Sari la conținut
Forum Roportal
Limetime

Stari proaste..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun, voi cu ce il ajutati, concret, pe baiatul acesta, tot contrazicandu-va?

 

 

 

Pai eu i-am sugerat o actiune. Sa incerce sa socializeze mai mult cu fetele apropiate de varsta lui. Ii vor tine mintea ocupata si-l vor binedispune. Chiar si suferintele din dragoste sunt benefice, cand nu devin obsesii.

Eu vorbesc din experienta mea, nu din auzite. Nu-i vand nimic, asa cum vrea psihologul pe care l-a abordat. Am trecut prin multe stari, la varsta lui, si este o solutie reala (nu neaparat universala, dar functioneaza la majoritatea).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu faci opusul.

Eu nu i-am pus niciun disgnostic.

Am spus ca un psiholog e cel competent sa o faca, DACA e cazul. Data viitoare nu mai rastalmaci vorbele mele, te rog frumos.

 

Si scuza-ma Blues, dar cand un om mare vine si spune ce spune, macar sa mai vina si altul sa ii spuna ca s-ar putea sa nu fie chiar asa. Altfel..oricum, nu e intentia mea sa ma contrazic.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stuped_me, tu n-ai nici o problema cand din acuzator devii victima inchipuita? Adica ma provoci, imi dai replici ironice si apoi te victimizezi. Parca-i fi femeie...asa procedezi...

 

...acu' bag-o p-aia cu misoginismul si barbatii e toti porci...laugh.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stuped_me, tu n-ai nici o problema cand din acuzator devii victima inchipuita? Adica ma provoci, imi dai replici ironice si apoi te victimizezi. Parca-i fi femeie...asa procedezi...

 

...acu' bag-o p-aia cu misoginismul si barbatii e toti porci...laugh.png

Poftim?

nu te-am acuzat, doar am spus ca ai gandit superficial din punctul meu de vedere. Sau, atentie, ca ai explicat cu prea putine argumente, in cazul in care ai vrut sa exprimi o idee mai matura (tot din punctul meu de vedere).

Cu ce am victimizat?

 

Te-am rugat sa nu imi rastalmacesti vorbele!

Rogu-te, unde am pus eu diagnostic la acest copil?

Altfel, data viitoare te invit sa fii mai atent si sa nu mai spui ca altii au sustinut ce nu au sustinut.

Unde e victimizare aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca pui diagnostic, ci ca sugerezi ca-i cazul unuia, spuneam.

Oricum, probabil ca ai licenta in psihologie daca esti tu atat de sigur de ce are sau nu nevoie acest baiat care in total nu a scris despre el mai mult de 50 de randuri. Nici atat, adica.

 

...iar inscrisurile-ti de mai sus sunt reflectari pertinente, nu ironii la dresa mea, asa-i?

 

Fata draga, eu n-am 16 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca pui diagnostic, ci ca sugerezi ca-i cazul unuia, spuneam.

 

Ba exact asa ai spus. Poti sa revezi, daca nu ma crezi, eu ma opresc aici in aceasta directie.

 

Incercam sa te fac sa intelegi ca poate fi periculos sa ii spui unui copil care are niste nelamuriri, ca sigur nu are probleme care sa il trimita macar la un consult la un psiholog. Mai ales daca nici nu il cunosti mai bine.

 

Doar un psiholog are competenta sa faca asta, or daca nu esti psiholog, consider ca e cam mare acel cuvant in context ('sigur').

 

Nu voiam sa folosesc ironii in batjocura. E drept ca uneori am un stil mai acid si imi cer scuze pentru asta.

Dar nici cuvinte dulci in problemele serioase nu pot sa folosesc.

Si dupa cum ai observat eu n-am pus diagnostice de boala, ci dimpotriva, eu sugerez ca nu-i cazul. Tu faci opusul.

Uite, indirect, dar ai spus-o. Clar ca lumina zilei.

 

Nu pun la suflet si chiar cred ca e cazul sa ne oprim aici. Fiecare cu opinia lui si gata.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok. smile.png

 

...da tu ai inceput prima...to_become_senile.gif

 

Uite ce propun eu... sa mearga la o psiholoaga tanara si frumoasa si in timp ce ea-i vorbeste despre "crizele varstei pubertine", el sa priveasca.

La ce vrea muschii lui. Daca tot are bani de aruncat...sa ramana si el cu ceva...

E mai bine?

Editat de @5 IP
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti bolnav tare...ti-s zilele numarate. Pune de traieste in fiecare zi ca si cand ar fi ultima, ca nu se stie. Ce-i in mana nu-i minciuna, dar ai grija...la ce-i in mana. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×