Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA

Postări Recomandate

stiinta nu e in stare sa faca nimic.

De aia nu traiesti tu acum intr-o societate la nivel preistoric din toate punctele de vedere, din cauza ca stiinta nu poate sa faca nimic. O fi zis mnezau ala al tau "faca'se lumina" si s-o facut ziua, dar pentru noapte o zis Edison "faca'se lumina" si o facut becul incandescent, stii tu...ala care e atarnat de tavan si-ti lumineaza scorbura ca sa nu-ti crapi capul de pereti cand te scoli noaptea sa mergi la buda.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fi zis Dumnezau ala al tau "faca'se lumina" si s-o facut ziua, dar pentru noapte o zis Edison "faca'se lumina" si o facut becul incandescent,

Deci becul nu este lumanare evoluata?

Edison a facut o chestie: s-a inteles cu guvernul sa gaseasca o metoda stiintifica de omorat oameni (condamnati evident) Deci datorita sau din cauza lui Edison lumea a cunoscut scaunul electric. Conceput in mod special cu curent alternativ ca sa-l puna in "lumina" proasta pe rivalul lui Tesla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Edison a facut o chestie: s-a inteles cu guvernul sa gaseasca o metoda stiintifica de omorat oameni (condamnati evident) Deci datorita sau din cauza lui Edison lumea a cunoscut scaunul electric. Conceput in mod special cu curent alternativ ca sa-l puna in "lumina" proasta pe rivalul lui Tesla.

In contextul a cele ce zici tu, ma doare fix in calcai ce rivalitati a avut Edison si cu cine, sau din ce motive a inventat el ce a inventat. Ce am vrut eu sa-ti arat dar a vajait pe langa tine cu viteza luminii "sfinte" de la Ierusalim, a fost faptul ca absolut tot confortul si utilitatile tehnologice de care tu beneficiezi si te folosesti in ziua de azi, au fost inventate de catre oameni care au studiat si au cautat sa inteleaga ceea ce-i inconjoara prin intermediul stiintei, a logicii, a testelor, samd.

 

 

Inclusiv acest internet si computer de care te folosesti ca sa-ti raspandesti aberatiile, le ai astazi datorita stiintei. Medicamentele pe care le ei cand esti bolnav iti sunt disponibile datorita stiintei. Conditiile in care traiesti la bloc sau la casa, apa potabila la robinet, caldura, gazul, curentul electric, mijloacele de transport, etc le ai datorita stiintei.

 

Ca sa spui ca stiinta nu e in stare de nimic este cea mai mare prostie, idiotenie, cretinitate emanata vreodata de o fiinta umana in toata istoria omenirii. Tu ai reusit sa castigi medalia de aur la capitolul asta. Esti intradevar un fenomen bun de studiat, catalogat si tinut in muzeu drept exemplu si avertisment pentru generatiile viitoare de aberanti profesionisti.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In contextul a cele ce zici tu, ma doare fix in calcai ce rivalitati a avut Edison si cu cine, sau din ce motive a inventat el ce a inventat. Ce am vrut eu sa-ti arat dar a vajait pe langa tine cu viteza luminii "sfinte" de la Ierusalim, a fost faptul ca absolut tot confortul si utilitatile tehnologice de care tu beneficiezi si te folosesti in ziua de azi, au fost inventate de catre oameni care au studiat si au cautat sa inteleaga ceea ce-i inconjoara prin intermediul stiintei, a logicii, a testelor, samd.

Eu am vrut sa-ti arat ca tot ce a inventat omul este doar ce tine de moarte, restul e identic cu revista presei pe care ne-o face The Unknown la subiectul Stiri, adica niste constatari. Cum ar fi ca daca mananci sanatos traiesti mai bine, daca mergi pe un rostogol (imitatia artificiala supranumita roata) ajungi mai repede etc

Dar probabil aparentele sunt mai greu de depasit.

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce au descoperit acuma savantii iluminati eu stiam de cand m-am nascut.

 

:rot:

Antologica. Ai comis-o din nou :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!

 

 

Un alt argument stiintific,cel putin la fel de interesant a fost difuzat relativ recent,unul in care la scurt timp dupa deces, era evidentiata activitate cerebrala specifica starii de trezie ;Mai exista si unele masuratori care remarcau o diferenta de o valoare certa(23 grame parca),intre acelasi om inainte,si imediat dupa deces(foarte interesant,daca e sa gindim ca cel putin teoretic vorbim de energie,si nu da masa)...

Editat de Blues
Scurtat citat kilometric.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

norocul nostru ca raman cadavrele in urma si putem constata ca moartea nu exista, daca dispareau si ele?drag.gif

Cind privesti cadavrul unei fiinte,tocmai realizezi diferenta,realizezi faptul ca ii lipseste"ceva",ca cel la care te uiti in acel moment ,e nu doar un strain,e ...ceva strain,si ca e fundamental altceva decit cel pe care-l cunoastea-i viu;cu atit mai mult constientizezi acest lucru daca e vorba despre cineva apropiat,caci pina si an acel caz simti un soi de repulsie... Nu il mai "anima"(in italiana=suflet)nimic...Despre asta e vorba :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare si normal, si un vierme cand intra in stadiul de putrefactie nu mai seamana cu un vierme, nici o frunza cu o frunza....nu mai amintesc de circulatia sangelui care stagneaza, de partile in care sangele se aduna sau de cianoza instalata inainte de moartea propriu zisa, de fapt care moarte ca nici nu exista,,,,in fine,,,,totul e in imaginatia noastra, insa sufletul, da sufletul e vizibil si pe parcursul vietii si dupa moarte, care moarte?...moartea cui?

 

vag taredrag.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×