Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Despre barbatii romani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cluburile sunt afaceri ce aduc profituri pentru patroni, nu neaparat locuri unde toata lumea sa se cupleze. Ar da faliment fara cei care stau toata noaptea la bar, beau de cel putin 1 milion si nu se aleg cu nimic, in afara de o mahmureala a doua zi.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce joaca hard to get atat de prost ca si fata de 16 ani si-ar da seama de joc, devin agresivi. Au dreptate si Lucast si Sicilia. Din fericire, nu sunt foarte multi sau am avut eu noroc.

Pentru ca "hard-to-get" nu este un joc. Ori este o stare de a fi, si atunci conteaza, ori e ceva la fel de fals ca un gugustiuc cu coada de paun... tot gugustiuc e, degeaba flutura ceva ce nu-l caracterizeaza.

 

Cluburile sunt afaceri ce aduc profituri pentru patroni, nu neaparat locuri unde toata lumea sa se cupleze. Ar da faliment fara cei care stau toata noaptea la bar, beau de cel putin 1 milion si nu se aleg cu nimic, in afara de o mahmureala a doua zi.

In club vii ca sa te distrezi. Nu sa agati. Daca e cazul, vei fi agatat. Asta se poate considera un bonus, nu un scop.

In orice activitate, ca barbat, fa ce ai de facut de dragul si placerea a ceea ce faci. Femeile vor veni singure, in functie de daca sunt prin zona si daca le intereseaza ce faci, sau daca grupul e interesat de ceea ce faci. Vor si fugi repede daca te duci tu dupa ele. Pentru ca acela ce alearga el dupa femei are clar lipsuri. Nu numai logica masculina poate spune asta, ci si intuitia feminina.

Oriunde te duci si orice faci, fa asta pentru ca asa vrei, pentru ca asta iti place, pentru ca asta este scopul tau. Asta inseamna sinceritate, stabilitate, coloana vertebrala, fermitate... in final, putere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca posta o femeie o poza cu ditamai decolteul, nu mai comenta nimeni nimic.

 

asta nu putem afla dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

In orice activitate, ca barbat, fa ce ai de facut de dragul si placerea a ceea ce faci. Femeile vor veni singure, in functie de daca sunt prin zona si daca le intereseaza ce faci, sau daca grupul e interesat de ceea ce faci. Vor si fugi repede daca te duci tu dupa ele. Pentru ca acela ce alearga el dupa femei are clar lipsuri. Nu numai logica masculina poate spune asta, ci si intuitia feminina.

Oriunde te duci si orice faci, fa asta pentru ca asa vrei, pentru ca asta iti place, pentru ca asta este scopul tau. Asta inseamna sinceritate, stabilitate, coloana vertebrala, fermitate... in final, putere.

Ma consider genul care trebuie sa ia initiativa. Nu va veni niciodata o femeie la mine din proprie initiativa. Aparent, nu prezint nimic special. Insa am papagal si asa ceva consider ca mi-a salvat viata si mai ales, capacitatea de-a interactiona cu diferite persoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma consider genul care trebuie sa ia initiativa. Nu va veni niciodata o femeie la mine din proprie initiativa. Aparent, nu prezint nimic special. Insa am papagal si asa ceva consider ca mi-a salvat viata si mai ales, capacitatea de-a interactiona cu diferite persoane.

Mai demult am vazut un clip idiot pe youtube despre "drepturile animalelor". In acel clip o tipa spunea ceva de genul "trebuie sa obtii acordul pisicii pentru a o mangaia, altfel ii incalci drepturile". Desi e foarte clar ca o pisica, atat timp cat e vie si se poate deplasa, daca nu vrea sa fie mangaiata, se va muta un pic mai incolo, ca sa nu pui mana pe ea.

Cam asa si cu initiativa asta. Daca nu ti s-au prezentat niste semne clare din partea unei tipe ca are un tinteres fata de tine, poti sa ai initiativa, ca o vei avea degeaba. In general, o femeie nu te va agata ea propriu-zis... te va lasa sa te agati singur. Exista si exceptii, stiu cel putin 4, dar asta e alta treaba.

Cum te agati singur... simplu, o femeie interesata de tine se va tot invarti ca musca in jurul tau. Atunci ai alegerea sa ai initiativa (ea a avut deja) sau sa o ignori mai departe.

Initiativa fata de o femeie neinteresata de tine e daunatoare in primul rand pentru tine, in al doilea rand pentru ceilalti barbati. Initiativa proasta (tupeu/japca/bani/diverse gratuitati) e si mai daunatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La cei romani nu supot sa-i vad manelisti si pitiponci, asta chiar ca numai la romani am vazut :D

 

 

Da` pitiponcii de la nu stiu ce mare casa de moda? Ai uitat?

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am uitat, ma refeream la pitiponcul manelist. Ala de se aseaza pe scaun la club si isi arunca telu pe masa, tel care suna in ritm de Gagauta. Intelegi tu ce zic.

Aia pot fi totusi ignorati, desi fac un deserviciu enorm sexului barbatesc. Grav este cu cei care se baga in seama obsesiv, tupeist, ba chiar si agresiv (ca se si frustreaza). Aia fac deserviciul suprem celorlalti barbati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca vorbim numai de manelisti aici. s-a terminat filonu'?

 

 

As zice eu ceva despre marii intelectuali romani, dar nu vreau sa ma enervez in seara asta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As zice eu ceva despre marii intelectuali romani, dar nu vreau sa ma enervez in seara asta.

 

scuze,

nu vreau sa te enervezi degeaba.

 

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×