Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

1'st date

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e funny sa vad ca nu numai eu am avut 1'st date-uri esuate. si ce e mai funny decat sa vezi ca altcineva a avut un date si mai ratat decat al tau:D

 

Au unii niste idei de 1'st date de te doare mintea :doh: Am acceptat o data sa merg la un blind date si a fost un esec total. nu mai vreau vreodata asa ceva. insistase o colega de munca sa il cunosc pe varul ei, uitase sa imi spuna ca asta era intructor de fitness. Am crezut ca ma invita la sala sa-mi arate unde lucreaza, nicidecum ca avea pregatita pentru mine o ora intensa de lucrat muschii. Baieti, sa faci o femeie sa transpire la prima intalnire nu este o idee buna.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa faci o femeie sa transpire la prima intalnire nu este o idee buna.

 

... daca nu alege locul potrivit pentru transpirat ... :focus:

 

 

Eu am avut mereu first dates, rar am ajuns mai departe ca voiau altceva toti. Cand eram teenager inainte de apusul soarelui trebuia sa fiu deja in casa, nu le convenea ca voiau sa mergem la dans care incepea la 8 seara. Mai tirziu voiau sex si imediat se termina totul dupa cativa pasi ca nu mergeam mai departe. Voiam sa renunt deja la acest proces de prietenie fata-baiat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm.. ma tot gandesc, dar nu imi amintesc sa fi avut first dates esuate. Nici din punctul meu de vedere, nici din al lor, ca m-au mai cautat, dupa.

Presupun ca una din clasa a opta nu se pune...

 

Ah si m-ar fi distrat blind date-uri, dar nici de-astea n-am avut decat unul.. Mi-a adus o floare, ne-am dus la cofetarie si am vorbit banalitati.. N-a fost nici o scanteie si nu ne-am mai vazut, dar esuat nu pot sa zic c-a fost.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma zapaciti cu terminologia asta :stars:

Ce diferenta este intre first date si blind date ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blind date e cand te "combina" cineva, fara ca tu sa stii cum arata respectiva/ul. Intalnire pe nevazute, adica. Sau chiar si cand cunosti pe cineva pe net dar nu stii cum arata.

First date e cand cunosti unu pe net si stii deja cum arata si care-i viata lui, cat de cat.

Sau na, la discoteca, in bar, la birou, la alimentara, la aprozar..

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu prea se pune pret pe asta, pe prima intalnire. Sau nu pun eu. Sau nu se punea pe vremea mea. Eu nici nu tin minte prima intalnire/primele intalniri. Stiu ca am iesit cu un tip prin clasa a noua sau a zecea, de care imi placea mult, dar a vorbit INTRUNA si mi-a trecut. Nu i-am mai raspuns la telefon. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am inteles :doh: Aia pe neve e cand intervine o "codoasca" , cea prima data ti-o faci cu mana ta.

A mea a fost "in interes de serviciu" fiind colegi de laborator...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O oarecare dar, de obicei, prima intalnire (pentru ca ramane adesea si ultima) in scopuri sentimentale sau orice alte scopuri, este dezastruoasa cand intalnesti oameni care incearca (agresiv) sa polarizeze discutia, cand nu-ti da timp sa vorbesti sau vorbeste peste tine, cand incepe sa vorbeasca de rau alte persoane cunoscute sau nu si, bineinteles, daca e un barbat, povesteste despre fosta/fostele, mai ales acelea care "nu l-au meritat". Pare pueril dar oamenii fac asta la orice varsta si, cel mai grav, in orice context.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×