Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si cine dracu esti tu sa pui proteze oamenilor in loc sa stimulezi cresterea organelor lipsa.

 

 

Mainile si picioarele nu sunt organe bre. Gandeste tu inainte sa emiti prostii. De aia ti-am raspuns asa, pentru ca prin regenerarea organelor am inteles ca te-ai referit la organe. Macar stii ce e considerat organ si ce nu, in corpul uman ? Evident ca nu.

Si chiar daca cercetarile pentru regenerare de maini sau picioare ar fi pe drum, e cale lunga pana sa se reusesca acest lucru ce deocamdata intra la categoria SF. Pana una alta astora cu "organe" lipsa le trebuie ceva sa opereze mai eficient.

Sau ai impresia ca regenerarea de maini va fi posibila inainte ca generatia noastra sa dea ortu popii ? Te-ai uitat prea mult la The Fifth Element.

 

Ia veziti de borsul tau si nu mai teoretiza despre unde ar trebui sa se cheltuiasca banii pentru cercetarile alea. Daca ar fi dupa tine ar purta toti inca proteze din alea ca piratii, cu carlig de fier sau picior de lemn, asa ca sa nu se iroseasca banii aiurea pe cercetari de proteze avansate. Poate nici carucioarele cu rotile sau carjele nu ar fi trebuit inventate. Ce zici ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit se merge si in Romania pe drumurile cele cel bune. Figurativ vorbind, ca literalmente inca nu.

 

Despăgubire-record de 1 milion de euro pe care CNADNR trebuie să o plătească unei tinere

 

http://stiri.tvr.ro/despagubire-record-de-1-milion-de-euro-pe-care-cnadnr-trebuie-sa-o-plateasca-unei-tinere-mutilate_45866.html

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ala poate sa sustina ce vrea. Nu cred ca se va intampla asta. E absurd. Daca spre exemplu un accident se intampla din cauza unui defect tehnic sau de design al unui anumit model si marci de masina, ar insemna ca despagubirile sa iasa din salariile angajatilor care au montat masina sau a designerilor acelei masini ? Normal ca nu. Compania plateste si nu din salariile angajatilor.

Nu esti de acord cu despagubirea in sine sau cu suma ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte de acord si cu despagubirea si cu suma, am urmarit cazul.

Eu sunt indignata de acest Sova. Bine, el a negat si Holocaustul.

 

Inca unul care neaga Holocaustul ? rolleyes.gif

 

Apropo, am luat legatura cu fata aia pe Facebook. Intamplarile noastre sunt uluitor de asemanatoare. Ca doua picaturi de apa. Si ea si eu in ziua de Craciun am avut parte de accidente. Aceiasi mana la aceiasi distanta de umar, in aceleasi circumstante.

Ea a luat mai mult ca mine, suma fiind in euro. O sa ma duc cu articolul la avocatul meu, acum dupa 10 ani de zile si o sa-i spun "Lucy you have some esplaining to do". laugh.png

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucy? Alta coincidenta rolleyes.gif

 

Depinde, tie ti s-a intamplat in Ro?

stai, stupid question, dupa cum ai formulat intrebarea, nu se poate sa fi fost in Ro

 

Ce coincidenta ?

 

Nu mi s-a intamplat in Romania si slava domnului, ca daca se intampla acolo la vremea aia si acele circumstante nu obtineam nimic sau putin. Eu m-am razboit cu asigurarea privata de masina, fata aia cu o organizatie guvernamentala. E alta poveste.

Nu cred ca in Romania sau Europa in general, politele de asigurare de masina sunt formulate ca aici, cu despagubiri din astea.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In sfarsit se merge si in Romania pe drumurile cele cel bune. Figurativ vorbind, ca literalmente inca nu.

 

Despăgubire-record de 1 milion de euro pe care CNADNR trebuie să o plătească unei tinere

 

http://stiri.tvr.ro/despagubire-record-de-1-milion-de-euro-pe-care-cnadnr-trebuie-sa-o-plateasca-unei-tinere-mutilate_45866.html

Stai usor, ca momentan e doar pe hartie. Nu mai crede tot ce auzi ca se face in Ro.


Daca ar fi dupa tine ar purta toti inca proteze din alea ca piratii, cu carlig de fier sau picior de lemn, asa ca sa nu se iroseasca banii aiurea pe cercetari de proteze avansate. Poate nici carucioarele cu rotile sau carjele nu ar fi trebuit inventate. Ce zici ?

(w00t) Nu ar fi o idee rea! Cum de nu ne-am gandit pana acum la asta ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×