Sari la conținut
Forum Roportal
Sabin22

Un mic ajutor va rog frumos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Doamne fereste sa inceapa sa-mi creasca :)

Pai ma gandeam ca asa cum noi femeile vrem un ten tanar cat mai mult timp, asa si barbatii sau, na, doar unii barbati.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare o obsesie bolnavicioasa asta.

Iar toate sfaturile sunt inutile daca nu intervine si factorul genetic.

 

Cat priveste ridurile, vezi, incearca sa faci diferenta intre ridurile varstei si cele de expresie. Ca daca razi/zambesti mult sau stai incruntat mult, nu exista crema de galbenele, lapte de capra sau sport care sa le intarzie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare o obsesie bolnavicioasa asta.

Iar toate sfaturile sunt inutile daca nu intervine si factorul genetic.

 

Cat priveste ridurile, vezi, incearca sa faci diferenta intre ridurile varstei si cele de expresie. Ca daca razi/zambesti mult sau stai incruntat mult, nu exista crema de galbenele, lapte de capra sau sport care sa le intarzie.

 

 

Stai linistita,stiu care sunt diferentele....

 

Am mai spus nu exista rid inca pe fata mea, nu asta e problema.... doresc sa muncesc sa zic asa preventiv....

 

De aia mai duc si la dentist de 2 ori pe an la control , preventiv....nu doar cand am probleme....

Laptele de CAPRA am specificat pt ce il beau, nici decum pt riduri...ca nu are legatur.... E bun pt PLAMANI!!!!

In legatura cu statu incruntat, cu rasul zambet....nu are legatura cu aparitia ridurilo....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clar si genetica isi spunde cuvantul, dar eu cred foarte mult in interiorul omului care se reflecta pe chipul sau :)

 

Stai la rand, soro :o:

Stau, stau, dar doar juma de an :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu statu incruntat, cu rasul zambet....nu are legatura cu aparitia ridurilo....

 

Deocamdata, esti inca tanar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am 29 de ani, fumez un pachet la 2 zile, alcoolllll rar odata sau de doua ori pe an (betie)..si in rest vara cate o bere pe satp..

Sport de 5 ori pe saptamana circa 1 ora pe zi...

 

Nu pot spune ca am o problema cu ridurile, sau cu tenul...dar ma gandesc la viitor. Acuma cand sunt barberit majoritatea imi dau 20-21 ani, si as vrea sa pot intretine acest aspect cat de mult se poate.

 

Stiu, tigara NU, si asta e primul lucru care doresc sa il fac. Dar in rest habar nu am, cum sa imi ingrijesc tenul....

Cum poti sa iti menti tinerea cat mai mult??? Ca ridurile sa apara dupa 35-40...

Cine doreste si are chef sa ma invete si pe mine (a,b,c-ul in lucrul asta).

M-ar interesa cateva masti, poate o crema de fata, lucruri de genu...si daca se poate naturiste.

Multumesc Frumos

 

 

Buna!

 

Mi se pare foarte ok, ca barbatii sa fie preocupati de aspectul tenului. La urma urmei, fie ca el apartine unei femei sau unui barbat, are nevoie de aceiasi atentie si de aceiasi ingrijire.

 

cu drag,

femeiacocheta.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poarta creme cu factor de protectie solara adecvat anotimpului in care esti, in fiecare zi a vietii tale. E destul de dificil, eu inca nu am gasit una care sa nu ingrase tenul, mai ales vara. Orice alt truc cosmetic (exclus injectii&bisturiu) e o pacaleala, nicio crema hidratanta nu iti va hidrata tenul mai departe de patura superficiala a epidermei, care e formata din celule moarte,colagenul din niciun produs cosmetic nu va fi in stare sa suplineasca colagenul si elastina din patura profunda a dermului, iar restul este ... genetica. Tot ce poti face e sa-ti protejezi tenul de factorii de mediu inconjurator. Ajuta si una, maxim doua exfolieri chimice, nu mecanice, pe luna. Vara si pana in 30 de ani sa nu faci mai mult de una pe luna. E inutil sa spun ca pe piata romaneasca exfoliantii chimici sunt extrem de greu de gasit. Si ca sa mergi in ritm natural cu imbatranirea genetica, bea apa (si daca poti, nu o inghiti direct, ci mestec-o putin inainte), mananca muraturi la saramura, cure cu drojdie, insera cumva in alimentatia zilnica gelatina, multe fructe si legume, culca-te cel tarziu la ora 22, fa miscare in aer liber, incearca sa duci o viata psihica echilibrata, bla-bla, astea sunt arhicunoscute.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×