Sari la conținut
Forum Roportal
soimanul

Este Maria "nascatoare de Dumnezeu" ...sau nascatoare de om ca oricare alta mama?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Ba da, ai spus-o, atat timp cat Iisus Hristos este unul singur si fiu al Lui Dumnezeu.

Iisus a spus ca este imparat in lumea din care vine, si ca in situatia respectiva ingerii L-ar fi aparat.

Da, esti documentat cu propriile idei si credinte. Atat.

Tu chiar iti bati joc de cei care ne citesc?

Isus din Nazareth nu a braspuns niciodata la numele de Christos cila cel de Yehoshua Ben Yuseff!

Daca Isus din Nazareth Nu este Christos., si nici nu era fiul lui Dumnezeu ci al Mariei si al soldatului roman Abdes Pandira ... te intreb din nou ...cine e Isus Christos fiul lui Dumnezeu?

Si la casa de nebuni desunt unii care se cred imparati ca Napoleon, dar imparati sunt nu cei care cred asta, ci cei care in realitate sunt Imparati ...ca de ex Imparatul Japoniei si nu nebunul de la ospiciu din Tokio care spune ca el este imparatul!

Isus a fost undeva imparat? ...ca zau ca nu am gasit o prostie imensa ca asta in nicio carte de istorie.

 

Deci cand m-am documentat ...sa inteleg ca am citit din mine insusmi?

Nu te supara ...dar ma ingrozesti cu lipsa ta de logica !

Chiar nu realizezi cat de gresit gandesti?

Editat de soimanul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai comentez. Nu am citit vreodata aberatii mai mari. eek.gif

Pai nu trebuie sa comentezi nimic !

Este suficient sa arati versetul/ele din Biblie in care vedem cum Isus a fost UNS in functia de rege?

Pana nu faci asta...inseamna ca cel care a spus aberatii esti chiar tu!

Eu doar iti spun ca in Biblie NU sacrie niciunde cum Isus a fost UNS si nici ca profetii anunta venirea lui Isus Christos ci a unui Messia, care tot UNS inseamna doar ca in alta limba, si cum Isus NU a fost UNS inseamna ca nu pe Isus l-au profetit ci pe un UNS cu adevarat ...ca de ex pe Simon Bar Kochba care a fost UNS ca Reege si recunoscutr ca Messia ???

Asa ca cine bate campii vorbind prostii si mintind aiurea?

 

Recunoaste sincer ca nu faci fata la o discutie argumentata cu mine, ca te fac sah mat la fiecare mutare si ca preferi sa fugi ca sa nu te faci de ras cum deja ai inceput sa te faci!

 

Fugi ma fugi, ca fuga desi e rusinoasa ... e sanatoasa

 

Hai altul la rand ...unu mai gras ...ca pe asta l-am ras!

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti singurul care incearca sa convinga lumea de anumite chestii. Eu nu am de ce sa mint.

Oricum, aici era vorba despre Fecioara Maria.

 

 

Da, maria este Nascatoare de Dumnezeu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti singurul care incearca sa convinga lumea de anumite chestii. Eu nu am de ce sa mint.

Oricum, aici era vorba despre Fecioara Maria.

 

 

Da, maria este Nascatoare de Dumnezeu.

Asta tine loc de argument?

Pai ce...te crezi la gradinita la grupa mijlocie?

Tu arata argumentat cand a fost Isus un Dumnezeu, macar cu niste versete Biblice in care si Dumnezeu recunoaste acest lucru ?

 

Asa ... vorbe aruncate a proasta ...au aceasi valoare ca si cel care le arunca.

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta tine loc de argument?

Pai ce...te crezi la gradinita la grupa mijlocie?

Tu arata argumentat cand a fost Isus un Dumnezeu, macar cu niste versete Biblice in care si Dumnezeu recunoaste acest lucru ?

 

Asa ... vorbe aruncate a proasta ...au aceasi valoare ca si cel care le arunca.

 

Iar jignesti. Hai, stiu ca poti mai mult :) Si nu ma refer sa continui sa jignesti.

Adica nu sunt suficiente vreo 30 de pagini cu minuni, invieri, fapte miraculoase ale lui Iisus? Ia hai, pune mana si citeste Noul Testament.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar jignesti. Hai, stiu ca poti mai mult smile.png Si nu ma refer sa continui sa jignesti.

 

Daca stii mai mult ... atunci de ce nu arati ARGUMENTE si raspunzi ca un copil din grupa mijlocie care da cu piciorul de pamant si zice BA DA!

 

Adica nu sunt suficiente vreo 30 de pagini cu minuni, invieri, fapte miraculoase ale lui Iisus? Ia hai, pune mana si citeste Noul Testament.

Si minunile acelea trebuie citite si intelese in contextul religiei mozaice ...si anume in contextul Legii lui Dumnezeu cea din Cartea a 4-a a lui Moise numita si Deuteronom (in traducere Legea) si9 naici la cap 13: 1 vei vedea cum sa intelegi aceste minuni care au ca scop sa il prezinte pe Isus sau pe altii ca Dumnezeu!

Acolo, in cele 5 carti ale lui Moise, sunt textele pe care Moise le-a primit de la Dumnezeu si acestea 5v carti sunt singurele care sunt considerate Cuvantul lui Dumnezeu, in rest sunt texte adunate de rabini, dar astea 5 sunt singurele importante!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ARGUMENTELE ! laugh.pnglaugh.pnglaugh.pnglaugh.png

 

bravo tie, se pare ca nu iti folosesc la nimic :lol:

daca ar fi argumente de doamne ajuta s-ar presupune ca ar avea si ceva efecte, dar asa.. tu sutezi, tu aperi la poarta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

bravo tie, se pare ca nu iti folosesc la nimic laugh.png

daca ar fi argumente de doamne ajuta s-ar presupune ca ar avea si ceva efecte, dar asa.. tu sutezi, tu aperi la poarta

Si cine zice asta?

Un analfabet structural care nu este in stare sa priceapa ca atacurile la pesoana nu tin loc de argumente?

 

Iar faptul ca pentru tine mare credincios si aparator al crestinismului, veretele biblice nu sunt valide.....este cea mai clara dovada ca nu ai cartile in ordine in "biblioteca"!

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cine zice asta?

Un analfabet structural care nu este in stare sa priceapa ca atacurile la pesoana nu tin loc de argumente?

 

Iar faptul ca pentru tine mare credincios si aparator al crestinismului, veretele biblice nu sunt valide.....este cea mai clara dovada ca nu ai cartile in ordine in "biblioteca"!

 

:lol: Hai ca esti haios. Si ca ai facut-o pe Athmy "analfabet structural" nu e atac la persoana? :lol:

 

 

Daca stii mai mult ... atunci de ce nu arati ARGUMENTE si raspunzi ca un copil din grupa mijlocie care da cu piciorul de pamant si zice BA DA!

 

Tu faci asta. :yes:

 

 

 

 

Si minunile acelea trebuie citite si intelese in contextul religiei mozaice ...si anume in contextul Legii lui Dumnezeu cea din Cartea a 4-a a lui Moise numita si Deuteronom (in traducere Legea) si9 naici la cap 13: 1 vei vedea cum sa intelegi aceste minuni care au ca scop sa il prezinte pe Isus sau pe altii ca Dumnezeu!

Acolo, in cele 5 carti ale lui Moise, sunt textele pe care Moise le-a primit de la Dumnezeu si acestea 5v carti sunt singurele care sunt considerate Cuvantul lui Dumnezeu, in rest sunt texte adunate de rabini, dar astea 5 sunt singurele importante!

 

Crestinismul coincide in foarte multe puncte cu iudaismul. Mai ales ca e vorba de acelasi Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×