Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Macromedia Fireworks vs Adobe Photoshop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Spuneti-mi si mie ce credeti, e deajuns sa invat numai una din ele?M-am apucat de fireworks, mai are rost sa invat si photoshop?

(in mod normal , fireworksul ar trebui sa aiba ce are photoshopul plus inca pe deasupra, ca am inteles ca a fuzionat adobul cu nu stiu mai cine)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spuneti-mi si mie ce credeti, e deajuns sa invat numai una din ele?M-am apucat de fireworks, mai are rost sa invat si photoshop?

(in mod normal , fireworksul ar trebui sa aiba ce are photoshopul plus inca pe deasupra, ca am inteles ca a fuzionat adobul cu nu stiu mai cine)

Firmele sunt firme şi produsele sunt produse, fie ele şi software.

 

Adobe a achiziţionat Macromedia şi distribuie gratuit

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Firmele sunt firme şi produsele sunt produse, fie ele şi software.

 

Adobe a achiziţionat Macromedia şi distribuie gratuit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am lucrat si lucrez cu dreamweaver, si cu photoshop.

Photoshop e numarul 1 in creatie si retusare, acuma nustiu daca poate fi comparat cu fireworkws.

Daca are poate un concurent as zice Paint Shop pro, desi e departe...

ceea ce stiu de fireworks, da, pregateste imaginile dar doar in context web, mai degraba template-uri web, rollover-uri, meniuri si alte asemenea chestii.

photoshop poate pregati si el webtemplates (e-mule e plin de asa ceva), dar prioritar este creatia grafica si developare poze digitale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am lucrat si lucrez cu dreamweaver, si cu photoshop.

Photoshop e numarul 1 in creatie si retusare, acuma nustiu daca poate fi comparat cu fireworkws.

Daca are poate un concurent as zice Paint Shop pro, desi e departe...

ceea ce stiu de fireworks, da, pregateste imaginile dar doar in context web, mai degraba template-uri web, rollover-uri, meniuri si alte asemenea chestii.

photoshop poate pregati si el webtemplates (e-mule e plin de asa ceva), dar prioritar este creatia grafica si developare poze digitale.

dar si in flash se fac templaturi nu numai photoshop :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi, maestrilor in Photoshop, am si eu o intrebare...

In ultima vreme, cand selectez o arie cu rectangular marchee(de fapt si cu celelalte marchee), imi apare apoi un mesaj, ca nu va fi vizibila nici o selectie, ca no more pixels have been selected than 50% parca.. cam asa ceva

Am reinstalat Photoshopul, l-am pus in alt drive, ca la un moment dat zicea ceva de sckrach si windows si am zis cine stie, sa il mut, dar imi face la fel...

E vreo optiune de schimbat pe undeva sau ce sa ii fac sa nu mai imi apara podoaba asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ultima vreme, cand selectez o arie cu rectangular marchee(de fapt si cu celelalte marchee), imi apare apoi un mesaj, ca nu va fi vizibila nici o selectie

 

:airkiss:

mie mi-a dat o eroare asemanatoare cand m-am 'ratacit' printre layere. imi era activ unul in care intr-adevar nu avea ce sa selecteze. ai grija sa fii in 'stratul' care trebuie :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spuneti-mi si mie ce credeti, e deajuns sa invat numai una din ele?M-am apucat de fireworks, mai are rost sa invat si photoshop?

(in mod normal , fireworksul ar trebui sa aiba ce are photoshopul plus inca pe deasupra, ca am inteles ca a fuzionat adobul cu nu stiu mai cine)

 

Deci Arcadia nush ce sa-ti zic , dar eu stiu ca mai bun este photoshop-ul.. invatz de la usor din ce in ce mai greu pana ajung WebDesigner ( asta vreau sa ajung ) . Dar fai cum vrei tu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:tease:

mie mi-a dat o eroare asemanatoare cand m-am 'ratacit' printre layere. imi era activ unul in care intr-adevar nu avea ce sa selecteze. ai grija sa fii in 'stratul' care trebuie :lol:

Multumesc, cred ca , intr-adevar, ma ratacisem printre layere... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×