu 0. Mentionez ca am facut exercitii si acasa, am incercat sa il intind, dar nu pot, este la fel de tare si umflat si ce e cel mai rau este ca nici nu.l simt. Dl. doctor care m.a operat mi.a zis sa incerc sa il fortez si mai mult, dar efectiv nu pot...si pe langa exercitii mai folosesc si ALLE Gel de 2-3 ori pe zi, si cu toate astea nu se desumfla. Nu stiu ce sa mai fac...ce exercitii sa mai fac...


Stiu ca am scris cam mult dar am vrut sa dau cat mai multe detalii pt a primi sfaturi cat mai bune...Multumiri anticipate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×