Sari la conținut
Forum Roportal
pupa-ma in... fond!

La granita dintre Stiinta si Religie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu am interpretat. Scrie ca soarele e slujitor, catre pamant, ca isi are drumul sau in cer. Evident ca nu esti in rezonanta, asa ca te indemn si pe dumneata sa citesti Scripturile cu inima deschisa.

 

 

Din ce religie faci tu parte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Esti singurul om de pe Glob biggrin2.gif care sustine ca pamantul e un semicerc sau asa ceva. Nu crezi ca esti un Pinochio?

Nu sustin ca e semicerc ci ca e plat, de forma circulara. Daca zici ca-s singurul...sper ca esti sigura pe afirmatia asta :))

"Altule" (adica nu esti tu, sau cum?), dupa psihoza ortodoxa am ajuns sa nu ma mai incred in bisericile oficiale. Ma incred in ce scrie in Scripturi, iar ortodocsii nu fac asta. Imi pare rau pentru tine, ca arati a unul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sustin ca e semicerc ci ca e plat, de forma circulara. Daca zici ca-s singurul...sper ca esti sigura pe afirmatia asta smile.png)

 

 

Credeam ca e de forma sferica.

Daca e asa cum zici atunci ar trebui sa existe o margine, o limita de care daca trecem am cadea in gol .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se invart soarele, luna si stelele pe deasupra pamantului.

Cred ca pana si gluma are granitele ei.Nu poti face afirmatii care te trimit 500 de ani in trecut.As fii tare curios care au fost motivele pentru care ai devenit un prozelit atat de zelos.Reconcilierea eu-lui tau,escapada din abisul salipismului te face sa te simti implinit?Ma bucur pentru tine,dar a deveni un habotnic nu te exonereaza si nu ne poate convinge ca epifaniile pe care le ai sunt verosimile.Obnubilarea mentala generata de "reintoarcerea la credinta" nu iti da dreptul de a face afirmatii demne de un agnostic vetust.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oau, tu scrii cu dictionarul pe genunchi? de unde gasesti asa cuvinte absconse? bine macar ca se intelege ideea exprimata in rest.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oau, tu scrii cu dictionarul pe genunchi? de unde gasesti asa cuvinte absconse? bine macar ca se intelege ideea exprimata in rest.

Daca reusesc sa ma fac inteles e bine.Sunt multumit,inseamna ca cineva, undeva...s-a apucat de gandit.Nu ma deranjeaza ca sunt privit de unii ca o figura mefistofelica, cine stie,poate,cu timpul....nyam.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar chiar, ca in general n-am observat asa manierism pe la tine:

- salipismului ????

- epifaniile ??

- Obnubilarea ???

 

iar altele ma pot lauda ca le stiu sensul, dar nu le folosesc mai deloc :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar chiar, ca in general n-am observat asa manierism pe la tine:

- salipismului ????

- epifaniile ??

- Obnubilarea ???

 

iar altele ma pot lauda ca le stiu sensul, dar nu le folosesc mai deloc biggrin2.gif

Defect profesonal....in realitate sunt un preot "undergrunde" wizard.gif

Defect profesonal....in realitate sunt un preot "undergrunde" wizard.gif

Preot ortodox,bineinteles.Si am fost trimis aici sa va incerc credinta!

dar chiar, ca in general n-am observat asa manierism pe la tine:

- salipismului ????

- epifaniile ??

- Obnubilarea ???

 

iar altele ma pot lauda ca le stiu sensul, dar nu le folosesc mai deloc biggrin2.gif

La afirmatii de genul: "pamantul e plat",afirmatii facute in secolul XXI,nu pot sa nu dau ce e mai rau din mine :).Pana si zana maseluta se rostogoleste in mormant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×