Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

"Iubirea" intr-o viata vesnica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa zicem ca fix acum am capata viata vesnica. Eventual capatam si aspectul pe care il aveam la 20 de ani, sa fim toti la egalitate. Ce ati face in conditiile astea ? Voi astea in cautare de senzatii tari, v-ati parasi imediat familiile, nu ? Ati trai numai in "distractii" ? Pana cand ? Cum va vedeti peste 100, 200... 1000 de ani ? Tot in cautare de barbatul/femeia ideala ? Sau va sinucideti pana la urma ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e bine sa le combini: 100 ani familist, urmatorii 100 distractie, apoi iar familist si tot asa.

 

Si chiar ai avea timp sa iti cauti jumatatea. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca ar rezista o familie 100 de ani ? Sau doar pana cresc copiii mari ? Fireste, asta daca ni s-ar mai permite sa avem copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Iubirea" intr-o viata vesnica .... daca asta e asigurata de ce m-as mai sinucide??? care sport e practicat doar de un grup de oameni, nu de toata omenirea. Vesnic tanara si frumoasa n-as avea probleme de gasit barbatul ideal!!! fara sa stie varsta mea reala :crazy: ca in filmul cu Samanta vrajitoarea ...

Editat de The Unknown
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vesnic tanara si frumoasa n-as avea probleme de gasit barbatul ideal!!!

 

Da, dar nu vei fi singura asa. Toate vor fi tinere si frumoase. :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io sunt curioasa sa aflu modul in care m-as sinucide tinand cont de faptul ca sunt vesnica....nu vreau sa raman cu semne ;)

 

copilului astuia nici puful nu i-a dat bine si stie el de familie si chestii....habar nu are....ntz,ntz.ntz...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca fix acum am capata viata vesnica. Eventual capatam si aspectul pe care il aveam la 20 de ani, sa fim toti la egalitate.

Naspa. Unii arata mai bine acum decat la 20 de ani. De exemplu eu daca as fi avut 20 de ani in 1975, sincer nu as vrea sa petrec o vesnicie cu pantaloni evazati si freza ca in Charlie's Angels, pe cand altele ar arata ca Kim Kardashian. :lol:

 

 

Sau va sinucideti pana la urma ?

Pai daca dobaandesti viata vesnica, cum merge treaba cu sinuciderea ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii nu-si gasesc in 60 de ani iubirea. Dar intr-o viata vesnica ?!

Sa stii ca ani in plus nu inseamna neaparat mai multe sanse. Poate insemna agonie nemotivata si suferinta in plus.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×