Sari la conținut
Forum Roportal
SithLord

Cum să fiu pe placul femeilor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Simaţi misogini şi restul de masculi. Se spune că pentru o clipă de neatenţie poţi suferi o viaţă

Editat de SithLord

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simaţi misogini şi restul de masculi. Se spune că pentru o clipă de neatenţie poţi suferi o viaţă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare o tampenie fraza aia...da,poti amuza pe cineva,pe moment,dar asta nu-ti aduce admiratie,dragoste sau mai stiu eu ce...ca sa fii iubit/iubita,trebuie sa stii sa vorbesti,sa te porti frumos cu cei de langa,sa atragi atentia prin lucruri placute(urasca barbatii ce fac numai tampenii sau vorbesc urat ptr a atrage atentia) si sa fii tu insuti...nu sa-ti pui o masca doar ptr a fi iubit/a.daca ai un suflet pereche il vei intalni si acesta se va indragosti de tine,de felul tau de a fi si nu de masca ce o porti ptr a impresiona...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi se pare o tampenie fraza aia...da,poti amuza pe cineva,pe moment,dar asta nu-ti aduce admiratie,dragoste sau mai stiu eu ce...ca sa fii iubit/iubita,trebuie sa stii sa vorbesti,sa te porti frumos cu cei de langa,sa atragi atentia prin lucruri placute(urasca barbatii ce fac numai tampenii sau vorbesc urat ptr a atrage atentia) si sa fii tu insuti...nu sa-ti pui o masca doar ptr a fi iubit/a.daca ai un suflet pereche il vei intalni si acesta se va indragosti de tine,de felul tau de a fi si nu de masca ce o porti ptr a impresiona...

Caty, nu toti suntem la fel, daca eram toti la fel era belea mare. :lol: Fiecare isi joaca rolul lui pana o sa se loveasca si o sa vada ca de fapt nu e asa cum viseaza el. Asta se intampla la toti mai repede sau mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Caty, nu toti suntem la fel, daca eram toti la fel era belea mare. :lol: Fiecare isi joaca rolul lui pana o sa se loveasca si o sa vada ca de fapt nu e asa cum viseaza el. Asta se intampla la toti mai repede sau mai tarziu.

nu toti,marea majoritate(sau cel putin marea majoritate din cei pe care i-am cunoscut eu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu toti,marea majoritate(sau cel putin marea majoritate din cei pe care i-am cunoscut eu)

Majoritatea dar nu toti :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca reduci femeia la o simpla imagine si la un stereotip vei ramane vesnic singur si vei continua sa te intrebi . Cauta femeia , gaseste-i " calcaiul lui Achile " si de-abia dupa aceea spune-i gluma . Vei ramane surprins cum nu numai ca-ti va intoarce probabil spatele , dar probabil o vei si pierde de companie . Nu stiu cat de on topic voi fi cu asta dar nu ma pot abtine sa nu-ti dau un citat ;

" Cel mult, noi ne toleram unii pe altii. Iar atunci cand gandesti in termenul de toleranta, viata impreuna devine suferinta. Asa se explica de ce spunea Jean-Paul Sartre, ca celalalt inseamna iadul... caci alaturi de el nu faci decat sa suferi, esti dominat. Celalalt iti face probleme, iar tu iti pierzi libertatea si fericirea. Viata in cuplu devine o rutina, ceva ce trebuie tolerat. Daca va tolerati reciproc, cum ati putea cunoaste frumusetea vietii in cuplu? Este imposibil. "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Majoritatea dar nu toti :lol:

si nu e destul??

ar trebui sa realizeze toti barbatii ca prin punerea unei masti nu castiga nimic.poate pe moment da,dar nu vor avea niciodata o relatie adevarata,pentru ca,in primul rand ceea ce incearca ei sa arata e fals...degeaba impresioneaza o femeie ptr o zi,o sapt sau o luna,caci tot se vor da de gol.iar femeia respectiva nu va fi deranjata de cum e el defapt ci pentru ca si-a scuns adevarata fata iar tipul va ramane singurel(singurel e putin spus).cunosc destui barbati ce au patit asta.culmea e ca dupa ce au patit-o o data nu le-a ajuns...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×