Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

20 de ani de puscarie pentru ce a postat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unii de plictiseala isi prelungesc viata degeaba cu chestii cool fara sa-si dea seama ca azi orice deviere de la normal despre tema asta este foarte strict tratat de autoritati ca altfel sint criticati de cetateni care plateesc taxe ca guvernul nu-si face datoria!!!

 

Desigur o prostie e mai usor de debitat decat un text mai complicat de compus si de ce sa se fi gandit mai mult Cameron D'Ambrosio cand un deget aratat provoca deja vacarm!!! Celebritate de o zi.

Matale vorbesti serios ? :lol:

 

Guvernul american isi face datoria. Vor sa ia armele de la cetateni. In paralel Homeland Security a devenit un fel de Sturmabteilung, si continua sa cumpere blindate pentru crowd control, nu pentru uz militar. Si ca poporul sa nu uite de ce e necesar "the war on terror", mai explodeaza cate ceva p-acolo... de exemplu pe la maratonul din Boston. Asa ca... la parnaie cu tanarul delincvent terorist, ca autoritatile isi fac treaba :lol2:

 

Au bagat politia in scoli... si unii politisti cu minte mai putina s-au comportat fata de minori ca fata de adulti. Bad move.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rectific, nu era vorba de Hillary Clinton ci de un consilier al ei care a condus foarte beat. S-a discutat mult despre influenta ei in cazul respectiv si despre obiceiul ei de a bea mult in public si am inteles gresit in momentul respectiv.

Editat de Rory*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rory, stiu unde bati, si nu doar de acum, te citesc de multisor timp.

Niciun om intreg la minte nu urmareste stirile canalelor de televiziune care sunt sub stapanire guvernamentala sau a unui partid politic, iar daca o face, spicuieste informatiile de pe mai multe canale, tragand ulterior concluziile. Personal, iau in considerare si parerile analistilor independenti.

Exemplu: mtv.

la sfarsit de saptamana este o emisiune cu farse, care se vrea a fi hazlie. ce-i drept e ca la inceput a fost, dar pe parcurs emisiunea a luat o intorsatura neplacuta. Lovirea prietenilor cu obiecte contodente, lovirea organelor genitale, ungerea gresiei din baie cu unt, ne da de gandit cum inteleg tinerii umorul.

prezentatorii emisiunei erau doi tipi in varste pana'n douazeci de ani, niste moace dubioase, pe care daca le-as fi vazut in curtea unui spital de psihiatrie, mi s-ar fi parut absolut normal.

cert e ca parintii trebuie sa duca o munca asidua, dubla sau chiar tripla datorita tutror porcariilor scoase la tv.

 

 

Scorpioane, stai linistit, circula in lume mai multe teorii decat crezi.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta cred si eu, ca se ajunge intr-o situatie de gen Idiocracy. Ce a spus baiatul ala nu e doar rezultatul unei decizii asumate de a se declara impotriva sistemului (din tastatura) pentru a fi celebru, ci in primul rand al anilor de splare pe creier care l-au facut sa creada ca e admisibil asa ceva dpdv etic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prostia se plateste , iar cei de la Rusia Today, sa militeze mai bine pentru cele 3 fete arestate anul trecut, pentru ca au cantat impotriva "tarului" intr'o biserica .

Editat de Ravl
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au bagat politia in scoli... si unii politisti cu minte mai putina s-au comportat fata de minori ca fata de adulti.

 

 

Stiai ca in State scoala de corectie este in puscarie??? adica in alta cladire sau se intra pe alta usa, depinde de facilitatea respectiva.

Cand un minor este condamnat pentru o crima, acolo-si incepe cariera de detinut si la majorat trece la populatia generala, din pacate.

Aici nu se comporta aparte de minori, giugiuleala nu prea e la moda, se intra direct in subiect, dar este anuntat treaba foarte clar cu mult inainte de a invata sa citeasca cineva. Se poate trai si evita aceste locuri negre, dar unii se cred mai destepti sau mai ei stie cum.

 

La TV este un episod despre detinuti, viata in puscarie, nu stiu ce titlu are dar se arata clar actiunile, nu cu actori e filmat. Este separat si penitenciarul de femei cu o populatie la fel de variata insa eu nu pot sa ma uit la asa programe. Cine s-a nascut aici mai ales, stie despre ce e vorba ca in liceu se vorbeste foarte mult despre legile Statelor Unite, e materie obligatorie si se citeste o carte asa de mare si grea de numa' ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

autoritatile sunt hotarate sa-l condamne pe tanar pentru instigare la violenta si acte de terorism ...

 

Potrivit Rusia Today ....

Eu vreau să întreb altceva: cât de rupt de realitate poate să fie cineva care trăiește în State, dar postează astfel de articole după Russia Today? :doh:

 

Ce înseamnă "autoritățile sunt hotărâte să-l condamne", vorbim de Rusia lui Putin? Chiar și dacă procurorul a cerut punerea sub acuzare, tot un judecător hotărăște asta, nu "autoritățile sunt hotărâte să-l condamne"! :doh: Iar procesul începe abia după acea decizie a unui judecător.

 

Un adolescent din UK, arestat pentru un comentariu impotriva razboiului din Afghanistan.

Ăla nu era "comentariu împotriva războiului", ăla era un comentariu despre "femei violate și copii măcelăriți", de parcă cei 6 militari britanici cu asta s-ar fi ocupat personal, în Afghanistan.

 

În țara asta (UK) chiar nu ai voie să spui despre mine că am măcelărit sau violat pe cineva, decât dacă ai dovezi. Altfel faci închisoare.

Și e foarte bine așa! :good:

Editat de harald
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca nu faci nicio inchisoare, platesti despagubiri, sunt procese intentate pe civil pentru calomnie.

Si e foarte bine asa...ce usor aruncati cu sentinte si cu ani de privare de libertate, pentru lucruri spuse, nu fapte, care ar fi impotriva legii.

 

Nu e fapta penala defaimarea, in NICIO tara sanatoasa la cap!

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt procese intentate pe civil pentru calomnie.

Nu e fapta penala defaimarea, in NICIO tara sanatoasa la cap!

S-a schimbat în 2010 legislaţia şi în Anglia, într-adevăr. Până atunci defăimarea în presă (libel) era delict separat, dar idiotul care a făcut comentarii rasiste pe Facebook despre Muamba a ajuns în închisoare în 2012. Nu ştiu ce comentarii concrete a mai făcut celălalt idiot despre militarii britanici în Afghanistan, în afară de violat femei şi măcelărit copii, dar dacă se pot încadra şi la rasism sau ură religioasă (el fiind musulman, totuşi) are toate şansele să facă închisoare.

 

"Calomnia" e termen juridic românesc, asimilat probabil cu internaţionalul "defamation". Dar aici există "libel" şi "slender" şi mai au nişte chestii într-o lege din 2006 despre ură etnică şi religioasă. Am auzit nişte negri schimbând între ei insulte tipic rasiste, pentru care eu aş fi ajuns în faţa judecătorului, dar ei nu, fiindcă între ei nu putea fi vorba de ură rasială :o:

 

ce usor aruncati cu sentinte si cu ani de privare de libertate, pentru lucruri spuse, nu fapte, care ar fi impotriva legii.

De prin 1948 încoace, nu mai ai dreptul să spui ce-ţi trece prin cap despre alte grupuri etnice, religioase sau politice. Unele tipuri de propagandă sunt în mod justificat inadmisibile legal, indiferent câtă libertate de expresie crezi tu că ar trebui să existe.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De prin 1948 încoace, nu mai ai dreptul să spui ce-ţi trece prin cap despre alte grupuri etnice, religioase sau politice. Unele tipuri de propagandă sunt în mod justificat inadmisibile legal, indiferent câtă libertate de expresie crezi tu că ar trebui să existe.

Interpretarea ta este gresita. Ai dreptul sa spui orice iti trece prin cap.

Problema este "ceea ce spui", sa nu lezeze drepturile sau interesele altor persoane. Pentru ca in acel momemt, incalci legea. Penala sau civila, dupa caz!

 

Apoi, exprimarea publica sau in public, este o actiune, drept urmare este o fapta, nu simple vorbe!

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×