Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Schimb de case pe timpul vacantei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Foarte greu se castiga increderea cuiva pana sa-l lasi sa-ti foloseasca casa/locuinta in lipsa ta. Pentru aceste perioade trebuie sa fie mai la serviciul musafirului, fara accente personale, doar mobila, asternut de schimb, prosoape, perdele pe geam, obiecte fara de care nu se poate transfera casa precum locuibil si comfortabil. In hotele remot-ul e legat cu lantisor sa nu fie dus din gresala acasa :yahoo: mini-bar parca merge pe camera ca se stie cat ai baut de acolo la receptie fara sa te intrebe nimeni, si din astea.

 

Mancare-ti cumperi daca vrei sa maninci in casa si nu in oras ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee ce inseamna cand esti acasa si ai musafiri??? Esti de serviciu ca intr-un hotel ... prepari micul dejun, faci curatenie, speli prosoapele, etc., sau cum ai planificat sau imaginat ca se va derula vizita??? NU poti sa le spui sa nu se uite la TV, sa nu vorbeasca tare la telefon, sa nu rada, cat timp stau la o cafea, de ce n-au curatat camera dimineata, etc. ... sa nu deschida geamurile ca ai dat drumul la A/C si multe altele.

Olga, nu m-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Sulina acum ... 11 ani. La vremea respectiva nu era chiar nimic de vazut acolo. In zece minute strabati ''orasul'' de la un cap la altul, daca mergi incet. Daca nu, in 5. Jumatate dintre case erau goale si in ruine, intrau si ieseau ciorile pe ferestre. A fost deprimant.

Iarasi, sfarsitul iernii e o perioada nefavorabila pentru cine vrea sa viziteze Delta.

 

Am fost si eu.

Numai cimitirul daca-l vizitezi gasesti acolo morminte din toate religiile lumii.

Nu ai avut un ghid bun

Sau iti place mai mult la Bucuresti.

flowers1.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu Rodica nu vreau sa fac schimb de case, ca n-as vrea sa fiu la ea acasa atunci cand ajunge scrisoarea de la Sahareian. :beee:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu Rodica nu vreau sa fac schimb de case, ca n-as vrea sa fiu la ea acasa atunci cand ajunge scrisoarea de la Sahareian. :beee:

 

Pescuitul in ape tulburi e ocupatia ta de baza?

N-am stiut.

flowers1.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olga, ai inteles gresit topicul. Eu nu voi pleca din apartament, deci nu pleaca nimeni cu mobila mea.

 

 

Lasa-ma ca am inteles perfect initiativa ta dar mai adaug posibile eventualitati ce se pot intampla.

 

Ia spune-mi, ce valoare de re-vanzare are o mobila folosita pe la voi??? ca la noi valoreaza cat Jack shoot :yahoo: te costa foarte mult sa inchiriezi un camion si sa angajezi oameni sa-l incarce. De obicei donezi la Second Hand si ei vine si-l ridica iti da si bon de dedus din taxe, sau cand iti cumperi mobila noua, in State destul de frecvent, ei iti cara pe cea veche la fel pentru un bon. Altfel te rupi ca-s grele si nu primest pe ele nici cat e un tub de crema sa te ungi pe oasele sparte!!! Ma intreb, cine merge din RO acolo-n vacanta, merge cu camionul si se complica cu asa ceva???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu Rodica nu vreau sa fac schimb de case, ca n-as vrea sa fiu la ea acasa atunci cand ajunge scrisoarea de la Sahareian. :beee:

 

;lol2: Poti sa ne faci o lista cu cine ai vrea sa vina la tine ? :crazy:

Eu te-as primii doar pe tine. Ca tre sa bat covoarele si nu are cine ma ajuta. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca batutul covoarelor este sarcina barbatilor.

Eu sunt obisnuit sa deleg sarcinile. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt obisnuit sa deleg sarcinile. :tease:

 

Atunci, deleaga-le catre tine. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×