Sari la conținut
Forum Roportal
Nikov

Doar o intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mama mea m-a inebunit...vine la mine si imi spune sa-mi dau tricoul jos sa-l spele ca maine nu poate ca e sarbatoare :P .Ce legatura are spalatul rufelor cu Dumnezeu pentru ca mie mi se pare cam stupid.E un pacat sa speli in zi de sarbatoare? :o: ...sau e doar un zvon inventat de batrane?(la ele am mai auzit asa ceva).Astept raspuns :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mama mea m-a inebunit...vine la mine si imi spune sa-mi dau tricoul jos sa-l spele ca maine nu poate ca e sarbatoare :P .Ce legatura are spalatul rufelor cu Dumnezeu pentru ca mie mi se pare cam stupid.E un pacat sa speli in zi de sarbatoare? :o: ...sau e doar un zvon inventat de batrane?(la ele am mai auzit asa ceva).Astept raspuns :lol:

 

Din cate stiu eu,astazi e sarbatoare.

Maine...stai ca dau o fuga sa vad calendarul ;)

 

Crestineste,zilele de sarbatoare se cinstesc,si ma refer la cele trecute cu cruce rosie in calendar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mama mea m-a inebunit...vine la mine si imi spune sa-mi dau tricoul jos sa-l spele ca maine nu poate ca e sarbatoare :P .Ce legatura are spalatul rufelor cu Dumnezeu pentru ca mie mi se pare cam stupid.E un pacat sa speli in zi de sarbatoare? :o: ...sau e doar un zvon inventat de batrane?(la ele am mai auzit asa ceva).Astept raspuns :lol:

 

Ia gandeste-te tu-n felul urmator: e ziua ta, te pregatesti cu dude, baracude, fleici la gratar, mici, bere si-ti suni prietenii pt a-i invita sa petreceti impreuna, iar ei iti raspund ca nu pot veni pt ca-s ocupati cu spalatul rufelor. N-ai fi botos? Nu te-ai supara?

 

Ei bine, asa-i si cu ZILELE LUI DUMNEZEU pe care Domnul ar vrea sa le SARBATOREASCA impreuna cu noi toti.

Dar oamenii ba au de spalat, ba de facut mancare, ba de batut covoarele, ba de certat, ba de urlat astfel incat IL REFUZA pe Dumnezeu si nu participa la petrecerea oferita de EL.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca speli tricoul ala miine tu si copii tai si copii copiilor tai veti fi afurisiti pentru vecie si o sa ajungeti in iad fara posibilitate de mintuire vreodata.

 

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia gandeste-te tu-n felul urmator: e ziua ta, te pregatesti cu dude, baracude, fleici la gratar, mici, bere si-ti suni prietenii pt a-i invita sa petreceti impreuna, iar ei iti raspund ca nu pot veni pt ca-s ocupati cu spalatul rufelor. N-ai fi botos? Nu te-ai supara?

 

Ei bine, asa-i si cu ZILELE LUI DUMNEZEU pe care Domnul ar vrea sa le SARBATOREASCA impreuna cu noi toti.

Dar oamenii ba au de spalat, ba de facut mancare, ba de batut covoarele, ba de certat, ba de urlat astfel incat IL REFUZA pe Dumnezeu si nu participa la petrecerea oferita de EL.

 

Ca sa te completez ...e bine sa nu uitam............

Noi romanii ortodocsi suntem cei mai iubiti dintre pamanteni si favoritii lui Dumnezeu.Nu exista nici o natiune pe terra care sa fie invitata asa des la petrecerile si sarbatorile Domnului.Ce tara se poate lauda cu atatea sarbatori pe an?

 

Daca "dumnezeu" continua canonizarea sfintilor si inmultirea sarbatorilor in ritmul asta vom sta de luni pana duminica la ospete impreuna cu El.Da Doamne! :o:

 

Rufele vor fi spalate de cei din alte religii sau de...ingeri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci daca speli tricoul ala miine tu si copii tai si copii copiilor tai veti fi afurisiti pentru vecie si o sa ajungeti in iad fara posibilitate de mintuire vreodata.

 

:lol:

 

Lasa, ma, copilu-n pace, eu n-am habar de sarbatori, da' daca a lui mama se zbate sa-l invete una, alta, ce rost are sa-l zaluzim noi? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci daca speli tricoul ala miine tu si copii tai si copii copiilor tai veti fi afurisiti pentru vecie si o sa ajungeti in iad fara posibilitate de mintuire vreodata.

 

:lol:

 

Da,pana la al saptelea neam...sau al noualea. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zilele sunt toate ale lui Dumnezeu. Unele au fost stabilite ca sarbatori de oameni, pentru a cinsti memoria unor oameni care au fost sanctificati de biserica, sau evenimentele marcante ale crestinismului, cum ar fi Pastele, Craciunul, Inaltarea, Rusaliile...

Faptul ca eu spal in zilele astea nu va face nici sa ard in iad, nici sa imi sara vreun ochi, nici sa mi se usuce mana, nici sa imi fie afurisiti copiii trei generatii de-acu incolo. Daca vreau, le respect si stau cu mainile la piept toata ziua si nu fac nimic, ca doar de, e sarbatoare. Dar daca e musai sa spal sau sa fac altceva in ziua aia, o sa fac.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mama mea m-a inebunit...vine la mine si imi spune sa-mi dau tricoul jos sa-l spele ca maine nu poate ca e sarbatoare :P .Ce legatura are spalatul rufelor cu Dumnezeu pentru ca mie mi se pare cam stupid.E un pacat sa speli in zi de sarbatoare? :o: ...sau e doar un zvon inventat de batrane?(la ele am mai auzit asa ceva).Astept raspuns :lol:

Probabil că mama ta este ortodoxă. Ei au o doctrină greşită,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa te completez ...e bine sa nu uitam............

Noi romanii ortodocsi suntem cei mai iubiti dintre pamanteni si favoritii lui Dumnezeu.Nu exista nici o natiune pe terra care sa fie invitata asa des la petrecerile si sarbatorile Domnului.Ce tara se poate lauda cu atatea sarbatori pe an?

 

Daca "dumnezeu" continua canonizarea sfintilor si inmultirea sarbatorilor in ritmul asta vom sta de luni pana duminica la ospete impreuna cu El.Da Doamne! ;)

 

Rufele vor fi spalate de cei din alte religii sau de...ingeri.

 

Fara a jigni, dai impresia de om nebun...adica, scoti niste aberatii, si ma simt insultat ca fiinta umana inteligenta si rationala, de barbarismele astea ! :)

Ce fel de studii ai ?

Vii de la tzara ?

 

Sunt uimit ca in sec. 21 mai exista astfel de persoane !!!!! :cry:

 

 

 

p.s. - sa nu te auda vreun musulman, ca ai dat de dracu' ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×