Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost cu un baiat 3 ani, de cand aveam 17 ani. Totul a fost ft ft frumos, a fost ca in vis. Apoi au aparut certurile dar erau nimore, si din nimic, dar cu toate astea sufeream amandoi cand aparea cate o cearta si repede repede ne impacam. Apoi am crescut dupa bac el a plecat il austria si eu la cluj la facultate. Cat timp am fost departe unu` de celalalt ne era dor de relatia noastra, ne era dor unu` de celalalt si abea asteptam sa se intoarca acasa. Si a venit si momentul de a venit acasa, nu a fost cum ma asteptasem, nu stia sa imi arate cat de mult ma iubeste. Dar stiam k ma iubeste mult si eu la randul meu il iubesc si nu am vrut sa renunt la noi. Am facut in asha fel incat sa ne fie bine si pe cand totul mergea super bine iar a trebuit sa plece in austria pt 3 luni. Tot asha, dor mare, distanta, si cand s`a intors se purta foarte frumos cu mine dar eu eram rece, nu stiu de ce. M`am bucurat cand l`am vazut acasa dar dupa vreo 3 sap ma purtam rece cu el, nu ma mai simteam bine in compania lui si cu vreo 3 zile inanite sa se intoarca in austria i`am spus k as vrea sa ne despartim. Era devastat. Eu i`am spus in fata k ar fi timpul sa ne despartim, pt ca simt ca relatia noastra nu mai merge. Si dupa aceasta veste i`am sunat prietenii si le`am spus ca m`am despartit de el si ca ar trebui sa aiba grija de el [imi era frica sa nu faca vreo prostie, si apoi sa il am pe constiinta]. Dupa vreo 20 de min incepe telefonul sa imi sune. Era el, plangea, imi zicea ca de ce ne`am despartit, ca nu intelege si eu incercam sa il calmez, sa ii explic ca totul e mai bine asha. Si iar ma suna si imi cerea sa il iert si sa ne impacam. Si apoi ma roaga sa ne intalnim. Ne intalnim si ma strangea in brate, incerca sa ma sarute si ma durea sufletul sa il vad in starea aceasta. A doua zi am acceptat sa ma impac cu el gandindu`ma ca eu chiar il iubesc, si nu prea imi puteam imagina saptamaniile trecand fara ca sa fiu cu el. M`a convins si am plecat in austria cu el. A fost frumos, mi`a placut compania lui si ma simteam bine dar cand am fost sa vizitam viena a fost foarte rece cu mine, nu vorbea mai deloc cu mine, era nervos din cauza k o trebuit sa isi manace sandviciul mergand. In fine a trecut si asta si apoi ne`am intors acasa. In afara incidentului cu, comportarea lui din viena restul a fost minunat. Ne`am intors acasa m`ai in love si noi am inceput sa iesim cu prietenii lui [eu am renuntat la prietenii mei pt a petrece cat mai mult timp cu el]. Am iesit cat am iesit cu prietenii lui dar eu nu inteleg maghiara si asha ca, cu timpul am refuzat sa ies cu ei pe motiv ca nu inteleg ce anume vorbesc. Si apoi relatia dintre noi s`a racit, el prefera sa stea ma mult cu ei, pentru mine nu isi facea timp si ii reprosam adestea asta. A venit timpul ca eu sa ma intorc la cluj la facultate dar in fiecare week ma duceam acasa ca sa il vad. Intr`un weekend el si sora mea si`au tinut ziua de nastere in acelasi timp. Sora mea implinise 18 iar el 20. Am stat la ziua lui cam 3 ore, a fost frumos, am fost eu si amicii lui, simteam ca il iubesc atat de tare incat nimic nimic nu ne va putea desparti, mai ales acum. Am plecat la ziua surorii mele sa o ajut sa isi serveasca invitatii [erau muuulti si sunt sigura ca nu s`ar fi descurcat singura] si am stat cu ea pana s`a terminat cheful si apoi am plecat impreuna acasa. El s`a suparat foarte tare ca nu m`am mai intors la cheful lui si imi vorbea rece si rastit. Apoi il rugam sa ne intalnim ca sa povestim cele intamplate si sa vina cu mine pana la spital sa fie alaturi de mine. A venit si pe cand am deschis discutia despre noi i`a sunat telefonul. Era un amic care avea nevoie de el si a venit si amicul la spital. Nu am reusit sa vorbim mare lucru asha ca am incercat ca sa ma intalnesc cu el mai tarziu, sa terminam conversatia, dar el era ocupat, era la cafea cu alt amic. Asa ca m`am dus si eu acolo dar nu am stat prea mult pt ca nu suportam sa il vad atat de rece si distant. Am plecat ft repede de acolo, cam 3 min am stat cu el si raceala lui ma afecta prea tare, nu o suportam asha ca am plecat [poate nu a fost cel mai insirat gest]. A trebuit iar sa ma intorc la cluj pt examene si numai nu reuseam sa ajungem sa comunicam fara a ne certa. Ne`am aruncat vorbe grele si am hotarat de comun acord ca atunci cand vom lua amandoi o decizie sa ne intalnim si sa vorbim despre asta. Mai vorbeam la telefon dar el tot cu aerul acela de macho era, si imi vorbea rastit si se enerva cand auzea ca plang la telefon. L`am intrebat daca s`a mai gandit ce o sa se intample cu relatia noastra si imi zice ca nu. Apoi la 30 de min imi trimite un sms in care imi zice ca ar trebui sa se despartim definitiv pt k asta simte el acum. Dupa mai bine de 3 ani se desparte de mine printr`un sms. Il sun plangang [mare greseala] si imi zice ceea ce mi`o zis in sms si hotarasem sa ramanem amici. Am incercat sa il spre seara si imi da ocupat. Nu ma insist in speranta ca ma va suna el inapoi dar nimic. Noaptea ma tot gandeam la ce s`o intamplat si ii trimit un sms in care il intreb ca de ce o ales ca sa se desparta de mine printr`un sms. Nu primesc nici un raspuns si hotarasc ca pe la pranz sa il sun. Il intreb ce face si imi zice ca e la cafea cu amicii lui. Il intreb de ce nu mi`a raspuns la sms si imi zice: Ti`am zis sa nu ma mai suni sau sa imi mai trimiti mesaje?? Eu plangand insist sa imi spuna dar el incepe sa urle la mine zicandu`mi ca nu stie sa imi zica pe engleza sa nu il mai sun. Si atunci prietenii lui incep si rad si ii spun cum se zice pe engl sa nu ma mai suni. Am ajuns bataia de joc a lui pentru ca inca imi mai pasa si pt k il iubesc. As vrea sa stiu daca se va intoarce roata, daca mai este vreo speranta sa isi doreasca sa fie cu mine. Mi`a zis ca nu ma mai iubeste si ca nici nu ii e dor de mine. Eu cred k e foarte nervos si ar vrea sa se dea mare in fata prietenilor lui. Am suferit ft ft mult pt k el era lumea mea, era cel mai bun prieten si iubitul meu. Imi pusesem toata toata baza in el. Si acum el m`a umilit atat de tare. Sunt la cluj, singura, nu am pe nimeni si ma doare cat de tare m`a ranit. Oare va dori sa mai fie cu mine?.. si cam cat timp ar trebui sa treaca?. Eu m`am gandit ca de ziua indragostitiilor sa ii arat un slide cu pozele nouaste si piersa chiar daca de la florin chilian. Crede`ti ca il va impresiona? ce as putea sa fac sa ii atrag atentia, sa ii placa de mine ca mai apoi sa il respung eu. Vreau sa mai tina la mine si sa il doara ca m`a pierdut.

Astept sfaturi si idei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-mi spui ca piesa lui chilian e 10 :). Sfaturi ... in primul rand incearca sa te linistesti. Apoi, vezi-ti de facultate si de examene, si timpul le va rezolva pe toate. incearca melodia

Editat de Anonim Reader

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce as putea sa fac sa ii atrag atentia, sa ii placa de mine ca mai apoi sa il respung eu. Vreau sa mai tina la mine si sa il doara ca m`a pierdut.

 

Vrei sa te razbuni pe el? Lasa prostiile si vezi-ti de treaba ta.

 

Razbunarea = arma prostului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te opresti aici. Daca te vei razbuna, poate el, la randul lui, va dori sa se razbune pe tine. Si-apoi unde ati ajunge? Tu te razbuni, el se razbuna, tu te razbuni... Ar deveni un circ, nu? Cea mai buna solutie de a "i-o plati" este sa-l uiti si sa-ti gasesti pe cineva sa te iubeasca si pe care sa-l iubesti. Daca o sa stie ca fericirea ta nu mai depinde de el s-ar putea sa-l deranjeze mai mult decat orice altceva. :)

Editat de SkaterGirl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Me_Constantina, la ce ti-o fi trebuit tie sa va impacati dupa ce tu i-ai dat lui papucii? Nu era mai bine sa planga el la telefon decat sa plangi tu? :) Acum ai putut sa constati si singura ca ciorba reincalzita nu e buna.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca am fost prima mare dragoste a lui, si el a mea, oare se va mai gandi la noi?.. sau la mine? Tare mult imi doresc sa nu pierdem legatura.

 

 

as vrea si eu un rezumat daca se poate

 

Am fost 3 ani cu un baiat, practim am crescut impreuna. Afost prima dragoste. Apoi o prostie a dus la alta [eu nu le vedeam atat de grave] si numai ne certam si eu sufeream. A fost un las si s`a despartit de mine printr`un sms. Si as cam vrea sa stiu cam cum e in fazele asta?.. o sa mai incerce sa fie cu mine? sau.. o sa ii fiu total indiferenta? O sa se mai gandeasca la mine? la noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vineri ma voi duce acasa. Va trebui sa ii dau hainele si as vrea sa ii cer expicatii. Cum sa reactionez cand il voi uita? sa ma prefac? sa fiu vesela? sau sa ii arat cat de mult m`a ranit? sau cat de mult il iubesc?

[si acum ma doare sufletul ingrozitor]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vineri ma voi duce acasa. Va trebui sa ii dau hainele si as vrea sa ii cer expicatii. Cum sa reactionez cand il voi uita? sa ma prefac? sa fiu vesela? sau sa ii arat cat de mult m`a ranit? sau cat de mult il iubesc?

[si acum ma doare sufletul ingrozitor]

 

Fii indiferenta. Ii spui ca esti ok si ca ai gasit pe alticineva.

 

Daca te vei duce la el si te vei plange de suferinta pe care ti-a creat-o isi va bate joc de tine.

Relatia este terminata. Pune punct si ia-o de la capat.

 

Baieti mai sunt, cu siguranta mult mai buni decat el.

 

Cand iti vei citi postarile tale de aici, peste cateva luni, ai sa te amuzi de trairile tale intense.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×