Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Stiri: Actrita Demi Moore a cerut pensie alimentara de la sotul ei Ashton Kutcher

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu ma insel niciodata ... care-i populatia si daca accepta si romani in masa??? tu ai avut norocul tau sa ajungi acolo, dar cati mai au sansa sa beneficieze de Paradis???

Dafuq is wrong with you ? Care paradis ? E paradis pentru unele femei cu sange de prostituata care s-au denumit "sotii" la un moment dat, dar n-au avut nicio treaba cu ceea ce este cu adevarat sotia - acea femeie demna de respect si apreciere cu care sotul isi imparte viata. Ele doar au prestat servicii sexuale si la final, pentru ca statul cel peste le-a ajutat, au luat si pielea de pe om.

In rest, munca de la 09 a.m. pana la 11 p.m., de multe ori 7 zile din 7 e paradis ?? Are lumea bani ? Are. Are timp sa-i cheltuie, n-are. E fericita ca-i are, se bucura de ei ? Sigur, o data la nu-stiu-cat timp.

Ideal este echilibrul. Acolo nu-i echilibru.

Si intelege o data ca femeia-parazit nu este ceva demn de lauda sau de respect, e doar un vierme infect si incapabil care daca nu era statul facea centura. Macar cele de pe centura sunt onorabile in intentiile lor - presteaza servicii, nu presteaza "casnicii".

Lumea vine acolo pentru BANI, nu pentru paradis, ca nu-i niciun paradis.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SR, nu te agita. Cred ca zicea ca-n No e paradis, nu la ea. nu vreau sa cred ca ea gandeste ca-n state e paradisul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai... probabil viata e mai buna acolo, cu conditia sa te feresti de femei mai ceva decat de deseuri nucleare.

 

si daca esti femeie, de ce te mai feresti? Cum sa fie mai buna viata, nu vezi ce zice Olga de sistemul de sanatate si tot? Gradinite.. A, daca esti un cur si-un cap, cum zice maica-mea, e posibil sa fie mai buna, dar cand te binecuvinteaza "domnul" cu vreun plod, doi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SR, nu te agita. Cred ca zicea ca-n No e paradis, nu la ea. nu vreau sa cred ca ea gandeste ca-n state e paradisul.

 

Da asta am zis, dar SR deja e tare excitat de noutati mondiale si nimic nu conteaza, fan sau paie, lui sint egale :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai doar nu era sa zici altceva :crazy:

 

 

Tu n-ai zis nici atit, ai injurat femeia tot acest timp sa-ti acoperi incapacitatea de a intelege un text!!! de a pricepe ca in alta parte e alta viata decat in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maica, pe matale nu te scoate din pepeni ca nu ma poti enerva ? Macar pe "femeie" o bag in seama asa, pe matale nici sa te injur nu vreau. Nu e trist ?

N-am injurat, bre, femeia, eu am ceva cu prostituata care s-a casatorit pentru bani si se da drept sotie ca sa fie intretinuta si se mai crede si smechera si demna de lauda si ca s-a descurcat in viata, ce-i greu asa de inteles limba romana ? :ro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare absurd sa primesti alocatie ca persoana adulta. pentru copii, absolut. ca sa vezi unde sunt lipitorile. domne, eu vad asa...am facut impreuna, impartim. am facut o casa, doua, noua..jumi-juma. am facut datorii doar, le impartim si pe alea. dar ce mentalitate este aia ca el (ca 90% din cazuri este el) sa plateasca luna suma ei, ca minunata ea sa aiba sa mearga cu fetele la mall si la spa? eu nu m-as insura sa fiu barbat, ca daca ea ma iubeste sta si fara acte cu mine. sau ar accepta un prenuptial unde scrie clar 'fara alocatie'. inchideti topicul, e idiot

E valabil si pentru barbati Alex. Daca ea are veniturile in familie, sau venituri mai mari, el are dreptul sa ceara alimony. Legea e pentru ambii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cum se stie ca americancele se casatoresc in functie de "figures a year"... cam greu sa aiba ele un venit mai mare ca sotii. La fel cum e greu si ca instanta sa acorde des alimony la barbati, ca sa nu mai zic de parerea societatii... ca de fapt aici e buba - legile alea nu le-au facut extraterestii ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×