Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Austria câstiga.

laugh.png Asa ceva este imposibil si cred ca-i doar o impresie de-a USA...ca sa mai si glumim.

Ce m-a surprins, intr-un mod neplacut, este faptul ca Germania nu ne-a dat niciun punct(sau n-am fost io atenta) si nu ma asteptam la asa ceva din partea nemtilor.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

laugh.png Asa ceva este imposibil.

 

vom vedea, daca mai ai putintica rabdare.

 

.

 

.

 

 

 

 

si a câstigat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

.

.

 

 

si a câstigat.....

 

Mda, situatia este clara, Eurovision 2014 ne-a aratat care-i viziunea UE si a celor care-i conduc(din spate ori din fata, de pe stanga ori de pe dreapta). Nu-mi vine sa cred ca Austria , tara care l-a dat omenirii pe Hitler, ne-a propus inca ceva care s-o reprezinte.laugh.png

Si, bineinteles ca nu se accepta asa ceva.grin.gif

Yes!!!

 

Felicitari Conchita si felicitari Europei pentru mintea deschisa de care a dat dovada, o Europa unde talentul conteaza mult mai mult decat fizicul si prejudecatile.

 

 

 

Cred ca glumesti.rabbi.gifpope.gifpaladin.gifpimp.gifdonatello.gifno.gifdwarf.gifshuriken.gifrotflmao.gif

(ramane cum am zis mai sus)

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb: care sunt posibilitatile ca voturile sa fie masluite din laptop de catre organizatori, pentru ca sa transmita un mesaj intregii Europe, acela de a fi toleranti si acceptanti cu cei care sunt altfel?

 

"Austria nu a reusit sa se califice pentru finala Eurovision in ultimii doi ani, astfel incat in acest an consiliul austriac de radiodifuziune a decis sa nu mai organizeze selectia nationala in care oamenii voteaza pentru favoritii lor, optand pentru o decizie interna. Consiliul l-a ales pe Conchita Wurst pentru a reprezenta Austria in concursul Eurovision 2014, o decizie care a provocat proteste masive in intreaga tara."

 

Ganditi-va: chiar credeti ca europenii sunt atat de deschisi la minte, incat sa voteze pentru femeia cu barba?

Parerea mea este ca votul a fost manarit (ca si votarea din Romania sau multe alte tari europene, americane sau estice).

Nu europenii au votat pentru toleranta, parerea mea, ci li s-a impus de sus un mesaj de toleranta.

 

Are voce frumoasa, melodie placuta, insa dpdv estetic arata ca un hibrid, baga creierul automat in disonanta cognitiva. Nu ii sta bine. Eu militez pentru extravaganta, insa una estetica, precum infatisarea interpretului de la Prodigy.

 

Uite cum arata el in realitate, si chiar arata bine, c-o fi gay, c-o fi straight, nu conteaza:

 

conchita3_09243000.jpg

 

Fetelor, v-ar placea sa faceti dragoste cu "femeia cu barba"?


Parerea mea este ca Suedia trebuia sa fie castigatoare, asa cum au prezis casele de pariuri (care au mers pe intuirea preferintelor oamenilor, nu pe voturi manarite de organizatori).

 

 

00:49 Dupa voturile primelor sase tari, Suedia conduce clasamentul, urmata de Ungaria si Olanda.

 

http://stirileprotv.ro/show-buzz/entertainment/eurovision-2014-finala-paula-seling-si-ovi-asteapta-un-miracol-in-aceasta-seara-suedia-favorita-la-casele-de-pariuri.html

 

Suedia a fost votata de oameni in realitate, zic eu. De acuma vor incepe teoriile, dati-i bataie!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

(ramane cum am zis mai sus)

 

da, ne vedem la Viena :lol:

 

 

Lucia, nu fi trista, data viitoare câstigati voi :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

da, ne vedem la Viena laugh.png

 

 

Lucia, nu fi trista, data viitoare câstigati voi biggrin2.gif

 

laugh.png Austria nu prea-mi place, dar ne putem vedea cu drag in germania sau Elvetia si de ce nu...in Rusia , la fel de draga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simpatic: pe Conchita Wurst il cheama in germana Conchita Carnacior (wurst).

 

Adica numele sau real este Thomas „Tom" Neuwirth.

Insa el si-a ales ca nume de scena Conchita Carnacior. Simbolista falica este amuzanta. :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×