Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

Anarhismul Crestin

Evaluează acest topic

Anarhia  

12 membri au votat

  1. 1. Considerati anarhia un lucru bun sau un lucru rau?

    • Bun
      9
    • Rau
      3


Postări Recomandate

Aici cred ca ai dreptate, pe termen lung exemplarele slabe dispar. De asta cred ca in final Anarhismul Crestin va invinge. E o prostie enorma ca lumea sa continue sa se autosaboteze in halul asta.... pana la urma se va trezi si va imbratisa adevarul.

Fii serios: omenirea s-a "autosabotat" inca de la inceputurile existentei sale. Nu vad de ce s-ar schimba acum, mai ales ca versiunea ta de adevar exista deja de doua milenii incoace si inca nu vad sa fie majoritara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fii serios: omenirea s-a "autosabotat" inca de la inceputurile existentei sale. Nu vad de ce s-ar schimba acum, mai ales ca versiunea ta de adevar exista deja de doua milenii incoace si inca nu vad sa fie majoritara...

 

Poate se va schimba datorita unei cresteri prea mari in capabilitate de autosabotare... niciodata in istoria omenirii nu a fost un Pinky capabil sa nenoroceasca intreaga planeta cu o singura vorba. Au mai fost conducatori cu freza plata la circumvolutiuni dar... nu cu atata putere in mana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate se va schimba datorita unei cresteri prea mari in capabilitate de autosabotare... niciodata in istoria omenirii nu a fost un Pinky capabil sa nenoroceasca intreaga planeta cu o singura vorba. Au mai fost conducatori cu freza plata la circumvolutiuni dar... nu cu atata putere in mana.

Ba au fost. Cartile vechi indiene amintesc de niste masini zburatoare si de un razboi in care apar explozii nucleare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba au fost. Cartile vechi indiene amintesc de niste masini zburatoare si de un razboi in care apar explozii nucleare.

Radiatia de la una mica bombete nuclearus nu dispare chiar atat de repidi :yahoo: si in plus ar fi ramas vestigii mai concrete...

Man, tre sa fii plictisit tare rau sa vii cu o argumentatie din asta. Fiecare fibra din corpul meu imi spune ca nici tu nu crezi chesti asta cu "carti vechi indiene"... Ok, ai citit asta undeva, dar de aici si pana a crede... e un pas mare.

 

Vrei sa citesti ceva interesant, citeste cartea lui Tolstoi. Apoi, daca vrei, poate poti combate logica lui Tolstoi... eu unul as vrea sa vad pe cineva facand asta avizat... pentru ca personal nu i-am gasit nici un cusur...

Citeste acolo cum e inteles aiurea Crestinismul atat de crestini cat si de oamenii de stiinta.

Lucrul care m-a impresionat pe mine cel mai mult e cat de practic e explicat totul iar ultimile informatii care mi-au intrat in tartacutza, marea majoritate fiind legate de dezvoltare personala, mi-au intarit sentimentul ca e foarte posibil sa fie pus in practica ce zice omul, foarte posibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Radiatia de la una mica bombete nuclearus nu dispare chiar atat de repidi 8) si in plus ar fi ramas vestigii mai concrete...

Man, tre sa fii plictisit tare rau sa vii cu o argumentatie din asta. Fiecare fibra din corpul meu imi spune ca nici tu nu crezi chesti asta cu "carti vechi indiene"... Ok, ai citit asta undeva, dar de aici si pana a crede... e un pas mare.

Pai zonele astea cu radioactivitate ridicata chiar exista... in jurul Marii Moarte, de exemplu. :P :doh: Daca tu nu stii de ele (si multe alte miliarde de oameni), nu inseamna ca nu exista. :yahoo: Iar pe de alta parte, cartile vechi indiene contin un simbure de istorie, asa cum contine si vechiul testament.

Vrei sa citesti ceva interesant, citeste cartea lui Tolstoi. Apoi, daca vrei, poate poti combate logica lui Tolstoi... eu unul as vrea sa vad pe cineva facand asta avizat... pentru ca personal nu i-am gasit nici un cusur...

Citeste acolo cum e inteles aiurea Crestinismul atat de crestini cat si de oamenii de stiinta.

Lucrul care m-a impresionat pe mine cel mai mult e cat de practic e explicat totul iar ultimile informatii care mi-au intrat in tartacutza, marea majoritate fiind legate de dezvoltare personala, mi-au intarit sentimentul ca e foarte posibil sa fie pus in practica ce zice omul, foarte posibil.

O sa citesc cartea aia, stai linistit. Inca nu stiu cind, insa o voi citi. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai zonele astea cu radioactivitate ridicata chiar exista... in jurul Marii Moarte, de exemplu. :) :doh: Daca tu nu stii de ele (si multe alte miliarde de oameni), nu inseamna ca nu exista. :stars: Iar pe de alta parte, cartile vechi indiene contin un simbure de istorie, asa cum contine si vechiul testament.

 

O sa citesc cartea aia, stai linistit. Inca nu stiu cind, insa o voi citi. :)

Din intamplare am muncit si eu in Gradistea de Munte un loc foarte apropiat de vechea Sarmiseghetusa.Acolo este un puternic zacamint radioactiv .Sa fie o coincidenta??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din intamplare am muncit si eu in Gradistea de Munte un loc foarte apropiat de vechea Sarmiseghetusa.Acolo este un puternic zacamint radioactiv .Sa fie o coincidenta??Stiu ca nu are legatura cu contextul insa intrebam ce crezi despre asta?

Eu nu vorbeam de zacaminte radioactive, ci de zone cu radioactivitate ridicata... Stii tu, zonele in care au avut loc explozii nucleare.

 

Iar despre Sarmisegetuza, n-am auzit de zacamintul asta... Dovezi ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu vorbeam de zacaminte radioactive, ci de zone cu radioactivitate ridicata... Stii tu, zonele in care au avut loc explozii nucleare.

 

Iar despre Sarmisegetuza, n-am auzit de zacamintul asta... Dovezi ai?

Am lucrat in Gradistea de munte la Intreprinderea metalelor rare bucuresti si ca fapt divers eram geolog iar principala sarcina era de a masura continutul radioactiv al filonului de zacamant bogat in metale rare.Localitatea aceatsa este la 7 km de sarmiseghetusa pe un drum forestier.Tot timpul vrei dovezi!ce e cu tine?Ai luat multe tepe de nu mai crezi pe nimeni pe cuvant? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×