Sari la conținut
Forum Roportal
soimanul

Este Maria "nascatoare de Dumnezeu" ...sau nascatoare de om ca oricare alta mama?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

nu mai bine mergi tu la discoteca si te distrezi cu tinerii? ca loc de bosorogisme d'astea fara noima o sa ai toata viata, de disco si griji 0 nu prea

 

N-am timp, pentru ca sunt a 12-a smile.png Si nu imi place sa merg la discoteca. king2.gif

 

 

1 De vorbit cu Dumnezeul Yahwe o face oricare credincios cand se roaga!

 

2 Isus i-a izgonit pe demoni COMANDANDU-le, iar demonii l-au ascultat pentru ca orice subordonat isi asculta seful, iar faptul ca avea puteri peste diavoli, puteri care le-a dat si apostolilor, gasesti confirmat in Luca 9:1!

 

3 Atunci cand comanzi diavolii nu poti afirma ca ai puteri Dumnezeisti pentru ca Diavolii de aia sunt diavoli si nu ingeri pentru ca nu asculta de Dumnezeu!

 

Da, numai ca noi nu putem stabili o legatura deplina cum avea El cu Dumnezeu.

Ba nu, l-au ascultat pentru ca le era teama de el, stii cum se spune, demonii stiu ca exista si se infioara. Puterea Sa era atat de mare incat doar glasul Sau i-a izgonit. Exact ca la o exorcizare obisnuita, cand preotii poruncesc(sau comanda, daca vrei tu sa folosesi verbul asta) demonului sa paraseasca trupul celui posedat.

Editat de King1
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, numai ca noi nu putem stabili o legatura deplina cum avea El cu Dumnezeu.

 

 

Ce te face sa crezi asta?

Pai el nu a fost un om ca tine, chiar ceva mai jos ca era un simplu dulgher?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era reprezentarea umana a Fiului, Fiu inzestrat cu putere divina. Daca vrei tu, el a fost cel mai credincios om, pentru ca putea face orice prin puterea Domnului. Inclusiv minuni precum vindecari, invieri, invierea Sa etc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ba nu, l-au ascultat pentru ca le era teama de el, stii cum se spune, demonii stiu ca exista si se infioara. Puterea Sa era atat de mare incat doar glasul Sau i-a izgonit

Fals !

Draci nu asculta decat de "dumnezeul" lor, ptr Dumnezeul Yahwe nu exista draci, pentru ca in religia data de el oamenilor prin Moise nu exista Diavoli si nici un alt poersonaj care intuchipeaza raul!

In plus de asta Nu exista exorcizari si asta o recunoaste chiar Isus in Matei 12:42, totul este o sarlkatanie pentru ca Diavolii nu iasa decat provizoriu, ca ascula de seful lor, si apoi se intorc de 7 x mai multi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca "o sa-mi dea de lucru". Cu astia nu te poti intelege no.gif

 

Bine, sper sa nu fie cazul surrender.gif

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca e fascinant spiteful.gif

Da este fascinant, eu nu imi doresc sa-mi cunosc viitorul meu dar sunt interesat de escatologie, de studiu cartii apocalipsa,studiez asta de vreo 15 ani, cred ca merita sa deschid un nou topic; Apocalipsa''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×