Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Mancarea favorita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cam orice....in afara de peste ....oaie...miel...prefer iarba verde decat pestele....In rest....de toate....sa fie cat de multa salata verde si tot ce se poate prepara cu ea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi place toate felurile de mancare in afara de conopida. N-as manca-o nici platit. [-X

[snapbacca]7505[/snapbacca]

Sunt de acord cu tine. Cu toate astea sunt nevoit sa o mananc pentru a nu-mi supara consoarta care mi-o pregateste. pane, soufle, fiarta cu carne si fara carne numai sa ma conviga de cat de buna este"delicatesa" aceasta.

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma dau in vant dupa ea, dar imi place la nebunie preparata cu maioneza.

E asemenea "salatei de vinete" si se intinde pe paine.

E extraordinara !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sarmalute in foi de vita cu cimbru si cu smantana! :oca:

[snapbacca]31756[/snapbacca]

 

inteleg sa-ti placa sarmalutele in foi de vita DAR CU CIMBRU...asta intrece orice masura.

cimbrul este un condiment inventat sa ma aduca la disperare.Unul mai rau ca el nu exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mancarea preferata:piept de pui cu cartofi prajiti(cu caetchup, vegeta si cascaval pe ei :roll: ) si cu varza :) Sau ciupercile ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

-o ciorba buna de vita ca la "mamaie acasa" cu hrean foarte tare

-un peste de la olt prajit in malai si cu musdei si evident cu mamaliga

 

...asa ca la olteni :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma autoinclud in categoria celor carora le plac cartofii prajiti (cu caetchup, cu branza, cu cascaval...important e sa aiba ceva bun pe ei)...in rest, sunt o gramada de mancaruri gatite la care nu fac nazuri; in ce priveste carnea, manancam de toate felurile inainte, acum am cam taiat carnea de porc din menul zilnic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place pizza cu mult cascaval si multe ciuperci, salata boeuf(am mancat de Paste), schintel, cartofi prajiti, piure de cartofi, si ciuperci cu smantana(sunt delicioase).

Iar la desert clatite cu ciocolata, cozonac cu cacao, gogosi, inghetata, pateuri cu ciuperci, negrese. :"> Cam multe, da asta e. Bine ca nu mananc asta in fiecare zi, ca as fi cat China. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inteleg sa-ti placa sarmalutele in foi de vita DAR CU CIMBRU...asta intrece orice masura.

cimbrul este un condiment inventat sa ma aduca la disperare.Unul mai rau ca el nu exista.

[snapbacca]33114[/snapbacca]

 

 

Cimbrul este un codiment foarte bun, doar ca trebuie folosit in cantitati mici, altfel este chiar toxic si strica gustul mancarii. Probabil ca tu ai gustat dintr-o mancare in care cineva a "picat" mai mult decat era nevoie si de-aia nu iti mai place acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA! mancarea mea prefearata este IAcaINIcaU (carnea care se face pe gratar ,pentru .cei care nu stiu este de origine caoreana )nu ma satur niciodata ,in fiecare zi as-i manca, de fapt mananc :Pe .pentru. cei care au mancat iacainicau am o intrebare ce va place cel mai mult de la iacainicau <ce parte >?

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×