Salt la continut

Fotografie
* * * * * 1 voturi

Ce salariu aveti?

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
302 replici la acest subiect

#91 AndreiRN

AndreiRN

Orhidee

• Banned
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 1021 mesaje

Scris 13 January 2012 - 12:10 AM

Pai daca esti proprietar si ai pe cineva in chirie, da, e bine, ai un ban asigurat fara sa faci nimic....dar la salariu altfel sta treaba.

Viata fara munca poate deveni ..... periculoasa.
  • 1

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#92 Equilibrium Girl

Equilibrium Girl

Crin

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStrica
  • 780 mesaje

Scris 13 January 2012 - 12:17 AM

Viata fara munca poate deveni ..... periculoasa.

Stii tu ce stii....din experienta probabil :P

Eu cred ca depinde cum iti valorifici timpul.....astfel poate deveni periculoasa dar in sensul pozitiv ;)

Aceast mesaj a fost editat de Equilibrium Girl: 13 January 2012 - 12:18 AM

• 0

#93 Blues

Blues

Love of My Life

• Administrator
  • 14654 mesaje

Scris 13 January 2012 - 12:19 AM

Ce bine e sa depinzi financiar de altul.

Dezvolta putin,nu am inteles.

#94 AndreiRN

AndreiRN

Orhidee

• Banned
  • 1021 mesaje

Scris 13 January 2012 - 12:57 AM

Dezvolta putin,nu am inteles.

Pai din cat am inteles nu exista o relatie stransa intre cheltuielile lunare si cati bani castigi pe luna.
In cazul asta inseaman ca apare venitul altcuiva care sa acopere partial cheltuielile lunare.
O situatie foarte favorabila.
  • 0

#95 Blues

Blues

Love of My Life

• Administrator
  • 14654 mesaje

Scris 13 January 2012 - 01:19 AM

O situatie foarte favorabila.

Nu am depins niciodata financiar de nimeni(de la varsta cand am putut sa muncesc)si nici nu voi depinde vreodata.Castig pe luna atat cat imi este necesar sa acopar toate cheltuielile lunare si sa mai pun ceva si la contul de economii.Iar cat castig,depinde numai de mine si atat.Asta am spus.

#96 AndreiRN

AndreiRN

Orhidee

• Banned
  • 1021 mesaje

Scris 13 January 2012 - 01:31 AM

SUPERB.
Dar ....
  • 0

#97 Blues

Blues

Love of My Life

• Administrator
  • 14654 mesaje

Scris 13 January 2012 - 01:35 AM

Hai scrie puncte punctele alea,nu te jena :o:

#98 samsara

samsara

Daca

• Moderator
  • 8413 mesaje

Scris 13 January 2012 - 09:33 AM

Uneori sa cresti un copil e mult mai greu decat a avea un job...am o colega cu copil mic care cateodata zice "am venit la munca ca sa ma odihnesc ca ma innebuneste ala mic acasa" :o:

Asa-i .. si eu cand mergeam la munca mergeam la relax, sa nu aud de csa, sot si copil :lol: Asta pana o devenit si acolo o porcarie dar na ...

Pana aci:
Amicu 1000 euro
Echilibrata 1700 lei
Si 7 pagini de offtopic..... mama care m-ai facut sa n-am noroc sa fiu moderator Imagine adaugata

Nu, nu .. suntem inca 3 care am zic ca castigam NIMIC :lol:

Adica am totusi niste mici surse de venituri, unul stabil si altele nu ... dar nu le consider job

Aceast mesaj a fost editat de samsara: 13 January 2012 - 09:34 AM

• 0

#99 Rodica`

Rodica`

Orhidee

• Advanced Member
  • 8518 mesaje

Scris 13 January 2012 - 09:39 AM

Nu, nu .. suntem inca 3 care am zic ca castigam NIMIC :lol:

Adica am totusi niste mici surse de venituri, unul stabil si altele nu ... dar nu le consider job

Iar tu gresesti ca te uiti doar la salariu cand te decizi sa te angajezi. O cariera e importanta. Iar asta nu se face decat incepand sa muncesti. Dupa inspiratie si dupa ce oferte ai. Altele mai bune vor apare.
E gresit sa ne bazam mereu pe venitul altuia. Chiar daca e familia noastra. Acum esti tanara, si poate nu ai intalnit persoane de 45 de ani, femei, care nu au muncit toata viata si care sunt puse in situatia la varsta aia sa se intretina singure. E o situatie deloc comoda, crede-ma.
  • 0

#100 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • 13304 mesaje

Scris 13 January 2012 - 09:46 AM

In categoria oamenilor care vor sa stie daca sa emigreze sau nu,

Asta nu se compara asa ... cat castigi in Romania si cat vei primi de exemplu in Phoenix!!!
Intr-o alta tara o vanzatoare stie limba la perfectie ca sa si castige ceva ca altfel nici nu te angajeaza, insa sint job-uri unde se poate castiga. In departamentul de Sanatate mereu se cauta insa cu educatie locala sint preferate pana ce nu ei cauta forta de munca in tara straina ca se schimba vanzarea. Au fost acum cativa ani americanii in RO si au adus asistente medicale la toate nivelele de educatie si castiga ca si cei locali in acest caz, plus ca le merge si in fondul de pensie cotizatie!!!

On topic: in State daca cineva te intreaba asa ceva, raspunsul este: L-am raportat la IRS*!
firma care colecteaza taxele in USA, adica Dumnezeul, Masonul Sef, etc., Unchiul Sam mai popular :crazy:

*IRS = Internal Revenue Services

Eu nu lucrez!!!
  • 0