Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Mancarea favorita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pizza mamei e cea mai buna, imi place si salata boeuf, dar cel mai mult imi place combinatia de cartofi prajiti, cat mai crocanti si o pulpita de pui facuta in sange, cu o salata de varza si o portie mare de clatite ca desert! As manca asta zilnic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pizza mamei e cea mai buna, imi place si salata boeuf, dar cel mai mult imi place combinatia de cartofi prajiti, cat mai crocanti si o pulpita de pui facuta in sange, cu o salata de varza si o portie mare de clatite ca desert! As manca asta zilnic!

 

Cam asa ar arata un meniu de vis ::): ::cry:: ::x:

 

Acum sa vorbesc serios......si mie imi place pizza dar cea facuta de mine :winca: . ce sa mai zic de salata boeuf :)

 

Ceea ce mananc des este pui la gratar, este si sanatos si bun :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un schnitel imens, cartofi fierti in coaja, (decojiti), cu smantana pe ei, o salata de rosii cu castraveti, doua - trei feliute de branza telemea maturata de vacuta, un vin alb demisec sau rosu de la mosu de la tara :dee , iar la desert, o placintica cu branza si stafide, cu un vin alb dulce. Sa continui? :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place foarte mult carnea de pui la gratar, mai ales pieptul si copanelele... Insotite, eventual, de o salatica de sfecla rosie.

Nici supa de pui nu e rea.. ma asteapta acasa.. nu mai pot de nerabdare..

Si imi place si branzica insotita de mamaliguta calda.

 

Mi-am dat seama ca nu sunt prea pretentioasa in domeniul culinar... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cartofi prajiti cu chiftele. Asta as manca tot timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Manacrea mea preferata? Pui la gratar intodeauna! in special aripioarele imi plac, dar si pieptul impreuna cu cartofi pai cat mai crocanti si cu o salata de sfecla rosie ..mmm, nu mai zic ca mi se face pofta! In rest, mananc aproape orice(comestibil sa fie) in afara de ciorba de burta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×