Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Schimb de case pe timpul vacantei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Harald are dreptate. M-am lecuit cu musafirii, si cand te gandesti ca nu le-am cerut nimic la schimb. :o:

Aha, deci de aia ma chemai la tine ? Ca sa ma lasi pe afara ? :beee:

Stiam io...ca vrei sa imi tragi teapa! :tease:

 

Niciodata nu am spalat covoarele in fata blocului; aveam mochetata toata casa, asa ca doar aspiram.

Si eu la fel. Fiindca nu aveam pe jos decat niste ziare. Dar in schimb aspiram....aspiram la o vila cu doua etaje! :roll:

Acum mi-am schimbat aspiratile, ca s-a demodat. :o:

 

vad ca sara posteaza pe topicul asta, dar o am la invizibil. sa imi spuna cineva daca vrea sa faca schimb de casa cu mine, ca o scot de la ignore pe perioada vizitei.

 

laur, parca esti la programul ala tv 'pimp my house'

Ihim! Ai vre-o preferinta geografica ? Iti gasesc imediat. :crazy:

Ti-am mai zis, dar poate nu ai vazut. Am vorbit sa te duc la tara, sa te joci cu gainile in curte. :crazy:

Da sa nu te vaiti mai apoi ca "ie urat si nu iti place!"

 

Adica fara nimic pe jos in living si dormitoare??? ca in Gara de Nord 8) nu-mi place acest tip de lux!

Pai ce vrei draga, sunt scumpe persanele. De unde atatea mii de euroi ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce vrei draga, sunt scumpe persanele. De unde atatea mii de euroi ?

 

Si daca nu sint persane nici nu sint valabile??? In State majoritatea nici n-au auzit de persane dar au covoare de moda scumpe de la creatori din astea de peste noapte ca sa fie si covor scump, nu numai posete, pantofi, machiaj, gemantan, haine, dinti, masini, bijuterii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici nu ma mira. America este singura natiune ce a trecut de la primitivism la decadenta, fara a produce cultura! :crazy:

 

Cu toate ca mai sunt oameni ce reprezinta exceptia. Doar ca asta confirma regula.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu vreau sa ies din limitele topicului dezbatind America ... doar atit ca aici se vand mai ieftin decat oriunde si cu plata in rate pe carduri si cate-un magazin se inchide si atunci le iei pe bani marunti si multe facilitati din astea, nu-i nevoie de mii de euros pentru nimic. :yahoo: Prinzi ocazia buna!

 

Sper ca n-a pus nimeni ochii pe carpeturile lui Alex ...

 

 

Si ia zi-mi despre primitivismul american, intre ce perioda de timp a fost??? dupa ce au venit incoace europenii??? au pierdut inteligenta pe drum ...

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex nu are carpet pt ca are incalzire prin podea in toata casa. Alex are un mic carpet aruncat la misto sa se potriveasca cu peisajul.

 

Ai vre-o preferinta geografica ? Iti gasesc imediat. :crazy:

Ti-am mai zis, dar poate nu ai vazut. Am vorbit sa te duc la tara, sa te joci cu gainile in curte. :crazy:

Da sa nu te vaiti mai apoi ca "ie urat si nu iti place!"

Maramuresul vreau sa-l vad. nu ma vait ca nu imi place, nu vreau decat minimul de conditii si o camera unde sa dormim. nu ma deranjeaza toaleta in curte si spalatul la copaie.

 

are cineva idei de pensiuni agro-turistice prin maramures? a fost cineva p-acolo?

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maramuresul vreau sa-l vad. a fost cineva p-acolo?

 

 

Nascuta-n Maramures, cunosc destule locuri dar mai sint secrete de descoperit si de trecut in Ucraina peste pod ar fi una din ele. Din pacate nu mai am rude acolo doar o prietena care are un Motel nou si mai trecem si pe la ea cand mergem in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Maramuresul vreau sa-l vad. nu ma vait ca nu imi place, nu vreau decat minimul de conditii si o camera unde sa dormim. nu ma deranjeaza toaleta in curte si spalatul la copaie.

 

are cineva idei de pensiuni agro-turistice prin maramures? a fost cineva p-acolo?

 

stars.gif

 

Prea tarziu ca sa gasesti traditie in Maramures. De mergeai si tu cam acu 25 de ani...

Nu te du. Vei fi dezamagita.focus.gif

Inafara de orasul Baia Mare, care nu e in Maramuresul istoric, in fine, dar care e in plina dezvoltare si pe care il consider un oras foarte locuibil. Salutare Diela. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica fara nimic pe jos in living si dormitoare??? ca in Gara de Nord 8) nu-mi place acest tip de lux!

 

Da. Italienii asa au casele. Maxim ceva in bucatarie, pe langa dulapuri sau covorase mici in dormitoare sau in camera copiilor. E mai usor de intretinut. :pardon: Decat sa ametesc dand cu aspiratorul, cum fac acum, in ditamai casoaia..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×