Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA

Postări Recomandate

eu stiam tot de 23drag.gif ..se pare ca nu au cazutde acord inca, aflam in secolul urmator,poate..se vorbeste si decifra 0,01 grame asa ca...

Editat de Salvie
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare si normal, si un vierme cand intra in stadiul de putrefactie nu mai seamana cu un vierme, nici o frunza cu o frunza....nu mai amintesc de circulatia sangelui care stagneaza, de partile in care sangele se aduna sau de cianoza instalata inainte de moartea propriu zisa, de fapt care moarte ca nici nu exista,,,,in fine,,,,totul e in imaginatia noastra, insa sufletul, da sufletul e vizibil si pe parcursul vietii si dupa moarte, care moarte?...moartea cui?

 

vag taredrag.gif

Nu pot avea pretentia ca le stiu eu pe toate,cred ca aveti dreptate vizavi de ultimele mele "argumente",-asa le-am perceput eu pina la momentul ASTA .pioneer.gif .-chiar daca le stiam si pe ale d.voastra...nu le-am corelat;Dar,despre ce vorbeam,exista sau nu moarte?!exista ,ptr.ca toate fenomenele specifice trebuie sa aiba un nume,si ala intimplator e "moarte",deces,disparitie,etc.Nu poti elibera un certificat de...daca nu ai un nume ptr.asta.Cit priveste aspectele ce tin de suflet,cu alea e ceva mai complicat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba se poate...subsemnatul x a devenit energia y,sau hidrocarbura x..depinde de crezul fiecaruia,,,in fine...ganditul mult dauneaza grav sufletului...drag.gif

 

am invatateu de la hans...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu stiam tot de 23drag.gif ..se pare ca nu au cazutde acord inca, aflam in secolul urmator,poate..se vorbeste si decifra 0,01 grame asa ca...

23 erau cromozomii pe Terra

 

ti-am zis sa nu te amesteci in istoria pamantenilor, zuperman!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ca trupul moare sau intra in starea de..putrefactie sau cum sa ii spui/??..in schimb da, sulfetul nu ramane pe loc sau inactiv, se spune ca merge in alta lume sau univers sau cum o numiti voi, ar fi interesant sa si specificati ce se intampla cu el mai concret, decat sa va certati pe subiectul cine are dreptate mai repede sau mai multa :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×