Sari la conținut
Forum Roportal
Kendyy

Ati vazut obiecte extraterestre sau ceva asemanator care sa va dea de gandit?:-?

Postări Recomandate

eu am un prieten foarte bun,din liceu care mi-a povestit ca era sceptic in privinta OZN-urilor...pana ce tatal lui i-a povestit ca atunci cand acesta era la liceu...si era in pauza,a vazut impreuna cu toti copiii din curtea scolii un obiect mare care plutea deasupra curtii , si care nu era elicopter sau avion,nu facea zgomote....iar la putin timp dupa ce obiectul a disparut a si venit un securist care sa le zica copiilor ca ce au vazut e secret ...sa nu zica la nimeni si chiar i-a amenintat.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu stiam cit era de mare. (...)Si nu semana cu un obiect, ci o bula portocalie, care mergea suficient de incet sa se observe ca nu era meteori. Fara coada.

Ceva foarte asemanator am vazut si eu, doar ca era usor alungita la 2 extremitati...Am urmarit-o cateva minute ca pana la urma, desi nu obstructiona nimic vederea, a disparut brusc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am un prieten foarte bun,din liceu care mi-a povestit ca era sceptic in privinta OZN-urilor...pana ce tatal lui i-a povestit ca atunci cand acesta era la liceu...si era in pauza,a vazut impreuna cu toti copiii din curtea scolii un obiect mare care plutea deasupra curtii , si care nu era elicopter sau avion,nu facea zgomote....iar la putin timp dupa ce obiectul a disparut a si venit un securist care sa le zica copiilor ca ce au vazut e secret ...sa nu zica la nimeni si chiar i-a amenintat.....

Mie mi se pare ca ai luat asta de la un film fantezie... Dece cred eu asa? Pai securistii nu stiau ce-i aia scoala.

OZN-ul acela care nu era nu elicopter si nu avion si nu facea zgomot era probabil o ridiche ca ea raspunde la toate conditile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi se pare ca ai luat asta de la un film fantezie... Dece cred eu asa? Pai securistii nu stiau ce-i aia scoala.

OZN-ul acela care nu era nu elicopter si nu avion si nu facea zgomot era probabil o ridiche ca ea raspunde la toate conditile.

 

te rog mult 'om al poporului ales'....termina cu mistocarelile de 2 bani....eu am prezentat ce mi s-a povestit...daca nu iti convine..nu citi si gata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu un fel de aparat pe jos pe care atunci cand lam atins ma ars la mana si dupa aceea a disparut lasand o urma pe jos pt ca pe jos era plastic si la topit

acel aparat arata ca un patrat cu un cerc pe el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut si eu un fel de aparat pe jos pe care atunci cand lam atins ma ars la mana si dupa aceea a disparut lasand o urma pe jos pt ca pe jos era plastic si la topit

acel aparat arata ca un patrat cu un cerc pe el

Spooky. :frusty: Dupa ce inveti sa scrii corect, da-ne mai multe detalii. Suna interesant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ce vad copiii mici. Stiu ca pina pe la 7 ani, copiii sint conectati la lumea astrala, din care venim cu totii. si vad ceva ce adultii nu vad. Nu sint halucinatii, sint manifestari invizibile ptr adulti. Dar reale.

Dupa 7 ani, se estompeaza aceasta vedere.

Eu nu tin minte mai nimic.

Insasi faptul ca nu tinem minte de la acea virsta, arata ca se traieste cu mintea prin alte lumi.

 

Ar trebui studiate fenomenele. Dar atentie, ca daca sint in prezenta unui adult, spun ce vrea adultul fara sa li se spuna. Prin telepatie. Deci, ce spun ei, copiii, e valabil, fara sa li se puna intrebari insinuante.

Copii ar putea fi o cheie in studiul astralului nativ, si deci al intrarii si iesirii in alte lumi, reale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creierul unui copil e diferit de creierul unui adult. Asa se pot explica toate aceste fenomene stranii pe care le traiesc copiii, si pe care le-am trait si eu cand eram mic. Asta mi se pare mie cea mai rationala explicatie. Insa nu am citit nimic in domeniu, deci nu prea are valoare aceasta parere a mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumea astrala e reala, dar lumea noastra fizica e baza. Si ca orice baza sustine si altceva.

Ce vad copii tocmai ca nu are legatura cu creierul, ci nefolosirea lui ca un adult. Ei inca sint in afara lumii noastre, de unde venim toti.

Sa nu uitam, ca atunci cind spunem de manifestari prgmatice, ne raportam la emisfera stinga. Cind vorbim si de manifestarile gen "halucinatii", e vorba de emisfera dreapta. Care nu e studiata mai deloc, ci negate viziunile de care e responsabiala aceasta emisfera.

Unele obiecte din acestea sint invizibile. O data cu activarea emisferei drepte, se pot vedea.

Cineva spunea ca sintem orbi. De fapt nu ne activam tot ce dispunem ca dotare.

Deci sint 2 aspecte, activarea corecta si a emisferei drepte, si iesirea din corp, normala, nu fortata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca pina pe la 7 ani, copiii sint conectati la lumea astrala, din care venim cu totii. si vad ceva ce adultii nu vad. Nu sint halucinatii, sint manifestari invizibile ptr adulti. Dar reale.

 

De une stii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×