Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Oameni certati cu realitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In contextul discutiilor, consider ca o nevoie de moment, care te face sa accepti un job prost platit, nu iti stirbeste demnitatea.

Din contra! personal, consider ca aceasta alegere te onoreaza.

M-am umflat si am dat pe dinafara deja de la atata onoare :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am spus in contextul discutiilor, dar probabil nu ai fost atent.

In situatia in care familia e in nevoi financiare, consider ca e mai onorabil sa prestezi pe orice suma, decat sa stai ca porcu. L-a asta m-am referit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ieri m-am lovit iar (pt a nu stiu cata oara) de oameni care pt mine par certati cu realitatea/bunul simt. 'hai ca nu intineresti, ce astepti? cand o sa faci copil? nu crezi ca e cazul sa termini cu egoismul si sa intri in randul lumii?'

 

 

off jesuse, de ce cred unii ca e ok sa te bagi asa cu bocancii in viata altora, special daca nu esti invitat sa te dai cu parerea?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibilitati:

 

1. Pentru ca se tem inconstient de ideea ca altii traiesc cum vor (si ei nu);

2. Pentru ca au o manie a controlului;

3. Pentru ca nu isi dau seama ca deranjeaza cu asemenea comentarii;

4. Pentru ca cineva le-a incalcat limitele pana au pierdut din vedere faptul ca ele exista si acum le incalca pe ale altora;

5. Pentru ca nu au rabdare sa asculte si sa cunoasca omul asa cum e, le place sa forteze totul in tipare (e mai expeditiv).

 

Sau/ si altele.

 

Eu am cunoscut oameni care vorbesc asa in mod natural cu straini, la 5 minute dupa ce ii cunosc. Nu multi, dar exista.

Editat de Rory*
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

off jesuse, de ce cred unii ca e ok sa te bagi asa cu bocancii in viata altora, special daca nu esti invitat sa te dai cu parerea?

Sau poate ca ei simt la tine aceeasi tendinta, si atunci ti-o platesc cand te prind cu vreo chestie minora. Si cum ar putea sa te prinda altfel decat cu faptul ca nu ai copii inca?

Te-ai gandit ca si tu poti fi agasanta pentru altii, fara sa-ti dai seama?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate ca ei simt la tine aceeasi tendinta, si atunci ti-o platesc cand te prind cu vreo chestie minora. Si cum ar putea sa te prinda altfel decat cu faptul ca nu ai copii inca?

Te-ai gandit ca si tu poti fi agasanta pentru altii, fara sa-ti dai seama?

sa ma primda cu faptul ca nu am copii? r u 4 real?

 

 

i give up!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce te prinda si ei, sarmanii, decat cu lucruri pe care inca nu le-ai realizat in viata (de exemplu, copii)? In rest esti aproape perfecta, mai rar asa femeie. Arati bine, esti inteligenta, ai slabit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am gasit o oferta record (sub nivelul marii) - 50 de centi pentru un articol. yes.gif

 

spune-i ca tu le scrii 4 free : 'here's a semple : fuck off!'

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×