Sari la conținut
Forum Roportal
BatranulIgor

Scrisorile Batranului Igor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De asemenea, precizez ca voi candida la presedintia Romaniei in 2024, cand voi implini 40 de ani.

 

 

bafta,

însa pâna atunci mai e ceva vreme,  vezi sa nu te razgândesti între timp.

 

daca revenim la monarhia constitutionala pâna atunci, ce faci?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Monarhia nu este o solutie pentru Romania. Regele ar fi doar un spectator al unui joc politic la fel de corupt ca si in prezent. Nu avem nevoie de monarhie, ci de o justitie corecta. Am impresia ca sunteti ironici. In orice caz, in seara asta sunt decis sa-l ascult pe Goethe (Faust), cand spunea "Ramai, clipa, esti atat de frumoasa!..." si sa-mi sorb mai departe paharul de vin, mai ales fiindca, luand decizia de a candida la presedintie in 2024, am scapat si de raspunsul la intrebarea de la interviurile de angajare "Cum va vedeti peste zece ani?". Cred ca a fi presedintele unei tari reprezinta ceva ce un tanar si-ar putea dori, pentru ca a fi presedintele Romaniei este un lucru care iti confera o mare valoare. Eu asa cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau o Romanie in care toti candidatii la presedintie sa fie de valoare si in care alegerea sa se faca intre "cine e cel mai bun dintre cei buni?" si nu "cine este mai putin rau dintre cei rai?". Vreau o Romanie in care sa se respecte Presedintele tarii, nu in care milioane de oameni sa caste gura despre cum unii vorbesc de "basism". Traian Basescu este presedintele Romaniei. La Referendum l-ati confirmat pe el. Acesta e presedintele vostru. Logic ar fi, dupa votul pe care l-ati dat, sa votati candidatul recomandat de presedinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Am impresia ca sunteti ironici.

 

 

de ce,

pentru ca am întrebat de monarhie?

ei bine, recunosc, era un test.

 

daca vrei sa candidezi la functia suprema în stat, va trebui sa te obisnuiesti cu întrebari incomode.

 

personal, nu te iau prea în serios,  daca-mi permiti aceasta remarca.

 

si poate n-ar strica sa inveti mai multa istorie, pâna vin alegrile peste 10 ani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce, esti monarhist? Cum adica, sa invat mai multa istorie? Spune-mi tu ce trebuie sa stiu. Sunt de-abia de o zi pe forum si imi dai teste... Iti place care e situatia in Romania? Tara asta se surpa. Pentru ca NU MAI EXISTA SOLIDARITATE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce, esti monarhist? Cum adica, sa invat mai multa istorie? Spune-mi tu ce trebuie sa stiu. Sunt de-abia de o zi pe forum si imi dai teste... Iti place care e situatia in Romania? Tara asta se surpa. Pentru ca NU MAI EXISTA SOLIDARITATE.

 

pai nu ziceai ca vrei sa candidezi? nu ai cunostinte  la capitolul monarhie, dupa declaratia ta de la postarea # 14

 

pe tine n-ar trebui sa te intereseza daca-s eu monarhist  au ba, ar trebui sa te concentrezi asupra discutiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, aramis, stai linistit. Poate ca inca sunt deficitar la capitolul "Monarhie".

 

Stiu ca regele Mihai a abdicat silit fiind de comunisti. Stiu ca a preferat sa se retraga decat sa produca anumite violente de strada in care sa fie implicati tineri sustinatori ai Partidului Taranesc si ai liberalilor.

 

Nu avem pe cine sa alegem dintre descendentii regali. Regalitatea in sine nu e o solutie, oamenii sunt o solutie, atat de la conducerea tarii cat si din Guvern, Parlament, etc. Schimbarea oamenilor, nu a unui presedinte cu un rege.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×