Sari la conținut
Forum Roportal
Gregory1992

Female masking

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hello. Stiu ca o sa vi se para un "hobby" foarte ciudat dar va rog nu ma insultati sau jigniti cu ceva. Probabil unii dintre voi ati auzit de female masking. Ei bine, pentru cei care nu ati auzit de lucrul acesta, va voi explica eu ce inseamna. Stiu ca e cam ciudat dar female masking e un fel de travestire dar in afara de de hainele de femeie respectiv o peruca, iti pui o masca care sa intruchipeze un chip de femeie. Ei bine eu stiu de acest lucru de vreo 5 ani si acum avand ocazia mi-am luat o masca de pe net, o peruca si ce imi mai imi trebuia pt asa ceva, dar am facut-o doar 4 fun. Sa nu credeti de acum ca sunt gay sau ceva, ca nu-s asa ceva si sper ca nici nu voi fi vreodata gay. Dar faza e ca nu am mai avut bani de haine de fata lol. Si asa mi s-a stricat masca si a trebuit sa arunc tot "echipamentul". A tinut ceva timp dar faza e ca eu cred ca sunt primul female masker din Romania. Daca mai este vreun female masker pe aici sa posteze aici. Inca odata, va rog frumos fara injuraturi, jigniri sau alte alea.

Editat de Gregory1992

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vei primi jigniri din partea mea pentru ca te consider o victima, si anume a acestei propagande gretoase a transformarii barbatului in femeie, fie si "for fun".

Hai sa explic mai bine ce parere am despre transformarea din barbat in femeie, pana si la nivelul distractiei.

O femeie poarta haine barbatesti pentru ca sunt mai practice pentru anumite activitati (sportive de pilda, sau activitati fizice intense), tin de cald cand e frig afara, sau le place croiala. Asta nu inseamna ca le creste parul la subrat sau pe piept sau ca isi lasa mustata. In plus, femeia de la barbat vrea sa preia lucrurile pozitive, adica puterea, increderea in sine etc. De aici si exprimari de genul "Fii brabata, Zoe!".

Barbatului, in schimb, cand incearca sa imprumute trasaturi de la o femeie, pur si simplu nu ii sta bine :flowers:, pentru ca cel mai des imprumuta vaicareala, saritul de cur in sus (lucruri de genul find gresit catalogate drept "sensibilitate") etc.

Acuma scuza-ma, dar nu pot sa cred cand spui ca ceea ce faci nu are legatura cu o deviatie sexuala. In spatele oricarui fel de distractie exista anumite motivatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vei primi jigniri din partea mea pentru ca te consider o victima, si anume a acestei propagande gretoase a transformarii barbatului in femeie, fie si "for fun".

Hai sa explic mai bine ce parere am despre transformarea din barbat in femeie, pana si la nivelul distractiei.

O femeie poarta haine barbatesti pentru ca sunt mai practice pentru anumite activitati (sportive de pilda, sau activitati fizice intense), tin de cald cand e frig afara, sau le place croiala. Asta nu inseamna ca le creste parul la subrat sau pe piept sau ca isi lasa mustata. In plus, femeia de la barbat vrea sa preia lucrurile pozitive, adica puterea, increderea in sine etc. De aici si exprimari de genul "Fii brabata, Zoe!".

Barbatului, in schimb, cand incearca sa imprumute trasaturi de la o femeie, pur si simplu nu ii sta bine :flowers:, pentru ca cel mai des imprumuta vaicareala, saritul de cur in sus (lucruri de genul find gresit catalogate drept "sensibilitate") etc.

Acuma scuza-ma, dar nu pot sa cred cand spui ca ceea ce faci nu are legatura cu o deviatie sexuala. In spatele oricarui fel de distractie exista anumite motivatii.

Practic, nu mi-am facut operatie sa-mi schimb sexul. Sunt tot barbat, doar ca am vrut sa fiu si fata cateodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite ce...sunt gay si am cunoscut baieti ca tine,care se travestesc...care isi doresc sa fi fost fete...

Imi dau seama ca ti-e greu sa accepti,pentru ca singur spui ca ti-e frica...

Nu esti victima niciunei propagande...asta esti si cel mai bun lucru pe care il poti face pentru tine este sa te accepti asa cum esti.

Ignora condamnarile celei care a postat inaintea mea,nu au nici o legatura cu tine.

Practic, nu as vrea sa fiu fata, am vrut doar sa vad cum mi-ar sta dak as fi si fata in acelasi timp. Si oricum cu o masca arati mai bine dekt Naomi mai ales dak e catusi de cat realista masca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce...sunt gay si am cunoscut baieti ca tine,care se travestesc...care isi doresc sa fi fost fete...

Imi dau seama ca ti-e greu sa accepti,pentru ca singur spui ca ti-e frica...

Nu esti victima niciunei propagande...asta esti si cel mai bun lucru pe care il poti face pentru tine este sa te accepti asa cum esti.

Ignora condamnarile celei care a postat inaintea mea,nu au nici o legatura cu tine.

 

Uite un film care cred ca o sa-ti placa (gasesti continuarea tot acolo,pe youtube)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naomi e cel mai naspa exemplu de travesti(in lumea gay,e considerata persoana care a facut cel mai mare rau inmaginii publice a comunitatii)...am cunoscut drag queens care chiar arata socant de bine ca femei...mai bine decat arata ca barbati...

Nu vreau sa te incurajez...nici sa te descurajez.

Sunt intr-adevar si persoane la care travesti-ul e ceva grotesc...la altii e arta...sau ce-o fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Naomi e cel mai naspa exemplu de travesti(in lumea gay,e considerata persoana care a facut cel mai mare rau inmaginii publice a comunitatii)...am cunoscut drag queens care chiar arata socant de bine ca femei...mai bine decat arata ca barbati...

Nu vreau sa te incurajez...nici sa te descurajez.

Sunt intr-adevar si persoane la care travesti-ul e ceva grotesc...la altii e arta...sau ce-o fi.

Mie nu mi se pare o arta travestitul si unii chiar arata k dracu knd sunt travestiti dar dak porti o mask e mult mai fain dekt machiaj.

 

Naomi e cel mai naspa exemplu de travesti(in lumea gay,e considerata persoana care a facut cel mai mare rau inmaginii publice a comunitatii)...am cunoscut drag queens care chiar arata socant de bine ca femei...mai bine decat arata ca barbati...

Nu vreau sa te incurajez...nici sa te descurajez.

Sunt intr-adevar si persoane la care travesti-ul e ceva grotesc...la altii e arta...sau ce-o fi.

Si apropo, chestia cu travestitu a durat doar vreo 2 saptamani pt mn. Acum sunt normal din nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×