Sari la conținut
Forum Roportal
tomuch

sfasietor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare ,

 

Am fost amantul unei femei extraordinare cativa ani.El a divortat.A invocat relatia noastra ca drept motiv,dar nu ne-am afisat niciodata.Nu are dovezi.Era doar o banuiala a celor din jur de care el s-a folosit pt. a iesi curat din toata povestea.Ea a negat cu vehementa in toate cercurile lor comune.Eu am asteptat divortul asta in fiecare moment al vietii mele.Am crezut ca va fii a mea insa inca o data viata mi-a dovedit ca ne surprinde cand si cum ne asteptam mai putin.Un timp dupa divort ea a fosr mai retrasa, n-am stiut ca trebuie sa am rabdare si am presat`o fiind disperat ca o pot pierde.Imi spunea ca nu poate, intrebam de ce, ceream raspunsuri pe care nici ea nu le stia, dar nu intelegeam cum dupa atatea sacrificii si atata dragoste poti spune ca nu mai poti.Ideea este ca acum vede in mine mai mult sau mai putin o vina.Are un simt al vinovatiei extrem de dezvoltat.Mi-a spus ca nu`mi mai poate da ce mi-a dat inainte in schimb imi spune ca vrea sa fiu cel mai bun prieten al ei si ca vrea sa faca dragoste cu mine.Ii e frica ca mi-a furat tineretea si ca ma tine in loc.Ma iubeste si imi spune ca nu a mai iubit pe nimeni cum ma iubeste pe mine, insa mi`a spus si ca nu ma mai iubeste acum ceva timp si ca vrea sa ne despartim definitiv.Am provocat-o si indirect am cerut asta.Stiu ca a spus`o pt. a ma indeparta, dar nu stiu ce pot face pt. a`i da puterea de a`mi spune din nou ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna sau sa nu fii vrut niciodata mai mult de la mine?Suntem doi oameni maturi,deci nu e vorba de o iubire prosteasca care dupa o betie in oras cu alte fete o uiti (asta pt. cei mai putin trecuti prin relatii serioase).Nu am insealat-o , nu am batut-o, nu am jignit-o , nu am gresit cu nimic.Nu putem sta departe unul de celalat, ne e greu , ne simtim vinovati cand afirmam un lucru care deranjeaza.Am stat 2 zile fara sa ii raspund la sms-uri sau telefon.A continuat sa imi scrie.Am vorbit si i-am spus ca cel mai bine ar fii sa ne vedem de treaba noastra atata timp cat nu mai simtim acelasi lucru si i-am mai spus celebrul proverb : daca iubesti , elibereaza.daca se va intoarce inseamna ca te iubeste si iti apartine.inainte sa inchid telefonul ptr. ca ea nu a putut, plangeam amandoi.In 5 minute am sunat-o si i-am spus ca imi pare rau si ca daca are nevoie de mine sunt acolo pt. ea si ma poate suna si ne vom csrie.M-a durut , nu am putut lasa-o sa sufere.Acum , daca voi fii prietenul ei cel mai bun exista posibilitatea de a forma intr-un final un cuplu sau risc sa pierd si acea mica sansa care a mai ramas?Daca vreau o relatie cu ea e mai bine sa o las singura, cu alte cuvinte sa o ignor pt. a-si da seama ce simte si ce reprezint de fapt pt. ea sau trebuie sa stau langa ea , sa o inteleg si sa am rabdare ?Nu poate sta departe de mine,mai bine zis , nu putem sta departe unul de celalat, vrea sa tie ce fac , cum lucrez , daca sunt bine etc.Pot spune ca suntem dependenti unul de celalalt. Nu ma pot multumi decat cu prietenia , o doresc si sunt nebun dupa ea.Cand aude ca plang imi spune ca se muta cu mine ca face ce si cum vreau eu numai sa imi fie bine numai ca eu nu asta vreau , mi-am promis cand am inceput relatia cu ea ca o voi face sa traiasca nu sa fie un executant asa cum era cand am cunoscut-o.Iubesc sufletul ei bun care-i calcat in picioare de toti primitivii de care cu totii suntem inconjurati nicidecum de modul in care face dragoste cu mine.Sa nu stie ce vrea , sa vrea liniste , ce poate vrea?Daca va intrebati daca pot fii numai prietenul ei va voi spune da , asta insemnind sa nu am pe altcineva si a accepta si o noua relatie a ei.De cate ori verific ce am scris tot mai adaug asa ca ma opresc aici, nu voi termina niciodata.

If you need details don`t hesitate to ask.

 

Imi cer scuze daca am amestecat ideile si nu gasiti continuitate in ceea ce spun dar sunt bulversat.

Duminica placuta in continuare si va multumesc

 

Stima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si tu ce vrei pana la urma? Ce vrei de la tine? Ce vrei de la ea? Ce vrei de la noi?

:o: :D :D Good point! :o:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe ea o vreau !

 

 

:o:

 

Astazi de exemplu ne vom intalni.La ea.Ce atitudine sa abordez pt. a nu ma indeparta intim de ea ?

Ce ciudat , eram un bun sfatuitor pt. toti prietenii mei dar cand vine vorba de mine ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe ea o vreau !

 

 

:o:

 

 

Pai si go for it! Nu mai pierde vremea aici cu noi, fugi si recucereste-o. Mai ales ca acum e o femeie divortata.

 

Ia zi-mi (daca vrei fireste): e mai mare decat tine, nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inainte sa inchid telefonul ptr. ca ea nu a putut, plangeam amandoi.In 5 minute am sunat-o si i-am spus ca imi pare rau si ca daca are nevoie de mine sunt acolo pt. ea si ma poate suna si ne vom csrie.M-a durut , nu am putut lasa-o sa sufere. .....

 

mi-am promis cand am inceput relatia cu ea ca o voi face sa traiasca nu sa fie un executant asa cum era cand am cunoscut-o. Iubesc sufletul ei bun care-i calcat in picioare de toti primitivii de care cu totii suntem inconjurati

Nu uita că atunci c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astazi de exemplu ne vom intalni.La ea.Ce atitudine sa abordez pt. a nu ma indeparta intim de ea ?

Ce ciudat , eram un bun sfatuitor pt. toti prietenii mei dar cand vine vorba de mine ....

 

De ce va vedeti la ea? Cine a decis sa va vedeti la ea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu ne-am afisat niciodata in public.Cu atat mai putin dupa divort.Nu-i chiar asa usor sa arati persoanelor care au avut incredere in tine cand le-ai negat spusele sotului "indurerat" ca de fapt le-ai mintit.

 

Nu stiu cum o pot cucerii , asta e problema.Mi-e frica sa o sarut , mi-e frica sa ii spun ce simt pt. ea ptr. ca mi-e frica sa n-o presez. Da , este mai mare ca mine.Diferenta este de 7 ani.

 

Nu stiu cum sa incep.Sa vad in dorinta ei de a fii prieteni un inceput si sa astept de la ea tot timpul primul impuls? Sa o fac geloasa? Cum sa ii deschid ochii ?

 

Multumesc pt. promptitudine si timpul acordat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cum o pot cucerii , asta e problema.Mi-e frica sa o sarut , mi-e frica sa ii spun ce simt pt. ea ptr. ca mi-e frica sa n-o presez. Da , este mai mare ca mine.Diferenta este de 7 ani.

Start acting like a man, God damn it! :spiteful: Tu ce v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat dragule Harald , dar ii este frica de mine , imi spune ca ii este frica de cum poate reactiona.Cred ca nu stie ce vrea in momentele astea.Ma mir ca a acceptat sa ne intalnim.Nu am insistat,Am intrebat-o de dimineata cand mi-a scris ca s-a trezit , simplu , fara afectiune sau asteptari.Vrei sa ne vedem ? Incercati va rog sa imi raspundeti la intrebarile din postul meu initial.Acolo sta raspunsul la intrebarile mele.

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×