Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Are dreptate Aislinn despre artistii de "make-up" autohtoni. Scolile sunt putine si pregatirea este mediocra. Ceva de genul la brunete merge un maro... Daca ai talent poti iesi in afara...e un sacrificiu la buget dar merita. Acolo chiar se face treaba. Ultima data am fost la Praga si a meritat. Cat despre Romania...doar sa te invete cineva care efectiv face parte din domeniu...in rest sunt bani dati degeaba. Poate doar ca hobby...Aislinn, nu le ura bafta doar fetelor :dance4:

 

Raul7, daca cumva mai vizitezi inca forumul, te rog mult trimite-mi un mail ca ai vazut acest mesaj la adresa laurentiu_milorad@yahoo.com.

Iau eu apoi legatura cu tine. Ma intereseaza in principiu un curs de make-up in strainatate, si daca zici ca ai fost acolo, vreau sa te intreb anumite detalii.

Daca a mai urmat cineva vreun curs de make-up in strainatate, ar fi interesant sa isi spuna experienta aici. Poate ajuta pe altii in felul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt noua pe aici, am ajuns pe acest forum cautand informatii unde as putea sa fac un curs de machiaj profesionist.

Imi doresc foarte mult sa urmez unul.

Daca stie cineva unde, poate dintre voi care ati facut, m-ar putea ajuta foarte mult.

LA TIMISOARA ESTE UNUL F BUN ITI LAS UN NR DE TEL SA TE INTERESEZI DE SPRE CE E VORBA EXACT 0256/220357

 

Si eu sunt interesata de acest lucru. Daca stiti unde se organizeaza in Timisoara astfel de cursuri si cat costa.

LA MODEX LA ET 3 ,SAU LA SANDIA STR , EMANUIL GOJDU NR 5 , 0356/436830-0728074250(SANDRIA) ESTE UNUL F BUN UN NR DE TEL SA TE INTERESEZI DE SPRE CE E VORBA EXACT 0256/220357(MODEX)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc mult,

 

O sa ma duc sa ma interesez.

 

 

la casa tineretului sunt cele mai proaste cursuri

 

incearca sa dai un search pe youtube...vezi gasi machiaje superbe si ti le arata pas cu pas cum sa le faci...doar ca nah...nu primesti diploma...iti sugerez sa cauti panacea81, nireyna, makeupgeek

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Andreea ! Salon Denise's Timisoara organizeaza de curand sub sigla Reflexovital , o firma cu 7 ani de experienta pe piata cursurilor, cursuri de make-up atrist la sediul nostru de pe Strada Pestalozzi, nr.22, Timisoara . Cursul de make-up e tinut de un make-up artist de succes, Mony Cugerean.. Pentru cei interesati ii asteptam la noi si pentru mai multe informatii 0734548480 sau www.salondenises.ro ! Va pup :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar pentru cele interesate la noi in tara acest capitol lasa de dorit, dar in alte tari puteti gasi cursuri de acest fel. Eu stiam in Londra o acadamie care ofera cursuri de make up profesional, dar sunt putin cam scumpe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca vrei un curs doar pentru cunostinta personala...Avon ofera astfel de cursuri care te invata totul de la A la Z..pentru mai multe detalii imi poti trimite un mail..dana.martin@avon.com

 

 

Si eu va recomand cu caldura cursul de la Kruger Brent. Eu am absolvit acest curs si sunt foarte multumita. Va invata tot ceea ce trebuie sa stiti. Sunt make-up artist de 3 ani si pot sa va spun ca este cea mai frumoasa meserie pe care v-o puteti alege. Pentru mine este un hobby. Deci daca vreti sa invatati meserie faceti cursul la Kruger. (ma refer la cursuri din tara). Si da, primul curs pe care l-am facut a fost cel de la Valmy, dar va spun sincer ca e doar o introducere pe langa ce o sa invatati la Kruger. Va pup! http://cosminakelemen.wordpress.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Make-up artist profesionist, absolvent al "Make-up Academy Giulia Nahmany&Fleurimon Paris"

 

Pentru persoanele din Iasi interesate de arta machiajului, organizez sedinte de predare - studiere make-up professional - individuale si de grup. Sedintele sunt de doua tipuri, in functie de scopul fiecaruia:

 

1. cursantul urmareste invatarea realizarii corecte a machiajului pe propria persoana, conform morfologiei fetei si a ochilor acestuia : machiaj de zi, machiaj de seara, machiaj foto, machiaj de corectare.

 

2. cursantul urmareste invatarea realizarii corecte a machiajului pentru toate tipurile de morfologii existente: machiaj de zi, machiaj de seara, machiaj foto, machiaj de corectare, machiaj de mireasa, machiaj de revista, machiaj TV, machiaj fantezie.

 

In urma acestui curs,participantul va putea realiza un machiaj corect si captivant.

In cadrul sedintei veti beneficia de consultanta estetica potrivit propriilor nevoi incepand prin imbunatatirea calitatii tenului si incheind cu cele mai rafinate tipsuri privind eliminarea defectelor prin machiaj.

Toate acestea la un pret extrem de avantajos deoarece consider ca indiferent de bugetul personal, cu totii avem dreptul la frumusete.

Pentru relatii suplimentare:

 

tel: 0741 433 896

Email : claudia.nichita@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×