Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

hai ca pana la urma postez si ceva din jurnal chiar ultimul lucru pe care l-am scris

30 martie ora 00:41

"azi joaca rapidul cu steaua in sferturile cupei uefa. fotbalul ca fotbalul, dar tot iubirea e mai tare"

las imaginatia fiecaruia sa zburde libera in interpretarea a ce am scris :(

Hihi, ce frumos...;)

;) ;) ;) :ok: :offtopic: :crazy: ... Eu cam asta am inteles. :(

Da, si eu aveam un alfabet anume initial, dar doar inlocuiam unele litere cu altele. Mi-a trebuit ceva sa il invat pe de rost si pana sa o fac il aveam notat intr-o agenda (trebuia sa fie si o agenda, asta e profilul psihologic al "jurnalistului"...) in care mai aveam, dupa cum urmeaza: "surprize" de la gume de mestecat cu fotbalisti (mi-l aduc aminte doar pe Caniggia), abtibilduri cu Donald Duck, versuri de la Metallica, adresele "pen-pal"-ilor mei recrutati din revista "Salut" si, ulterior, "Liceenii" (rock-eri toti), citate din Eliade (din perioada cand il descoperisem si eram absolut mesmerizata) si... cam atat imi aduc aminte. :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe langa jurnalul personal, aveam un "Jurnal de liceu" in care scriam impreuna cu cele trei prietene ale mele, in timpul orelor sau in pauze, asa ca e plin de chestii haioase si e si el saracul foarte jerpelit, pentru ca la fiecare intalnire, mai ales acum, ca ne vedem o data la cativa ani, il rasfoim si radem cu lacrimi. E cel mai drag dintre toate jurnalele si ma bucur foarte mult ca pe atunci mi-a venit ideea sa scriem :offtopic:

 

22 Aprilie 1994S

Tocmai am avut mate si ne-am distrat de minune. Desigur, primul moment amuzant l-a cauzat cravata profului care se potrivea probabil cu sosetele sau chilotii... Am facut ceva superodios numit "ecuatii trigonometrice", care dupa umila parere a lui profu' seamana cu niste poezii. Sa-i dea dom'le cineva un volum de Bacovia sau Nichita Stanescu sa vada si el deosebirea si sa nu mai faca declaratii deplasate!!!

Citez: "Toate aceste ecuatii merg dupa acelasi aproximativ"... Nu comentez, ca doar e prof de mate, sa nu avem pretentii.

Spre sfarsitul orei deasupra noastra s-au auzit niste zgomote de credeam ca ne-au invadat rusii, au venit trupele ONU care ne-au confudat cu somalezii, eventual s-a deschis o discoteca la etaj si pe noi iar nu ne-a anuntat nimeni...Am trimis-o pe Ioana sa afle ceeee si cum si in ce scop.

Editat de Sei Shonagon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar! Colectia mea de biletele trimise in ore! Nepretuita! Trebuie sa fie pe undeva, la un loc cu fituicile la care eram maestra... asa de maestra ca nu le mai pricepea nimeni in afara de mine, de unde si antipatia vesnica a colegilor mei... :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar! Colectia mea de biletele trimise in ore! Nepretuita! Trebuie sa fie pe undeva, la un loc cu fituicile la care eram maestra... asa de maestra ca nu le mai pricepea nimeni in afara de mine, de unde si antipatia vesnica a colegilor mei... :ok:

 

Pai ia cotrobaie si impartaseste-ne si noua "nepretuitele" :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce amintiri imi treziti. :ok:

Imi bag si eu nasul in cutia cu amintiri acum. Sa vedeti cum ma pun eu pe ras :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ia cotrobaie si impartaseste-ne si noua "nepretuitele" :tease:

Cum spuneam mai sus, nu sunt acasa si nu am acces la ele deocamdata. Dar cu prima ocazie... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ati facut pofta :o:

Am pozat 'caietul cu spirala' - copertile fata si verso, si l-am deschis de doua ori la intamplare. Scuzati blur-ul de la primul snapshot dar... stiti voi, jurnal personal :o: . In a doua parte l-am lasat ca atare - e plin de citate, se pare ca eram intr-o dispozitie mai... melancolica. :tease:

 

 

ps: 'flociorelele' sunt lipite, nu desenate. Ce copil, dom'le, ce copil!

post-19972-1144508708_thumb.jpg

post-19972-1144508720_thumb.jpg

post-19972-1144508735_thumb.jpg

post-19972-1144508752_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-ati facut pofta 8)

Am pozat 'caietul cu spirala' - copertile fata si verso, si l-am deschis de doua ori la intamplare. Scuzati blur-ul de la primul snapshot dar... stiti voi, jurnal personal :P . In a doua parte l-am lasat ca atare - e plin de citate, se pare ca eram intr-o dispozitie mai... melancolica. :o:

 

 

ps: 'flociorelele' sunt lipite, nu desenate. Ce copil, dom'le, ce copil!

 

Ne bucuram ca ti-am trezit pofta!!! :o: Era unul dintre scopurile topicului...sa facem impreuna mici calatorii in trecut si poate sa reluam firul asternutului de ganduri pe hartie acolo unde l-am lasat (vad ca majoritatea dintre noi) cu ani in urma... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×