Sari la conținut
Forum Roportal
bladecris

De ce ii ranim pe cei dragi?

Evaluează acest topic

Iubire  

17 membri au votat

  1. 1. Iubire egoista sau altruista?

    • Imi place sa iubesc
    • Imi place sa fiu iubit(a)
    • Ambele variante


Postări Recomandate

De ce ii ranim pe cei dragi.

 

Din egoism ii ranim.Pentru ca i-am tratat ca fiind parte din fiinta noastra si atunci ne revoltam pe noi insine pentru deziluzia neimplinirii.de fapt fiecare act de revolta pentru persoana draga , e un act de revolta pentru noi insine.Pentru ca dorinta de a fi cineva ceva ...de langa noi e de fapt proiectia noastra vis -a vis de persoana iubita, draga nerealizata de noi insine.

Editat de jazmin@

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ii ranim pe cei dragi.

 

Din egoism ii ranim.Pentru ca i-am tratat ca fiind parte din fiinta noastra si atunci ne revoltam pe noi insine pentru deziluzia neimplinirii.de fapt fiecare act de revolta pentru persoana draga , e un act de revolta pentru noi insine.Pentru ca dorinta de a fi cineva ceva ...de langa noi e de fapt proiectia noastra vis -a vis de persoana iubita, draga nerealizata de noi insine.

Tu cine mai esti?

Ii ranim ca suntem prosti.

  • Like 1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ii ranim pe cei dragi.

 

Din egoism ii ranim.Pentru ca i-am tratat ca fiind parte din fiinta noastra si atunci ne revoltam pe noi insine pentru deziluzia neimplinirii.de fapt fiecare act de revolta pentru persoana draga , e un act de revolta pentru noi insine.Pentru ca dorinta de a fi cineva ceva ...de langa noi e de fapt proiectia noastra vis -a vis de persoana iubita, draga nerealizata de noi insine.

Prin urmare ne aflam in esecul de a ne iubi pe noi insine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×