Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

De ce fac oamenii copii?

Postări Recomandate

Nu spun chestii nasoale atunci cand am interese,

 

Asa fac toti. Cu ce te face pe tine mai putin ipocrit decat altii chestia asta? Daca ai sange in you-know-what, spune chestii nasoale inclusiv cand ai interese.. Altfel taci si nu mai arata spre altii.. ca si tu faci acelasi lucru.

 

Nu se poate sa iti traiesti toata viata gandind negativ.

 

Pariu ca se poate? :o:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate cand esti high.. Dar cand ai exersat toata viata gandirea negativa, nu stiu cum ai putea sa incepi deodata sa vezi ingerasi cantand la harpa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e cam ca aia cu "paharul e pe jumatate gol. Si e si crapat. Si mi-am si taiat buza in el". Nu se poate sa iti traiesti toata viata gandind negativ.

Eu îi spun "gândire preventivă". E mult mai bine, cel puţin pentru mine, să analizez toate posibilităţile înainte de a face ceva, decât să analizez...după ce am făcut. Singur, nu tot timpul reuşesc, dar, în cazul unui copil, trebuie o gândire preventivă foarte aprofundată.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu este usor sa cresti un copil.... dar nici complicat. Intr-o anumita masura un copil se creste singur , trebuie doar indrumat/supraveghiat.

si eu am fost lasata sa ma cresc singura si pot spune ca este o idiotenie. cine se inhama la munca de parinte sa nu lase copilul sa se creasca singur. eu am un cont numit 'til barna' - pentru copil unde pun lunar o suma de bani nu sunt insarcinata, nu am idee daca sau cand o sa se intample, dar vreau ca atunci cand se intampla sa nu fiu nepregatita si sa fie un stres financiar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa se bage o lege care sa pedepseasca parintii care nu asigura o alimentatie sanatoasa copiilor?

 

ma uitam la un documentar despre obezitatea in randul copiilor si imi venea sa sugrum prin tv anumiti indivizi. adulti care dadeau vina pe copii pt situatia in care sunt. se scuzeu spunand 'nu pot spune nu'. e posibil asa ceva?! si daca da, cum naiba?

 

in uk se fac multe operatii de inlaturat dintii copiilor din cauza dulciurilor mancate in exces si a sucurilor baute. asa cum parinti sunt pedepsiti prin lege pt ca dau in copil, asa ar trebui sa fie pedepsiti si pt dieta nenorocita pe care o implemeneaza copiilor. asta nu tot abuz e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic da, dar pus pe seama ignorantei....mai greu.
Majoritatea nu vor sa faca rau copilului in mod voit, sunt doar foarte prosti si o fac in mod involuntar.
Acelasi lucru se poate spune despre noii vegani hipioti,care isi cresc copiii cu "dieta" vegana.
Cunosc caz, jur ca are copilul nasul portocaliu de la atata morcov, plus ca nu e dezvoltat cum trebuie, ca na, proteina animala, are si ea un rol foarte important din moment ce am evoluat asa, indiferent de ce ar zice Olivia Steer.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×