Sari la conținut
Forum Roportal
Koko15

Embolizare = Adio, copil!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 39 de ani si mi-am dorit totdeauna sa am un copil, dar viata profesionala m-a facut sa tot aman. Anul trecut avand probleme cu un fibrom, un medic iresponsabil m-a convins ca cel mai sigur mod de scapa de fibrom si a putea avea apoi o sarcina ar fi embolizarea. Am facut embolizarea. Micile probleme care au urmat nu au importanta. Important este insa faptul ca nu mi-a mai venit ciclul. Mi-a spus ca sa am rabdare. Si am avut, pana ce verdictul a fost nemilos. Menopauza. Menopauza la 39 de ani, cand inainte de embolizare eram bine merci. De-abia atunci m-am apucat si eu sa ma documentez si sa vad ca embolizarea este contraindicata in cazul femeilor care isi doresc un copil. Este contraindicata in toate tarile civilizate, in toate clinicile serioase. Doar la noi vezi reclamele astea nesimtite care isi bat joc de noi. Adio, copil! Ma abtin cu greu sa nu-l blestem pe acest medic iresponsabil. Meseria ar fi trebuit sa-l invete ce inseamna pentru o femeie dorinta de a avea un copil. Nimeni nu ar trebui sa aibe dreptul sa se joace cu noi si sa ne nenoroceasca asa. Daca ei nu citesc, va sfatuiesc pe voi sa cititi si nu repetati prostia mea. Nu apelati la embolizare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×