Sari la conținut
Forum Roportal
ISIS76

Salariu minim pe economie va fi 850 lei de la 1 ianuarie 2014

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

io mi-am promis solemn ca ma sinucid daca viata ma pune in situatia de a ma intoarce in ro

 

doar daca Romania intrece Norvegia dpdv economic :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

doar daca Romania intrece Norvegia dpdv economic biggrin2.gif

 

nici asa, ca nesimtirea, jegu si badaranismul/cocalarismul din romania nu se vindeca in timpul vietii mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai usor sa dam vina pe factorii ce ne inconjoara. Mie mi-au trebuit 5 ani ca sa-mi dau seama ca nu societatea e de vina, ci chiar eu. Nu te opreste nimeni in ziua de azi sa te dezvolti pe plan personal si financiar, atat timp cat tu iti doresti asa ceva, fara sa-ti pese de restul. La fel cum nu cred ca ar fi de vina Romania, alte 3 tari din U.E. si statul Florida din SUA pentru faptul ca eu peste tot am primit doar salariul minim pe economie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

. Nu te opreste nimeni in ziua de azi sa te dezvolti pe plan personal si financiar, atat timp cat tu iti doresti asa ceva, fara sa-ti pese de restul.

 

dar daca statul iti baga taxe si impozite mari incat mica ta afacere nu poate supravietui decat prin evaziune fiscala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De francizare n-au auzit romanii? Solutii ar exista, chiar daca sunt greu de digerat.


Suprataxarea, din pacate, nu este ilegala, pe cand evaziunea, oricum ai privi-o, este ilegala. E tot vina sistemului ca printre primii intreprinzatori din tara, desi beneficiau de taxe mici, tot se lacomeau, apeland la evaziune?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×