Sari la conținut
Forum Roportal
Shinjuu98

Oare am paranormal?

Postări Recomandate

Buna, ceea ce vreau sa va zic nu stiu daca sunt puteri paranormale.In primul rand, in urma cu cateva luni trec pe langa casa prietenei mele si ma gandesc,, ce ciudat ar fi sa moara strabunica ei" dupa ce vin de la scoala ,ma suna prietena mea sa imi zica daca vreau sa vin la inmormantarea strabunicii ei care a murit la acea ora cand m-am gandit la acel lucru.S-a mai intamplat odata, cand ma gandeam la un vecin, cu cu care nu ma intelegeam niciodata si ma gandeam,,ce ciudat ar fi sa moara maine" si maine imi spun vecinii ca a facut infarct, asa a murit si strabunica prietenii mele de care va ziceam tot prin infarct.In al doilea rand, uneori noaptea sau chiar si ziua ma simt ciudat si dintr-o data nu ma pot misca si nu pot clipii si vad o imagine, un fel de viziune, am vazut o tanara moarta la mine acasa pe pat.A doua zi cand merg cu masina la scoala ,imi iese in cale prietena mea cu o prietena de a ei si ma intreaba daca le pot lua si pe ele si prietena prieteneii mele era exact fata din viziune.In al treilea rand, uneori cand vorbesc cu cineva in timp ce vorbim ii spun rapid,,vezi ca iti suna telefonu" peste un minut ii suna telefonul. In al patrulea rand, mi se pare ca vad persoane, care sunt moarte mai bine zis stafii dar foarte rar si nu vreau sa mai am conflicte de aceestea ultima data a fost cred ca prin martie, sau ma simt urmarita cand intru intr-o anumita incapere, adica simt ca nu sunt singura acolo.In al cincelea rand, visez de multe ori aceleasi vise pe care le au si alte persoane in aceeasi zi si uneori cand vad pe cineva ma apuca o stare de tristete ca si cum as sti cum se simte aceea persoana, foarte ciudat..Aceste lucruri ma sperie extrem de mult, de fiecare data incerc sa neg , ca nu vad nimic, ca nu eu sunt devina pentru ceea ce spun, ca totul e o coincidenta,am incercat de multe ori sa caut ceea ce se intampla cu mine dar nu am gasit ceva exact incat sa imi explice in mod clar, as vrea sa imi raspunde-ti ce credeti ca ii?Umpic ma simt ciudata, adica umpic mai mult,dar nu am zis nimanui de chestiile astea decat unei singure persoane care nu ar zice nimanui si am foarte mare incredere in ea, si cu parintii nu as vorbii ca nu cred ca ar intelege sau poate ar zice ca ii doar imaginatia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as vrea sa imi raspunde-ti ce credeti ca ii?

 

Telepatie! Adica acea capacitate a mintii umane si nu numai, de a comunica altfel decat prin cuvinte si semne, cu alte fiinte vii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu as fi trait si eu chestii similare cand eram mic, as fi zic ca sunt doar povesti. S-ar putea sa fie ceva real in toate treburile astea. Esti si tu mica ? Esti nascuta in 1998 ? E interesant ca dupa ce am mai crescut, n-am mai experimentat astfel de chestii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ceea ce vreau sa va zic nu stiu daca sunt puteri paranormale.

Nu stiu nici eu ce sunt, insa avand eficienta de 100% ( din declaratiile tale ) , iti dau o lista cu nume, sa spui : "ce ciudat ar fi sa moara X,Y, Z".

In acest mod putem verifica prin metoda directa , daca este vorba de ceva para -, orto- sau meta - normal.

Ce spui?!

 

Daca nu as fi trait si eu chestii similare cand eram mic, as fi zic ca sunt doar povesti. S-ar putea sa fie ceva real in toate treburile astea. [...] E interesant ca dupa ce am mai crescut, n-am mai experimentat astfel de chestii.

 

Sunteti culmea ! ...povestilor SF

Dupa ce posedati puteri nebanuite, in loc sa le utilizati in mod benefic ( ca doara avem destule lichele prin guvern si nu numai ), voi va tot minunati si va scuipati in san, pana vi le pierdeti.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Fara a avea pretentia de-a oferi un diagnostic, si cu speranta de-a nu face o analiza neceruta, as spune ca ceea ce descrii se circumscrie tulburarii obsesiv-compulsive.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu as fi trait si eu chestii similare cand eram mic, as fi zic ca sunt doar povesti. S-ar putea sa fie ceva real in toate treburile astea. Esti si tu mica ? Esti nascuta in 1998 ? E interesant ca dupa ce am mai crescut, n-am mai experimentat astfel de chestii.

Exista anumite perceptii care tind sa se dezvolte la copii si care apoi se inhiba odata cu cresterea datorita programarii mentale, prin filtrul mental al subconstientului trecand intreaga perceptie a realitatii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×