Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Actrita Demi Moore a cerut pensie alimentara de la sotul ei Ashton Kutcher

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu se acomodeaza. aici nu iti da nimeni pensie de divortat.

Ba da, Olanda si UK. Nu stiu despre celelalte tari vestice, s-ar putea sa mai fie si altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, Olanda si UK. Nu stiu despre celelalte tari vestice, s-ar putea sa mai fie si altele.

:doh: damn, am nimerit aiurea

 

cine e in uk? aaa...Harald, vrei sa ne casatorim?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ce parere si-ar face Chistornete despre femeile de acolo.

Apropo de parerile despre femei... e normal ca o femeie daca ii dai nas, te faci pres in fata ei, statul ii tine isonul(in SUA/UK/alte tari, nu la noi) devine o jigodie profitoare si nesatula care viseaza ca merita numai printi pe cai auriti iar barbatilor normali sau celor ce se poarta frumos cu ele le fac greutati si marlanii by default. Vina in orice relationare e 50-50 : vina barbatilor ca accepta muiosenii, vina femeilor ca le fac. Si se pare ca nici barbatii, nici femeile nu vor sa se trezeasca, ba din contra, se afunda mai rau.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh: damn, am nimerit aiurea

 

cine e in uk? aaa...Harald, vrei sa ne casatorim?

Vrei alimony ? :D

 

Americanii ii mai zic si vaginamoney. E considerata o forma de prostitutie unde pestele este statul, fostul sot este cel care s-a folosit de serviciile sexuale, fosta sotie este prostituata care a prestat.

 

Desi, rareori se acorda alimony si barbatilor. Extrem de rar. Cum dealtfel extrem de rara este si prostitutia masculina. Poate d-aia s-a gandit statul american sa le dea rar, dar sa le dea totusi :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil disperarea si inconstienta te duc la emigrare in state. noi din Europa nu am pleca acolo, poate pt vacanta, eu nici atat.

 

 

Oare de ce mai vin totusi aici oamenii, sa ma gandesc putin, de ce se recurge la orice casatorie fraudoroasa doar sa ajunga la cetatenia americana, insa inconstienti nu sint admisi. Pai nu tot de disperare se duc si in Spania, UK si peste tot la cules de orice de pe campuri oamenii europei de est in special??? Cei din Europa de vest abia asteapata un contract de 6 luni iar cei din UK se muta aici cu miile, sint noii imigranti in masa!!!

 

Cand cineva imigreaza in State, habar n-are de legi locale, precum nu le stie nici pe al frantei sau al suediei. Cand ai treaba cu ele, afli cum suna legea si nu cred ca ar fi asa de impotriva sa primeasca niste bani ca recompensa pentru timpul suferit!!!

 

 

Cous-cous este deja gata :cheer: nu de acele boabe mici vorbesc, ci de o tocanita/supa din oaie care se pune peste bobitele de grau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei alimony ? :D

tre sa incerc si varianta asta. am iesit dintr-o casnicie cu ce am contribuit, as vrea sa vad cum e sa iesi si in plus

 

Cei din Europa de vest abia asteapata un contract de 6 luni

draga Olga, te inseli. eu am sistemul sanitar gratuit, sistemul de invatamant gratuit, am pensie, am somaj bun, am concediu de 5 saptamani pe an cu plata, de ce sa vin acolo?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ce parere si-ar face Chistornete despre femeile de acolo.

 

 

Eu-l imaginez la exitul in oras cu tabita-n mana: Lucrez orice pentru mancare!!!

Pentru ca nimeni nu l-ar mai angaja pentru opiniile sale puternice anti-sociale!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce mai vin totusi aici oamenii, sa ma gandesc putin, de ce se recurge la orice casatorie fraudoroasa doar sa ajunga la cetatenia americana, insa inconstienti nu sint admisi.

Ce spui matale acolo se aplica femeilor. Barbatii in SUA trebuie sa se fereasca de femei ca dracul de tamaie. Vin sa munceasca, stau acolo, in rest, casual sex... da' si ala cu grija, sa nu se trezeasca oamenii acuzati de viol, ca poate tipa s-a trezit a doua zi din betie, nu i-a placut moaca aluia cu care s-a culcat si simte nevoia sa fie compensata.

Probabil n-or fi toate asa, dar din ce vad pe net(forumuri, stiri, preluari programe tv si radio)... cam majoritatea ar fi asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga Olga, te inseli. eu am sistemul sanitar gratuit, sistemul de invatamant gratuit, am pensie, am somaj bun, am concediu de 5 saptamani pe an cu plata, de ce sa vin acolo?

 

Eu nu ma insel niciodata ... care-i populatia si daca accepta si romani in masa??? tu ai avut norocul tau sa ajungi acolo, dar cati mai au sansa sa beneficieze de Paradis???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×