Sari la conținut
Forum Roportal
strumphyy

Clinicile mari de stomatologie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am fost recent la o clinica stomatologica pentru un tratament endodontic si 2 obturatii. Clinica Dr LEAHU este locul unde va recomand cu caldura sa mergeti.

intr-o singura sedinta am rezolvat totul, personalul este foarte amabil,aparatura de cea mai buna calitate, se foloseste diga pentru izolare, iar legat de sterilizare totul se desface in fata ta( fiecare freza si fiecare ac sunt ambalate individual). Clinica este situata in zona floreasca.are si site www.drleahu.ro

va doresc cat mai multe experiente placute la stomatolog!!!!!!1

 

Doamna Dr Bianca Dena :yahoo: ,

 

Am o intrebare scurta:

 

Cat de idiot trebuie sa fii sa faci reclama clinicii Dr Leahu (prefacandu-te ca ai fost pacient acolo) dar tu sa-ti pui user id "bia12bia" ? :doh:

 

 

Stimati pacienti,

 

Mergeti la Clinca Leahu ! Doamna bia12bia va asteapta cu nerabdare !!! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Mi se pare cunoscut ce aud, asa am patit si eu, preturi mari, servicii necalitative pana am ajuns printr-o cunostinta la centrul stomatologic serdean. Acolo trusa, care e pe o tavita de unica folosinta, ti-o deschide in fata, au inclusiv imbracaminte tetiera la scaun pentru fiecare pacient. Ceea ce mi-a mai placut a fost ca am primit mereu bon fiscal cat si biletel cu programarea urmatoare pe care erau trecute si costurile, costuri care s-au respectat. Nu am fost decat de 4 ori, 3 plombe si un tratament la un dinte. Nu stiu sa spun foarte multe despre calitate, dar de acum 6 luni, sunt bine cu ce mi-au lucrat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Am trecut si eu ca multi dintre voi prin experiente f neplacute cu clinici de stomatologie. Nu va sfatuiesc sa mergeti la Velvet Dental. Am vazut ca ati mai facut referire la aceasta clinica si va inteleg prin ce ati trecut...Totul este f frumos prezentat dar calitatea serviciilor este f proasta asa ca aveti grija, nu alegeti in nici un caz aceasta clinica. Eu mi-am facut acolo lucrare de portelan pe care am dat o gramada de bani si nu m-a tinut decat 4 ani! Nu au nici un fel de garantie pt servicii, au aparatura, cabinetele arata bine dar ATAT pentru ca medicii sunt slab pregatiti. Am mai avut o experienta urata acum un an, in alta clinica recomandata de o cunostinta DP dental la dr Dan Patroi. Este periculos. Acolo am facut o aditie de os, operatie esuata, nefiind corect executata...Mi-am dat seama de lipsa experientei medicului in timpul operatiei cand am vazut nesiguranta cu care mi-a efectuat procedura...era asistat de un chirurg care era mai experimentat, mai sigur pe el. Am fost un cobai probabil pt acel macelar - pt ca nu se poate numi medic...Banuiesc ca a facut asemenea procedura pt prima data. Dupa chinul prin care am trecut, cu dureri si desfigurata timp de cateva zile, mi s-a desfacut operatia...Am fost la control si mi s-a spus ca totul a decurs normal, ca nu am motive sa ma ingrijorez, ca operatia a reusit...Va dati seama in ce situatie am fost si cat de revoltata sunt! Nu mai am curaj sa merg la dentist. Trebuie sa ma documentez serios inainte sa merg la alta clinica pt a nu mai avea experiente cum am avut pana acum. Am fost traumatizata si sper sa nu mai pateasca si altcineva ce am patit eu. Asadar, impartasirea experientelor mele sper sa va ajute sa nu ajungeti la aceste clinici. Mult noroc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce spune chiocel. NU velvet dental. Au medici f slab pregatiti si costurile sunt nesimtite.

M-am dus acolo pentru un detartraj si m-am trezit la o consultatie cu o fatuca pe dinafara. Doar consultatia a costat 270 RON, am ramas cu gura cascata va dati seama. Asa ca am plecat pagubita si fara detartraj, mai ales ca detartrajul nu parea prea aproape. Duduia era pregatita sa ma mai tina cateva sedinte ca sa deprind etapele corecte de periaj si sa masoare chipurile

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca cautati in cabinet stomatologic bun, unde accentul se pune pe calitate dar si pe preturi echitabile va recomand Orto Care. Este situat pe Calea Vitan nr. 108 din Bucuresti.
www.orto-care.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Constatarea mea personala este urmatoarea, cu titlu de certitudine: în primul rând dent-a-america este cea mai scumpa clinica dentara din ţara asta. Singurul lucru bun care se face acolo sunt implanturile şi asta pentru că patronul ştie să le facă şi s-a şcolit prin America. În rest, în jurul lui sunt numai petarde de aşa zis doctori. Marea faimă pe care zic ei că o au s-ar datora clientelei, formată inclusiv din diplomaţi, oameni politici şi în general oameni cu bani. Datorită preţurilor practicate şi implicit a clientelei foarte subţiri, ăştia sunt disperaţi după bani şi fac nişte chestii ordinare. Atrag atenţia în special celor care îşi duc copii acolo, ăştia vă strică dinţii pentru a vă perpetua de clienţi. Fără să aveţi habar, vă ia puţin din smalţ, fac o găurică, o zgârietură, şi în timp dintele se va strica. Aşa îşi asigură aceşti oameni clientela. Vă sfătuiesc dacă nu aveţi nevoie de vreun implant, nu treceţi pe acolo. Mai ales cu copii. Ca să nu mai vorbim de problemele pe pe care le inventează ei că le-aţi avea atunci când vă duceţi la un prim consult. Vă sfătuiesc să nu vă grabiţi să vă apucaţi de lucru, consultaţi şi un doctor serios, veţi avea surprize

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai devreme sau mai tarziu cu totii avem probleme cu dantura.

Dupa multe experiente neplacute la clinicii promiscue din capitala, am ales sa merg la o clinica de prestigiu. Asa ca m-am decis sa merg la Eradent din Dorobanti (vis-a vis de terasa Ambiance)... clinica unde bunica mea isi lucrase dantura.

Cum nu cunosteam pe nimeni si eram urgenta am fost indreptata spre Doctorul Chis Costin. Am fost super-multumita. Tratamentul danturii mele s-a extins pe o perioada de 2 luni, insa , mi-a curatat tot (inclusiv cariile de sub plombe pe care le-a descoperit) si mi-a lucrat impecabil. In plus...la tot ce facea imi dadea o explicatie. Eram parca mai linistita cand vorbea (pe limba mea , nu in termeni tehnici) ce urma sa-mii faca. good.gif Sincer, sunt perfect multumita de ce mi-a lucrat. Drept dovada, de o saptamna, sotul meu a intrat in lucru cu dantura la dansul.

 

Panica!!! Doctor Costin Chis nu mai lucreaza la Eradent. Am inteles ca nu e plecat din tara iar cei de la Eradent nu vor sa spuna unde s-a dus... mi-au zis sa caut pe internet ca ei nu-mi pot spune unde lucreaza acum. Pe internet am gasit forumul asta ...

Din pacate nu am nr lui, stii cumva cum dau de el? Nu vreau la alt doctor, sunt super-multumita de ce mi-a lucrat pana acum.

Te rog, daca ai nr lui sau stii unde s-a dus, ajuta-ma. Multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

STIE cineva de pe acest forum UNDE , la ce mare clinica stomatologica din BUCURESTI facut Adrian Pintea implantul care i-a adus septicemia, desfigurarea si moartea ??? ROG RASPUNS URGENT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit in scurta istorie al vietii, nu de la implant a murit, ci de la "complications from cirrhosis, pulmonary and kidney hypertension"  

Insa, am auzit de la 2 diferite persoane de cazuri mortale in cabinetul dentistului ca s-a extras un dinte de la prima pacienta si doctorul nu s-a uitat cat era de neintretinut dintii femeii si s-a infectat imediat iar la 3-4 zile a murit la Cluj.  Celalalt avea operatie de inima si n-a spus ca are dinti acoperiti cu coroana si dedesubt, o groaza de putregai chiar si puroi, nici nu s-a trezit din anestezic si dus a fost, in Los Angeles.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×