Sari la conținut
Forum Roportal
strumphyy

Clinicile mari de stomatologie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt de acord cu tine..Doctorii trebuie sa fie in primul rand oameni. Parca iti este si mai usor sa accepti o mica nereusita de la un doctor care a facut tot posibilul, decat de la altul din dezinteres si iresponsibilitate. Pentru tratamente pe canal cel mai bine este sa te adresezi unui endodont insa. Acestia lucreaza cu microscop si sunt specializati pe astfel de proceduri.Nu am cum sa-ti recoamnd unul pt ca nu am fost niciodata la un endodont..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi de "suferinta", am avut si eu cateva experiente cu diversi medici si clinici. Ma tot intrebam de ce la clinicile mari la care am fost am avut parte de tratamente nu prea fericite! De curand am primit si o explicatie de la cineva din domeniu: in general, in clinicile "mari" (adica umflate cu pompa) sunt angajati medici foarte tineri, cu experienta limitata (uneori proaspeti absolventi!). Cei care au experienta bogata si-au deschis cabinet propriu, asa incat este greu sa mai gasesti medici foarte buni la clinici mari. Cum ar putea sa ma trateze un medic care abia a terminat facultatea la fel ca si un medic cu experienta? Nu spun ca acestia nu pot lucra corect, insa pentru banii pe care ii platesti la clinici gogonate, trebuie sa primesti SUPER TRATAMENTE! Din pacate nu este asa. Pacientul judeca simplist: "Ce doctor bun! Nu m-a durut deloc cand a lucrat!" Pai cum sa simti daca iti face anestezie?!? Problema este ca de cele mai multe ori iti vei da seama ca tratamentele nu au fost ok doar dupa cativa ani! Uneori poate fi prea tarziu... Asa ca va sfatuiesc sa aveti grija ce alegeti: luxul care va ia ochii ori profesionalismul medicului?

 

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt foarte dezamagita de cateva dintre clinicile considerate "de varf "precum Dentestet ( actualmente Green )

.

 

 

Mai devreme sau mai tarziu cu totii avem probleme cu dantura.

Dupa multe experiente neplacute la clinicii promiscue din capitala, am ales sa merg la o clinica de prestigiu. Asa ca m-am decis sa merg la Eradent din Dorobanti (vis-a vis de terasa Ambiance)... clinica unde bunica mea isi lucrase dantura.

Cum nu cunosteam pe nimeni si eram urgenta am fost indreptata spre Doctorul Chis Costin. Am fost super-multumita. Tratamentul danturii mele s-a extins pe o perioada de 2 luni, insa , mi-a curatat tot (inclusiv cariile de sub plombe pe care le-a descoperit) si mi-a lucrat impecabil. In plus...la tot ce facea imi dadea o explicatie. Eram parca mai linistita cand vorbea (pe limba mea , nu in termeni tehnici) ce urma sa-mii faca. :king2: Sincer, sunt perfect multumita de ce mi-a lucrat. Drept dovada, de o saptamna, sotul meu a intrat in lucru cu dantura la dansul.

Editat de Enki
scos citat kilometric

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt studenta la drept!

Experienta mea in legatura cu clinicile mari din Bucuresti ... no comment

Acum daca am probleme eu ma urc in masina si ma deplasez la Tg-Mures.

Acolo am gasit un cabinet stomatologic foarte curat si foarte dotat, se dau si papuci de unica folosinta , te imbraca si in halat iar ei se imbraca ca astonautii inainte de fiecare interventie, inclusiv cotiere folosesc.

Sunt foarte draguti, cu multa rabdare, cabinetul este foarte primitor plina de obiecte de arta , poti rasfoi reviste langa un ceai ascultand muzica placuta.

Cand ma duc la controale periodice si uit ca ma duc la stomatolog.

Nu era asa mai de mult , ma bucur ca i-am gasit.

rusu.natalia@ymail.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand tuturor clinica DentalMed! In special, Dl. Dr. Dragos Popescu! Nu am fost personal la el, dar am o cunostinta care e mai mult decat multumita. Eu am fost la sotia lui si inca ma mai duc! Numai ca sunt foarte scumpi, dar daca vrei ceva reusit...mergi, nu ai de ales!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DACA NU ATI GASIT PANA ACUM O CLINICA DE CARE SA FITI MULTUMITI, EU VA IMPARTASESC DIN EXPERIENTA MEA PLACUTA. RECENT S-A DESCHIS O CLINICA IN SECTORUL 1, SE NUMESTE IDENTIS SI AM AJUNS AICI PRINTR-O CUNOSTINTA, IN FINE CLINICA ARATA BETON, APARATURA E ULTRAMODERNA, IAR PERSONALUL SUPER PROFESIONIST, NU CRED CA EXISTA VREO PROBLEMA PE CARE SA NU O POATA REZOLVA SI IN PLUS SUNT NUMAI FETE CU MANA USOARA SI FOARTE DRAGUTE CU PACIENTII, NU TE RAPEZESC SI TRAG CA NEBUNELE DE TINE SA ITI I-A BANII SI LAREVEDERE. DACA VA INTERESEAZA CAUTATI PE NET WWW.IDENTIS.RO SI GASITI POZE, ADRESA SI TEL. SUCCES.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu recomand tuturor clinica DentalMed! In special, Dl. Dr. Dragos Popescu! Nu am fost personal la el, dar am o cunostinta care e mai mult decat multumita. Eu am fost la sotia lui si inca ma mai duc! Numai ca sunt foarte scumpi, dar daca vrei ceva reusit...mergi, nu ai de ales!

Si eu am fost la Dental Med si acolo am ramas. Sunt buni, profesionsiti si prietenosi. Am fost la d-na dr Magda David dar am avut si interventii mai dificile la nivelul gingiei, unde m-a tratat un doctor din Israel aflat in colaborare cu ei. La operatie a participat si dr Dragos Popescu, care e f bun. Nu stiam insa ca si sotia dansului lucreaza acolo. Cum o cheama?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am fost la Dental Med si acolo am ramas. Sunt buni, profesionsiti si prietenosi. Am fost la d-na dr Magda David dar am avut si interventii mai dificile la nivelul gingiei, unde m-a tratat un doctor din Israel aflat in colaborare cu ei. La operatie a participat si dr Dragos Popescu, care e f bun. Nu stiam insa ca si sotia dansului lucreaza acolo. Cum o cheama?

 

Scuze de intarziere, dar nu m-am mai logat de ceva timp! Pe sotia dumnealui o cheama Daniela Popescu. Este un medic excelent. E singura la care m-as duce de drag in fiecare zi! Am avut parca un sentiment de parere de rau cand mi-a zis ca nu mai am nicio problema dentara si ca nu trebuie sa mai vin decat la control din 6 in 6 luni. Numai ca nu lucreaza cu el la DentalMed-ul la care ai fost tu, ci are cabinet separat langa magazinul Prosper, pe undeva pe Calea 13 Septembrie. Mai lucrau intr-o vreme acolo si mama ei, si Magda (sora ei)!

Felicitari ca nu au facut din asta doar o afacere de pe urma careia sa ii intereseze numai banii, si sunt adeptii profesionalismului si lucrului bine facut!

Editat de cocky12

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-adevar, faptul ca nu a fost lasat spatiu intre dinti este de condamnat; de asemenea, faptul ca a cazut la 2 luni e iar un minus pt acel medic. Totusi, se stie ca o plomba de compozit are o durata medie de viata de 5-6 ani, apoi trebuie schimbata. Cat despre pret, hmmm mi se pare enorm, chiar atat sa coste o simpla plomba? Mi-e greu sa cred, atat costa un tratament endodontic de molar, la microscop, la clinica de fiteze :lol:

 

 

Ce spuneati de MARKETING? sau asta e doar PR ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot este un topic despre clinici stomatologice , as vrea sa recomand si eu BlueMed pentru cei din Oradea . O clinica foarte curata , oameni seriosi , programarile sunt respectate foarte strict , si multe alte avantaje . Sa mentionez ca si medicii sunt foarte atenti si lucreaza cat se poate de steril , astfel incat nu va pun in pericolul de a fi contaminati cu vreo boala . Nu am nici o legatura cu clinica , nici un interes sa fac reclama , am fost un simplu pacient , si zic eu ca merita sa stiti de ea , daca doriti ceva mai "special" .

 

BlueMed -----> Oradea, Piata 22 Decembrie nr. 14

Editat de Ishaqq

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×