Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

https://evz.ro/acuzatii-usturatoare-la-adresa-simonei-halep-jucatoarea-de-tenis-si-ar-fi-inventat-accidentarea-pentru-ca-i-a-fost-frica.html

*Exact cum am crezut din prima ca se joaca cu spectatorii si pariorii, dar pana intr-o zi are si limita asta cale deschisa, ca se vor diminui sansele.   Succes la urmatorul meci!!!*

  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ritualul Simonei Halep. Ce superstiții bizare respectă înainte de meciuri și în timpul turneelor

Simona Halep a dezvăluit că întotdeauna intră pe teren cu piciorul drept. Sportiva nu poartă talismane, însă are alte “superstiții” de care ține cont. Pe tot parcursul unui turneu sportiva își limitează conversațiile cu părinții la câteva mesaje scurte, iar cu fratele ei nu vorbește deloc.    ego.ro

1f627d7f409de5170ff82b29c25256a1-t.jpg

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Peste scurt timp, in 4 ore, va incepe si finalul competitiei la barbati, ora locala la noi va fi 5:30 AM dar eu ma culc, nu stau toata noaptea sa ma chioresc langa cafele ca si asa adorm in 5 minute si n-am chef sa dorm in living room pe canapea.   Omu' doarme pe canapea cu ceasul desteptator langa sa nu piarda meciul, ca eu nu veghez nici pentru acest lux!!! 

Sper sa ne transmita ca au fost mari discutii pe tema asta local, aia de la cablu vor sa platim fiecare film sau eveniment separat pe langa abonament, dar cred ca nu se va intampla.  Ce vremuri mizerabile traim cu democratii la inaintare si tot ei zic ca avem o industrie si fara someri, traim bine dar nu realizam inca!!!  Medicamentele au facut imposibil de cumparat pe langa ca avem asigurari platite, nu stiu cum se va rezolva si asta dar nu vreau sa fie prea incet procesul, ci cat mai devreme .  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.delmagyar.hu/nemzetkozi-bulvar-celeb/2022/07/minden-este-uj-partner-2500-novel-fekudt-le-a-legenda

Este o poza cu Ilie Nastase si "Brigitte Bardot" dar se trateaza cartea celebra al marelui jucator de tenis si femeile in pat cu el care se lipeau de el ca mustele de banda aia lipicioasa, s-a exprimat atletul.   Precis este o margine de eroare in numaratul fericitelor femei care au ajuns pe lista de asteptare, ca nici el nu crede ca este exact.  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Să vedem cât de frumoasă va fi și finala de la Palermo, acolo unde Irina Begu joacă finala cu italianca Bronzetti. 

Meciul va începe la ora 21. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Un meci fain făcut de Irina care câștigă turneul de la Palermo, după ce o bate clar în finală pe Lucia Bronzetti, cu 6-2, 6-2. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sicilienii par a fi incantati de acest rezultat???    Eu nici n-am deschis TV-ul, vremea de la noi ma supara azi, n-am chef de nimic.  Daca era ceva de vazut, omul meu nu pleca la plimbare matinala.   Sint numai 33*C la 3:00 PM dar se simte 200*C din cauza umiditatii aerului desi n-a cazut 1 strop de ploaie in zona asta.    Acum mai iese si soarele sa ne ridice temperatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona Halep, victorie în turneul de la Washington. Românca s-a calificat în optimile de finală și își face un reproș

"Pun multă presiune pe mine, se mai întâmplă ca adversara să joce mai bine”, a spus Simona Halep la interviul de pe teren, la finalul meciului.   Simona Halep s-a calificat, luni, în optimile turneului de la Washington, cu premii de 251.750 de dolari după ce a trecut de primul tur."

https://evz.ro/simona-halep-victorie-in-turneul-de-la-washington

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1-3-3507-1652173212-05346-fav.jpg?resize=300%2C300&ssl=1     Fostul lider mondial, evacuat din complexul rezidenţial de lux “Stejarii”  :eek:

https://www.playsport.ro/l-au-dat-afara-din-casa-pe-ilie-nastase-marele-campion-a-ramas-fara-apartamentul-din-complexul-stejarii-172316?utm_source=EVZ&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

*Era obisnuit in locuintele communiste unde nu se platea NIMIC de acesti mari stabi o viata intreaga.   Peste tot asa functiona Romania decand ma stiu,  doar nu erau evacuati inainte de moartea ultimului membru din acea familie care a mai locuit acolo.    Cand era jegos de tot locuinta erau mutati intr-un nou construit location pe diferite motive: - de avansare in functie sau de conditie medicala, erau planificate minciunile mereu.   Se faceau sedinte de bloc si se striga numele celori care n-au achitat curentul si altele dar nu erau evacuati dar nici prezenti la sedinte.  Ma surprinde chestia asta ca i s-a construit in Floreasca o vila cand s-a intors in Romania cu prima sotie si ce mare zarva a creat ca doar el avea si garaj la acea cladire individuala cu 1 etaj. Zic si eu ca nu era destul de luxos dar de ce nu si-a facut o casa in acesti ani sau remodelat unu unde voia si macar stia un lucru, unde locuieste!!!   

Nu cred ca n-are din ce plati chiaria, precis nu vrea, dar la varsta de 76 de ani asa ceva sa fie alipit dupa reputatia de jucator MONDIAL de tenis #1 multi ani, nu-i aduce glorie.  Doar de Boris Becker s-a mai scris negative ca-i in puscarie, nu pot intelege atitudinea asta golaneasca.   Nu de la toti batrani ai ce invata!!!   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×