Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

"Profilul psihologic" in functie de aspectul nostru fizic cel de toate zilele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In functie de felul in care aratam si de mediul in care ne traim zilele,ne gasim mai usor sau mai greu perechea.

 

Intru direct in subiect si incep cu barbatii;

Multi dintre barbatii care arata submediocru si nu dispun de un iq destul de ridicat,au ca scop principal acela de a-si gasi o femeie cu care sa se casatoreasca.Dupa ce si-au indeplinit scopul,se cred oameni seriosi,realizati,impliniti.

 

Barbatii care arata submediocru si au un iq destul de ridicat,datorita educatiei din mediul academic,ajung sa fie usor rupti de realitate,sa nu mai fie la curent cu ceea ce se intampla in realitatea obiectiva.Din cate am observat eu pana in prezent,in general,astfel de barbati se ingrijesc mai mult de partea lor interioara/spirituala,avand tendinta sa-si neglijeze intr-o oarecare masura aspectul exterior.Fiind invatati ca tot ceea ce conteaza pentru sexul opus e spiritul,aspectul exterior fiind aruncat undeva la detalii nesemnificative,de-a lungul timpului ajung sa acumleze esecuri peste esecuri si frustrari peste frustrari.Problema lor nu e ca nu-si gasesc o fata pe placul lor sau ca sunt exigenti ci ca din diferite motive nu socializeaza mai deloc,iar cand socializeaza,de obicei sunt vazuti de catre fete ca fiind

niste ciudati.Culmea ironiei;ei se asteapta sa fie iubiti si acceptati pentru spiritul lor,pentru ceea ce sunt ei ca oameni,ori ei,de multe ori sunt respinsi tocmai pe baza acestor aspecte.Bineinteles, sa nu uitam sa mentionam ca f. multe refuzuri vin de la faptul ca nu sunt cool,ca nu arata ca ceilalti baieti/barbati.Ei spun ca isi cauta o fata cu care sa fie pe aceeasi lungime de unda,insa in realitate, nu prea au contact cu fetele si cand au se lasa cu frustrari...

 

Multe dintre femeile care arata submediocru si nu dispun de un iq destul de ridicat,au ca scop principal acela de a-si gasi un barbat cu care sa se casatoreasca.Dupa ce si-au indeplinit scopul,se cred femei serioase,implinite,realizate.Bine,pana sa-si gaseasca sotul,acestea experimenteaza...

 

Multe dintre femeile care arata usor submedicoru,cu iq destul de ridicat,sunt complexate de felul in care arata.Fac tot ce le sta in putinta pentru a arata bine,dar oglinda le contrazice de fiecare data.

Aceste tipe,pe de-o parte,vor sa fie alese,iubite si apreciate pentru spirtul lor,pentru inteligenta lor,iar pe de alta parte,ele isi aleg partenerul in primul rand dupa aspectul fizic.Adica,asta e primul criteriu de selectie peste care ele nu pot sa treaca.De multe ori,aceste tipe fac compromisuri si isi aleg barbati care arata bine dar cu iq submediocru.

Ele stiu ce cauta dar nu indraznesc sa spuna,si anume,vor un barbat frumos si destept.In cautarea barbatului frumos si destept,care sa le accepte asa cum sunt ele,se cupleaza cu tot felu' de bad guy,gigollo,escroci sentimentali samd.Indivizii mai sus mentionati nu raman cu ele ci doar profita de naivitatea lor,considerandu-le surse de distractie usor de obtinut.

De ce nu raman cu ele? Pentru ca astfel de indivizi de obicei arata bine,au o mare siguranta de sine,drept urmare,au parte de femei bune si foarte bune,

fetele noastre fiind folosite pe post de "diversificare a meniului."

Daca au norocul sa se cupleze cu cineva pe placul lor,acestea devin foarte geloase,foarte posesive si stresante in acelasi timp.

Unele ajung la +30 de ani,cu cate doua facultati facute,singure cuc,cu o gramada de bani, care oricum nu le aduc fericirea si cu ideea adanc inradacinata in minte ca toti barbatii ie porci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa, si?..ce vrea sa arate sau sa demonstreze km-ul asta pe care l-ai scris?...mai sunt inca n cazuri sau posibilitati de nepotrivire sau potrivire sau cazuri ciudate care-ti dau kilometrajul peste cap....

 

ideea principala ar fi? :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa, si?..ce vrea sa arate sau sa demonstreze km-ul asta pe care l-ai scris?...mai sunt inca n cazuri sau posibilitati de nepotrivire sau potrivire sau cazuri ciudate care-ti dau kilometrajul peste cap....

 

ideea principala ar fi? :roll:

Aaa,nimic ma,m-am gandit la "patrimoniul" roportalului

si am zis ca e bine sa existe si un astfel de topic.

Ma,ati vazut cand cautati orice pe google si de obicei gasiti?

Pai cred si eu ca gasiti,pentru ca sunt unii oameni ca mine,

care scriu despre orice.:lol:

Daca nu am fi noi,google-ul ar fi putin mai sarac!:P

lol

Editat de Cristi din prahova
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa,nimic ma,m-am gandit la "patrimoniul" roportalului

si am zis ca e bine sa existe si un astfel de topic.

Ma,ati vazut cand cautati orice pe google si de obicei gasiti?

Pai cred si eu ca gasiti,pentru ca sunt unii oameni ca mine,

care scriu despre orice.:lol:

Daca nu am fi noi,google-ul ar fi putin mai sarac!:P

lol

ei, da..acum inteleg...e pentru trafic si schimb de experienta....ok...puteti continua :cheer:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as dori sa vorbim putin despre profilul psihologic al oalelor din bucatarie. Oare ce-si doresc ele de la viata? :roll:

Editat de Aseneth
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asenica tu esti clona-mea ? :blink:

 

On: Aspectul fizic se refera la cap- coada ? :roll:

 

Da unde este scris despre alea: frumoase :- , inteligente :wacko: , tinere :blink:, gospodine :blink: , devreme acasa :unsure: ....ca mine... :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

frumoase :- , inteligente :wacko: , tinere :blink:, gospodine :blink: , devreme acasa :unsure: ....ca mine... :roll:

 

 

si ca mine :cheer:

 

oops, asta inseamna ca sunt clona ta :sweating:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asenica tu esti clona-mea ? :blink:

 

On: Aspectul fizic se refera la cap- coada ? :roll:

 

Da unde este scris despre alea: frumoase :- , inteligente :wacko: , tinere :blink:, gospodine :blink: , devreme acasa :unsure: ....ca mine... :roll:

in povesti..se vede ca nu ai citit cenusareasa :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×