Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu stiu ca cea mai buna scoala de make-up artisti este in moscova ... acolo sunt cei mai buni profesori si de acolo ies cei mai buni make-up artisti! eu o sa plec anul asta acolo pentru cursuri.

in romania nu stiu cat de bune sunt scolile... pentru ca am vazut make-up artisti care chiar sunt vai mama lor, acum fara suparare! machiaje pe care dai 100 de euro arata ca dracu'. multe prietene de-ale mele si-au luat teapa cu machiajul facut la saloane, plus ca multi nu folosesc produse profesionale.

oricum, conteaza foarte mult talentul...

bafta fetelor!!!

Are dreptate Aislinn despre artistii de "make-up" autohtoni. Scolile sunt putine si pregatirea este mediocra. Ceva de genul la brunete merge un maro... Daca ai talent poti iesi in afara...e un sacrificiu la buget dar merita. Acolo chiar se face treaba. Ultima data am fost la Praga si a meritat. Cat despre Romania...doar sa te invete cineva care efectiv face parte din domeniu...in rest sunt bani dati degeaba. Poate doar ca hobby...Aislinn, nu le ura bafta doar fetelor :)post-34030-1146663200_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Iman te rog trimite-mi mie niste poze cu magaj ,ami pace foarte mult machiajul :blink: adresa mea este bazuna76yahoo.com

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oferta cursuri CHRISTINE VALMY

 

MACHIAJ: 100 EURO (platibili in lei la curs B.N.R). Se elibereaza numai diploma Valmy

DURATA : 2 saptamani, 5 zile/saptamana (Luni-Vineri), 3 ore/zi

ORE DE CURS: functie de orele cursurilor de cosmetica

DATE INCEPERE: 13.01; 10.02; 10.03; 7.04; 5.05; 2.06;30.06; 28.07; 25.08; 22.09; 20.10; 17.11;

SEDIU : Lipscani nr. 57, sector 3 , Bucuresti

 

 

NOTA: LA ABSOLVIREA FIECARUI CURS, SCOLA OFERA O DIPLOMA CHRISTINE VALMY.

 

Plata: Plata se face integral la inceputul fiecarui curs. Ora didactica are 50 de minute.

Telefoane: 313.21.50; 314.88.09; 0722.379.031

 

 

Ps: Nu stiu de cand e anuntul din pacate :P ...totusi m-am gandit ca cele interesate pot incerca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu caut un curs din asta..pana acum nam gasit decat unele de o sapt, o luna maximin-in care nu cred se face prea mare lucru- si unul de 7 luni destul de scump..sper sa ma bag la anu..anyway..ptr cine e interesat www.krugerbrentagency.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt noua pe aici, am ajuns pe acest forum cautand informatii unde as putea sa fac un curs de machiaj profesionist.

Imi doresc foarte mult sa urmez unul.

Daca stie cineva unde, poate dintre voi care ati facut, m-ar putea ajuta foarte mult.

eu stiu ca cea mai buna scoala de make-up artisti este la cluj, mai multe vezi , www.euforiamodels.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

singura scoala de machiaj din bucuresti este Kruger Brent sau sa deveniti asistente la un make-up artist consacrat. Dar acest lucru este foarte greu ca cei consacrati ( ex: Dana Argesan) vor asistenti deja foarte buni!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care vor machiaje , cunosc 2 persoane foarte bune: una lucreaza cu produse profesionale , iar cealalta cu semiprofesionala(deoarece e la inceput :airkiss:).Fac orice tip de machiaj.Preturile sunt in functie de persoana la care vreti sa mergeti , \deoarece ele au preturi diferite.o sa va las un id de messenger , pt cei interesati : liana_veve .sper ca v am fost de folos , si.....infrumusetare placuta ! :D

Editat de risteska

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
singura scoala de machiaj din bucuresti este Kruger Brent sau sa deveniti asistente la un make-up artist consacrat. Dar acest lucru este foarte greu ca cei consacrati ( ex: Dana Argesan) vor asistenti deja foarte buni!!!
da este intr-adevar cea mai buna merita.
da este intr-adevar cea mai buna merita.
stefania_ali@yahoo.com ofer machiaj la domiciliu.produse profesionale mac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt noua pe aici, am ajuns pe acest forum cautand informatii unde as putea sa fac un curs de machiaj profesionist.

Imi doresc foarte mult sa urmez unul.

Daca stie cineva unde, poate dintre voi care ati facut, m-ar putea ajuta foarte mult.

daca vrei un curs doar pentru cunostinta personala...Avon ofera astfel de cursuri care te invata totul de la A la Z..pentru mai multe detalii imi poti trimite un mail..dana.martin@avon.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×