Sari la conținut
Forum Roportal
picatura din mare

Pot sa mai cresc?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

bai d crescut depinde de genele p care le ai ... se poate sa ai si 2 m din parinti d 1,50 ... si sport ajuta mult , cum ati spus si voi baschetul si inotul nu iti fa griji d inaltime 1,70 e o inaltime ok

:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare prostie.lactatele cotin calciu care ajuta la osificarea cartilajelor de crestere.Deci daca consumati lactate in exces o sa ramaneti pitici.

Eu va recomand sa consumati produse bogate in protetine. cum ar fi carnea si ouale.

Atenti consumul in exces de ou va poate distruge ficatu.

E am 15 ani si 1,76 si ma consider un om complet normal .

Imi place la nebunie s-a sar.Am ajuns sa sau pana la 3 metri.Mai imi trebuiesc 15 cm si ma duc la basket.

 

Recomandare:Mananca bine,fa mult sport,si dormi linistit... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am 13 ani si 1.60 si sunt complexat ca sunt prea scund.Fac volei cam de 3 luni si ma duc cam de 3 ori pe saptaman ,uneori si mai des.De cand ma duc,cred ca am crescut vreo 2 centimetri.Parintii au 1.74 respectiv 1.64,sunt sanse sa mai cresc?De la vara o sa ma duc sa inot...o sa ajute?e inaltime prea mica pt varsta mea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sportul ajuta.Tu esti mic ma. la 16 ani o sa ai 1.75 .e prea devreme sa te ingrijorezi . ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut ma numesc Andrei si va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema care cred ca pe multi ii interesesaza. In principiu este vorba de cresterea in inaltime . Acum sa nu credeti ca sunt scund , am deja 1,80 si am 16 ani :P , dar la sportul pe care-l fac imi trebuie ceva mai mult 8) .Deja stiu ceva metode dar nu-i de ajuns: 1. odihna (somnul seara cel pitin 8 ore si ziua minim 2) Se stie ca o ora de somn face un milimetru :doh:

2. alimentatia corespunzatoare (supe , carne , legume , fructe , ceaiuri etc)

3. miscarea . Daca nuse face miscare , indiferent de aceasta. se stie ca organismul nu poate sa se dezvolte conform regimului alimentar. ( e bine ca fac volei :doh: )

4. si un stil de viata ordonat

Acum vreau sa aud de la voi niste metode de crestere efeciente si naturale. Stiu deja ca exista astfel de metode care te ajuta sa creti 7 cm in 2 luni :P . VA ROG SA MI LE SPUNETI SI MIE . :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am doar 1.76 inaltime la 15 ani ( pe 31 aprilie) fac 16) si sunt foarte suparat .... sunt printre piticii clasei... :spiteful: as da orice sa ajung la 1.90 . Mama are in jur de 1.66. tatal 1.70. Bunicul din partea mamei avea cam 1.80 + . Nu vreau raspunsuri de genu .. "esti destul de inalt pentru varsta ta " Sport am facut doar cand eram mic de la 7 la 13 ani karate .. de atunci nimic special. De cateva saptamani alerg zilnic dar vreau doar sa stiu AM sau NU o sansa cat de mica sa ajung 1.90?.DACA nu sunt un ratat .... Va multumesc.

Editat de alexes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×