Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Scoaterea nervului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!imi fac o lucrare la dinti si mi-a spus dr ca trebuie scos nervul si apoi slefuiti.nu m-am mai intalnit cu asa ceva si vreau sa intreb daca scoaterea nervului se face cu anestezie si daca doare? :lol: multumesc anticip

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!imi fac o lucrare la dinti si mi-a spus dr ca trebuie scos nervul si apoi slefuiti.nu m-am mai intalnit cu asa ceva si vreau sa intreb daca scoaterea nervului se face cu anestezie si daca doare?

Normal ca se face cu anestezie altfel doare de lesini.Am avut eu o masea scoasa pe viu anul trecut pentru ca nu a avut efect anestezia din cauza inflamatiei pe care o avea si am crezut ca dau ortu popii de durere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal ca se face cu anestezie altfel doare de lesini.Am avut eu o masea scoasa pe viu anul trecut pentru ca nu a avut efect anestezia din cauza inflamatiei pe care o avea si am crezut ca dau ortu popii de durere.

Ok ,asa mi-am imaginat si eu,dar am auzit tot felul de variante care de care mai horror si m-am gandit sa intreb.Merci pentru raspunsul prompt!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok ,asa mi-am imaginat si eu,dar am auzit tot felul de variante care de care mai horror si m-am gandit sa intreb.Merci pentru raspunsul prompt!

 

 

Rare sint lucrarile dentare care se fac fara anestezie!!! Povestile horror nu trebuie ascultat ca cei care spun n-au mai fost la un dentist demult. Trebuie intrebat mereu cat de veche este experienta cu dentistul sau de unde stie cum este procedura asta dentara??? E poveste ca si cea americana cand toata lumea stie EXACT cum este viata in State dar n-au fost niciodata aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rare sint lucrarile dentare care se fac fara anestezie!!! Povestile horror nu trebuie ascultat ca cei care spun n-au mai fost la un dentist demult. Trebuie intrebat mereu cat de veche este experienta cu dentistul sau de unde stie cum este procedura asta dentara??? E poveste ca si cea americana cand toata lumea stie EXACT cum este viata in State dar n-au fost niciodata aici.

Asa-i,cunosc oameni din astia...Oricum,ma doare,nu ma doare ,tot imi fac lucrarea la dinti doar ca vroiam sa stiu ce ma asteapta la scos nervul.Multumesc pt raspuns!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×