Sari la conținut
Forum Roportal
soimanul

Este Maria "nascatoare de Dumnezeu" ...sau nascatoare de om ca oricare alta mama?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si cine zice asta?

Un analfabet structural care nu este in stare sa priceapa ca atacurile la pesoana nu tin loc de argumente?

 

Iar faptul ca pentru tine mare credincios si aparator al crestinismului, veretele biblice nu sunt valide.....este cea mai clara dovada ca nu ai cartile in ordine in "biblioteca"!

 

Eu n-am nimic cu versetele, ci cu interpretarile desuchiate pe care le scoti din piatra seaca :doh:

 

daca nu te-ai prins nici de atata lucru pana acum, esti cu adevarat in lumea ta.

 

Crestinismul coincide in foarte multe puncte cu iudaismul. Mai ales ca e vorba de acelasi Dumnezeu.

 

Uite King, ceea ce ai scris tu mai sus, se traduce dupa "mintea" argumentativa a falsului profet de pe aici:

 

<<crestinismul a furat de la iudaism pe insusi D-zeu. Este clar, sunteti toti niste mincinosi notorii, chiar singuri recunoasteti ca l-ati furat pe D-zeu de la evrei.>>

 

ti se pare un discurs sanatos si argumentat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu n-am nimic cu versetele, ci cu interpretarile desuchiate pe care le scoti din piatra seaca doh.gif

 

Interpretarile versetelor Nu le scot din piatra seaca, ci din interpretarea adevarata si anume cea din religia in care au fost scrise, pe cand interpretarea ta este mincinoasa pentru ca provine din interpretarea sarlatanilor care au FURAT scriptura religiei mozaice si se lauda credulilor lipsiti de cultura si rationament ca le-a inspirat-o Dumnezeu ...si cum e vorba de "inspiratia la FURT" probabil; ca si "dumnezeul" care a inspirat FURTUL ... avea coarne si coada!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interpretarile versetelor Nu le scot din piatra seaca, ci din interpretarea adevarata si anume cea din religia in care au fost scrise, pe cand interpretarea ta este mincinoasa pentru ca provine din interpretarea sarlatanilor care au FURAT scriptura religiei mozaice si se lauda credulilor lipsiti de cultura si rationament ca le-a inspirat-o Dumnezeu ...si cum e vorba de "inspiratia la FURT" probabil; ca si "dumnezeul" care a inspirat FURTUL ... avea coarne si coada!

 

mda, grozav, si tu esti mincinos si HOT!

 

cam la asta se reduc si "argumentele" tale :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

laugh.png Hai ca esti haios. Si ca ai facut-o pe Athmy "analfabet structural" nu e atac la persoana? laugh.png

 

 

Nu ! Evident ca nu!

Ea s-a atacat singura etalandu/ne tuturor o realitate ...si anume ca nu stie decat sa jigneasca ...dar nu o duce capul sa raspunda argumentat la ideile pe care eu le postez, astfel incat sa imi desfinteze argumentat ideile si nu sa umple topicul de rahat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda, hotul tipa: HOTUL

 

cred ca o stiai si pe asta, apropos de mancat rahat pe topice :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Crestinismul coincide in foarte multe puncte cu iudaismul. Mai ales ca e vorba de acelasi Dumnezeu.

Ce prostii vorbesti!

Poate vrei sa spui ca crestinismul are origini iudaice prin faptul ca a FURAT scripturile religiei iudaice !

 

In plus de aceasta cele doua religii NU au acelasi Dumnezeu si asta nu numai din cauza ca Dumnezeul religiei mozaice NU are copii iar "dumnezeul" religiei crestine are (fara sa ma vorbim de faptul ca acest copil a fost creat in mod diabolic prin faptul ca este si propriul sau tata dar si propriul sau fiu, nascut din incest cu propria sa mama)

 

Dar si pentru faptul ca religia crestina il are ca Dumnezeu pe acel Isus care isi spune Christos ...desi NU a fost niciodata UNS in functia de rege ca sa poata deveni Christos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×