Sari la conținut
Forum Roportal
Inteleptul Sorinica

Femei soldat combatante

Postări Recomandate

A manifestat careva pe aici grija despre cu cine dorm soldatele israelience ?

Adevarat ca nu dar cum cunosc eu "marfa" romaneasca,numara pana la trei si sar toti romani de aci , cei cu simtul de inferioritate ca sa se zburleasca ca "ce fac aci evreii?".

Haide oameni buni lasati prostiile .Nu am pus asta aci ca sa ma falesc ci numai ca pentru voi romanii asta-i o curiozitate.

Unde ,in ce armata se mai poate vedea piloate de avioane de lupta si elicoptere de combat? Unde se pot vedea soldate combatante care fac serviciu exact ca soldatii?. Cineva crede ca nu este interesant?

 

Care este scopul acestui topic?

 

Daca stii sa citesti,ia vezi ce titlu are aria asta?

 

offtopic

 

corect e femei soldat

Aria este "Discutii diverse .Despre femei si barbati". Dece asta este offtopic? Trebuie discutat numai despre martisoare si coafor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haide oameni buni lasati prostiile .Nu am pus asta aci ca sa ma falesc ci numai ca pentru voi romanii asta-i o curiozitate.

Eu stiu ca tu ai impresia ca romanii sunt cam necultivati, dar te asigur eu, faptul ca in armata israeliana rolul femeilor este pe acelasi picior cu cel al barbatilor este unul cunoscut. Toata lumea stie ca la voi si la femei este mandatoriu sa faca armata. Ne cam subestimezi domnule.

 

 

Unde ,in ce armata se mai poate vedea piloate de avioane de lupta si elicoptere de combat? Unde se pot vedea soldate combatante care fac serviciu exact ca soldatii?

Imi pare rau ca trebuie sa-ti dezamagesc entuziasmul.

 

Ia uite aici. Mno asta este intradevar interesant. Mult mai interesant. Zic io... :o: Unde mai pui ca este ceva care chiar nu stie toata lumea.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jmXgyANcTi8

Editat de Stifler's Mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aria este "Discutii diverse .Despre femei si barbati". Dece asta este offtopic? Trebuie discutat numai despre martisoare si coafor?

 

iti scapa multe lucruri

offtopic eram eu ca nu-ti raspundeam la topic

pentru ca te corectam: iti spuneam ca in limba romana corect se spune femei soldat si nu femei soldate cum ai postat initial

Editat de `jojo`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masina de propaganda muncind ore suplimentare. :lol:

 

 

 

 

:rot:

 

Asta este problema dumitale? Propaganda? Cineva ti-a cerut ceva ? Cineva are nevoie de parerea dumitale? Am pus ce am pus crezand ca este ceva interesant pentru voi. In tot cazul sa nu votezi pentru israelieni si sa nu trimeti nepoatele sa faca serviciu militar in Israel. Teoria conspiratiei face la dumneata "ore suplimentare". Ti-as propune ca daca nu te intereseaza sa treci la alt subiect mai interesant dece sa-ti faci nervi aci?

 

:blink:

Evreule tu glumesti, nu ?

 

Ce? Nu-i voie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie discutat numai despre martisoare si coafor?

De ce nu ? Martisoare si coafoare evreiesti. :lol: Suntem mult mai curiosi despre moda capilara in Israel. Despre armata voastra aia napraznica stie tot Pamantul, nu-i mai trebuie reclama. focus.gif

Editat de Stifler's Mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre armata voastra aia napraznica stie tot Pamantul, nu-i mai trebuie reclama. focus.gif

 

din pacate

 

Pentru cetatenii israelieni asta nu este o curiozitate.

si nici pentru noi nu este o curiorizate. personal il consider un lucru grav si nu sunt de acord, chiar il resping

 

Un anumit procent de soldate doresc sa faca un serviciu militar combatant.

 

iar foarte rau si trist in acelasi timp.

 

O parte din ele fac serviciu la o unitate de elita care se cheama Caracal impreuna cu soldati.Sa nu aveti grija,de dormit ele dorm numai impreuna cu camaradele lor.

 

 

aici m-ai pierdut definitiv :stars:

Editat de `jojo`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca tu ai impresia ca romanii sunt cam necultivati, dar te asigur eu, faptul ca in armata israeliana rolul femeilor este pe acelasi picior cu cel al barbatilor este unul cunoscut. Toata lumea stie ca la voi si la femei este mandatoriu sa faca armata. Ne cam subestimezi domnule.

 

 

 

Imi pare rau ca trebuie sa-ti dezamagesc entuziasmul.

 

Ia uite aici. Mno asta este intradevar interesant. Mult mai interesant. Zic io... :o: Unde mai pui ca este ceva care chiar nu stie toata lumea.

 

 

Inteleg din ce scrii ca ai ceva probleme cu simtul dumitale de inferioritate. Eu nu m-am referit deloc la el .intelege ca nu tot ce zboara sunt pasarele. Nu totii vor sa te injoseasca sau sa te arate cum crezi dumneata.

Piloata pakistaneza este piloata de avion civil si nu de F-16 sau elicopter Cobra si Apas . Mica diferenta dar de unde sa stii asta? Ca asa piloate aveti si in Romania cum si in multe alte tari.

 

din pacate

 

 

si nici pentru noi nu este o curiorizate. personal il consider un lucru grav si nu sunt de acord, chiar il resping

 

 

 

iar foarte rau si trist in acelasi timp.

 

 

 

aici m-ai pierdut definitiv :stars:

Nu,mare paguba nu o sa fie ca tu nu o sa fii soldata in armata israeliana. Stii dumneata ca armata romana tocmai are alte idei despre IDF ? Trimete ofiteri sa treaca cursuri in Israel si face si manevre impreuna cu IDF. Este o cooperatie perfecta. Ei stiu ce este bine pentru Romania si ce crezi dumneata nu prea ii intereseaza. In curand o sa vezi soldatii romani inarmati cu pusti mitraliere Tavor israeliene una di cele mai reusite dinlume dar asta este offtopic cum si replicele dumitale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Piloata pakistaneza este piloata de avion civil si nu de F-16 sau elicopter Cobra si Apas .

 

deci daca doamne fereste orasu` in care traiesc va fi bombardat de aviaone de lupta pilotate de femei trebuie sa ma simt mai linistita ? aaa ! sunt femei ! deci e ok !

 

zi-ne tu pana ne prindem noi, romanii, ce vrei tu sa ne comunici in acest topic ?

Editat de `jojo`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ? Martisoare si coafoare evreiesti. :lol: Suntem mult mai curiosi despre moda capilara in Israel. Despre armata voastra aia napraznica stie tot Pamantul, nu-i mai trebuie reclama. focus.gif

 

Daca de armata israeliana este vorba,atuncia sa-ti amintesti ca apara o tara de 8 milioane de cetateni pe un petec de pamant inconjurat de cam 150 milioane de arabi care de 64 de ani vor sa ne invinga in razboi si nu reusesc. 64 de ani iese IDF victorioasa din toate luptele cu dusmanii nostrii. Inteleg ca asta ti-e greu dar totus norocul este ca rautatea ,ciuda si prostia nu doare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu,mare paguba nu o sa fie ca tu nu o sa fii soldata in armata israeliana. Stii dumneata ca armata romana tocmai are alte idei despre IDF ? Trimete ofiteri sa treaca cursuri in Israel si face si manevre impreuna cu IDF. Este o cooperatie perfecta. Ei stiu ce este bine pentru Romania si ce crezi dumneata nu prea ii intereseaza.

 

esti incredibil !

ia mai spune ca devin curioasa: si ce mai face armata romana ?

da cea israeliana ?

lumineaza-ma

 

se spune femeie soldat, nu soldata. Cuvantul acesta nu exista in limba romana. ai mai fost corectat o data, mi se parea logic sa retii. la fel cum nu exista nici cuvantul piloata ci femeie pilot.

si ce vrei sa spui cu

In curand o sa vezi soldatii romani inarmati cu pusti mitraliere Tavor israeliene una di cele mai reusite dinlume dar asta este offtopic cum si replicele dumitale.

? sa ma bucur ? sa ma intristez ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×