Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

"Iubirea" intr-o viata vesnica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Naspa. Unii arata mai bine acum decat la 20 de ani. De exemplu eu daca as fi avut 20 de ani in 1975, sincer nu as vrea sa petrec o vesnicie cu pantaloni evazati si freza ca in Charlie's Angels, pe cand altele ar arata ca Kim Kardashian. :lol:

Da, asa-i. Atunci fiecare se face de varsta la care arata cel mai bine.

 

Pai daca dobaandesti viata vesnica, cum merge treaba cu sinuciderea ? :think:

Viata vesnica in sensul ca atunci cand celulele se divid, o fac perfect, fara erori. Deci nu murim de batranete, ramanem mereu tineri. Dar in rest putem muri de orice altceva.

 

Sa stii ca ani in plus nu inseamna neaparat mai multe sanse. Poate insemna agonie nemotivata si suferinta in plus.

Exact, de aceea am si propus varianta sinuciderii. Si chiar si cei care isi pot gasi usor parteneri, cat vor putea sa o duca asa ? Ce valoarea mai poate avea iubirea dupa un anumit timp, chiar si dupa un timp de doar cateva sute de ani. Ca sa nu mai vorbim cand ajungi la varsta de 1 milion de ani.

Editat de Souls Destroyer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai viata vesnica, in lipsa presiunii si a limitei temporale, sentimentele si emotiile se schimba, devin mai putin impulsive, tensionate si accentuate, vor fi mai linistite, mai delicate, iar oamenii vor fi destul de destepti ( in mii de ani ai timp sa studiezi tot ce exista, ba sa si mai inventezi altele), incat sa stie ce si cum sa faca incat sa nu ajunga sa se plictiseasca sau sa urasca persoanele cu care au relatii de orice natura.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine punctat Aseneth. Intr-o astfel de viata, ai vrea sa fii iubita mea pentru cativa zeci de ani ?

 

Nu pot, iubesc pe alt roportalian :wub: . Oricand, oriune, in orice viata :roll:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot, iubesc pe alt roportalian :wub: . Oricand, oriune, in orice viata :roll:

 

Sa stii ca si eu te iubesc.

Sincer....am suflet larg.

Iubesc enorm.

 

Dar, sa stii ca si eu mai iubesc si alta persoana.

De pe roportal....nah.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×