Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

"La multi ani,iubita mama!"

Postări Recomandate

A mai inflorit un ghiocel in parul tau...dar asta, te face si mai frumoasa! :)

Iubirea ce straluceste in ochii tai ca un far in noapte,m-a ajutat sa gasesc de fiecare data tarmul...pe timp de furtuna;iubirea ta,mi-a dat...ce am mai de pret:viata!

Si pentru asta,iti multumesc vesnic! :cry:

"La multi ani,iubita mama! :P La multi ani,iubite mame, de pretutindeni!"

 

post-52731-1204979577_thumb.jpg

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Trebuie neaparat sa o sun pe mama, chiar de nu am fost noi prietene si nici nu suntem, acum de cand am si eu copil o inteleg mult mai bine. Gata, albescc si eu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi,poate fara sa vrea...sau poate,crezind ca asa-mi va fi bine,m-a ranit de multe ori...chiar,ireparabil...o iubesc neconditionat;numai pentru faptul ca mi-e mama.

Poti avea oricite mame dar,mama ta...buna sau rea...e doar una! :jester:

D-zeu,spune:"respecta-ti parintii ...ca lungi sa-ti fie zilele tale pe pamint!" si ma gindesc totusi, ca "Judecator,e doar...Unul!" :)

Imi amintesc vorbele ei:

"Nu vrei sa vii acasa? ;) Nu vrei sa vii sa ma vezi? Cind n-am sa mai fiu,ai sa vii... dar ai sa gasesti casa pustie;te vei aseza pe prag ...vei plinge, si-ti vei spune:"buna...rea...asa cum era...dar ce buna era o mama!"

Ma tem de acele momente... :)

Ei,sunt "radacinile"noaste...

 

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bagherra,mi s-a facut pielea gainii cand am citit cuvintele tale,m-au emotionat,asa imi ziceau si-ai mei,sa vin acasa,ca nicaieri nu-i mai bine ca la ei...

 

La multi ani,mamica mea! Te iubesc mult,chiar daca uneori nu stiu sa ti-o zic! Te iubesc etern!

 

...si iarta-ma ca uneori am fost prea copil ca sa-ti arat tot ce simt...te rog,iarta-ma! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa va jignesc, dar de ce tocmai azi v-ati gandit toate/toti sa va amintiti de mama/parinti? Nu am eu impresia ca tot ce scrieti este doar un fals si ca toate scuzele de azi sunt doare de complezente si maine o luati de la capat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bagherra , mult adevar in cuvintele mamei tale :)

Nici mama mea nu mai este si abia acum realizez ce inseamna lipsa ei.

Dar cand primesc o felicitare de la fiica mea in care imi ureaza tot ce nici nu am gandit eu vreodata , incerc sa fiu o mama mai buna decat mama mea :)

Cuvintele Begherei m-au miscat si pe mine ...

Bravo Baghera!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bagherra , mult adevar in cuvintele mamei tale :)

Nici mama mea nu mai este si abia acum realizez ce inseamna lipsa ei.

Dar cand primesc o felicitare de la fiica mea in care imi ureaza tot ce nici nu am gandit eu vreodata , incerc sa fiu o mama mai buna decat mama mea :)

 

Nu este un fals numai ca in alte zile intervine rutina ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa va jignesc, dar de ce tocmai azi v-ati gandit toate/toti sa va amintiti de mama/parinti? Nu am eu impresia ca tot ce scrieti este doar un fals si ca toate scuzele de azi sunt doare de complezente si maine o luati de la capat?

Pentru ca astazi,e ziua mamelor! E ziua femeii...in caz ca ai uitat. :)

... Multumim ;) ... si tie "La multi ani!" :)

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×